بونسای؛ گیاهان محبوب صاحبان خانه | نحوه مراقبت از میخک؛ یک گیاه منحصر به فرد در زیبایی خود – یک سایت خوب جدید


شکی نیست که میخک ژاپنی یا میخک بونسای یکی از محبوب ترین گل هایی است که مورد توجه ساکنان خانه است، زیرا بسیار زیبا است و نگهداری از آن سخت نیست.

برگ های میخک سبز تیره است و علاوه بر آن گل هایی می دهد که زیبایی آن را افزایش می دهد. این درختچه سبز روشن گل های سفید معطری تولید می کند که در ماه مه شکوفا می شوند. گل های این گیاه دارای پنج گلبرگ سفید است که طول هر یک حدود یک سانتی متر است.

اکثر مردم از بونسای های کوچک و کوتاه برای طراحی تزئینی استفاده می کنند. این گیاه زینتی دارای برگ های بیضی شکل با رنگ سبز روشن است که تا حدودی به خشکی مقاوم است. توجه داشته باشید که زیبایی این گیاه برگ های سبز روشن آن است. در صورت آلوده بودن برگ های گیاه باید با سمپاشی روزانه به پاکسازی برگ ها کمک کنید.

اهمیت حفظ زیبایی بونسای در پاییز در بهار است، بنابراین طول شاخه های یکساله را قبل از فصل کاشت یعنی بهار کاهش می دهند تا بیشتر شود. خیلی بالا ..

علاوه بر این، تمام مناطق میخک بونسای برای انسان و بسیاری از دام ها سمی هستند. از آنجایی که خوردن و تماس با گیاهان می تواند عوارض نامطلوبی ایجاد کند، باید در نگهداری آنها احتیاط کرد.

سایر شرایط نگهداری بونسای عبارتند از:

بیشتر

میخک ژاپنی به نور خورشید کمی با سایه نیاز دارد. بنابراین اجازه ندهید این گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد زیرا نور شدید خورشید باعث سوختگی برگ ها می شود. بهترین مکان برای قرار دادن آن پشت پنجره جنوبی است. از طرف دیگر، اگر بونسای کمی روشن شود، برگ ها شروع به ریزش می کنند.

سیستم آبیاری

بونسای به آبیاری متوسط ​​نیاز دارد. اما این گیاه به خشکی مقاوم است. بهتر است قبل از آبیاری خاک را خشک کنید و سپس آبیاری کنید. در روزهای گرم تابستان آبیاری را زیاد کنید و حداقل هفته ای دو بار آبیاری کنید. در ماه های سردتر باید آبیاری را کاهش دهید و تقریباً آبیاری را در دمای نزدیک به صفر قطع کنید تا گیاهان یخ نزنند.

رطوبت

رطوبت متوسط ​​برای این گیاه کافی است. در تابستان و روزهای گرم و آفتابی بهتر است برای او جزیره درست کنید. برای این کار می توانید یک ظرف آب در کنار گیاهان قرار دهید یا زیر گلدان را سنگریزه قرار دهید و آن را پر از آب کنید و گلدان بونسای را روی آن قرار دهید. به این ترتیب ته گلدان و ریشه های آن به دلیل قرار گرفتن روی سنگریزه ها مستقیماً با آب در تماس نیستند. به این ترتیب هر دو ریشه پوسیده نمی شوند و به آنها رطوبت داده می شود.

تعویض گلدان

میخک ها در طول رشد به دلیل گسترش ریشه ها باید سالیانه تعویض شوند. اگر این کار برای شما سخت است، باید خاک سطحی را با خاک تازه و مغذی جایگزین کنید.

ادغام

در طول فصل رشد هر ۲ هفته یکبار برای رشد بهتر به کود گیاهان زینتی نیاز دارید. در مواقع دیگر می توانید هر ۲ ماه یکبار آن را تکرار کنید.

زمین مناسب

خاک های سنگین با زهکشی خوب بهترین انتخاب برای این گیاه هستند. اگر خاک برای رشد گیاه خیلی ضعیف باشد، شاخه ها سنگین شده و وقار خود را از دست می دهند.

پرورش گیاهان میخک بونسای

برای تکثیر گیاه میخک بونسای می توانید از شاخه های خوابیده، ریشه زنی یا کاشت بذر استفاده کنید. برای تکثیر گیاهان از طریق کاشت بذر باید بذرها را در تابستان جمع آوری کنید و با اسفاگنوم ماس یا پیت ماس ​​بکارید. بهترین زمان برای کاشت بونسای اواخر زمستان، اوایل بهار و تابستان است.