به مهسا امینی ضربه روحی و روانی وارد کردند چرا پلیس عذرخواهی نکرد؟به گزارش همشهری آنلاین، بخشی از سخنان عماد افروغ، عضو شورای فرهنگ عمومی کشور و استاد جامعه شناسی دانشگاه تربیت مدرس در مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره مسابقات ملی «مناظره دانشجویان ایران» به شرح زیر است:

در این مورد خشم و طرد شهری وجود دارد نه عمل. این حادثه هر جا که اتفاق افتاد در فرانسه، انگلیس، آمریکا، سوئد، یونان و ترکیه به خیابان ها آمد…

این خشم شهری موانعی برای مقابله دارد. ما مفهومی به نام رابطه اختیار و مسئولیت داریم. هرکسی اختیارات و مسئولیت های متفاوتی دارد. سوال اینجاست که مسئول مرگ مهسا امینی کیست؟

این موضوع دیگر نیازی به تشکیل کمیته ها و کمیسیون ها ندارد. آیا می خواهیم ثابت کنیم که او وحشت کرده است؟

من می گویم این خانم ۲۲ سال زندگی کرده است، چرا مرد که توسط گشت اسکورت گرفتار شد و سوار ماشین شد… چه کسی این شوک روحی و روانی را ایجاد کرده و چه کسی مسئول آن است؟ با پلیس گفتم بارها گفته ایم که در این مورد بدون عذرخواهی با ما مصاحبه شده است.

من یک بحث علمی داشتم نه احساسی یا سیاسی. گفتم مهسا امینی قبل از اینکه گشت ارشاد به او برسد زنده بود. او واقعاً بیمار بود. او قبلاً عمل جراحی داشته است. اما چرا مسئول کلاهبرداری خود را انجام می دهد؟ آیا تاثیر روحی و روانی گزارش هایی که می دهید را نمی بینید؟