به خاطر ارابه های پرنده اش معروف است از دیواره های صاف آزمون بالا بروید! | از ۳۶۰ درجه تا “شلاق”؛ در نزدیکی


همشهری آنلاین – مریم قاسمی: در قسمت جنوبی پارک بزرگ قائم در منطقه ۲، زمین ورزشی برای علاقه مندان به دوچرخه سواری حرفه ای وجود دارد که در طول روز میزبان فعالیت های دیدنی دوچرخه سواران است و تماشاگران را شگفت زده می کند.

وقتی از یکی از اهالی شنیدم که این یک دوچرخه سواری پرنده است، فکر کردم صحبت های زیادی شنیده ام، اما به محض اینکه یک ساعت را در این مکان پر سر و صدا و شلوغ گذراندم، با واقعیت روبرو شدم. وقتی دوچرخه سواران رسیدند و زمین را تصرف کردند، به جز پرندگانی که در آسمان می چرخیدند، دوچرخه سواران روی سکوی آهنی پرواز می کردند و با صندلی های زیبایی روی زمین نشسته بودند.

به خاطر ارابه های پرنده اش معروف است از دیواره های صاف آزمون بالا بروید!  |  از 360 درجه تا

آنها واقعاً با دوچرخه خود پرواز می کردند! تا آن زمان، ما نمی دانیم “دوچرخه آزمایشی” یعنی چه!؟ ما فکر می کردیم آنها فقط دوچرخه سواران معمولی هستند، اما وقتی استعدادها و توانایی های آنها را دیدیم، معلوم شد که بسیار با استعداد و ماهر هستند و می توانند روزی به مرحله “عصر جدید” بروند تا ۴ چراغ سفید را از داوران دریافت کنند.

به لطف تمرینات مختلف و چالش برانگیز، منطقه Trials Region یاد می گیرد که کارهای شگفت انگیزی را با دوچرخه خود انجام دهد، از ارتفاعات بپرد و از موانع در یک لحظه عبور کند. آنها حتی پس از دیوارهای صاف در صورت لزوم صعود می کنند! این ورزش که در سراسر جهان رواج دارد و هنوز در ایران کمتر شناخته شده است، هم هیجان انگیز است و هم خطرناک و بالقوه خطرناک.

آنها از فرصت های محدودی گذشتند

فکر نمی‌کردیم در وسط پارک قائم (عج) بتوانیم با گروهی از جوانان آشنا شویم که می‌توانند با دوچرخه پرواز کنند. یک گروه به طور خودکار درگیر این ورزش می شود. آنها با حداقل تجهیزات و بدون مربی این ورزش را انجام می دهند و البته سختی ها و دردهای خود را نیز تحمل کرده اند. آنها در محدوده سنی ۴ تا ۶ سال قرار دارند و جزو اولین کسانی بودند که در منطقه ۱۸ به این ورزش پرداختند. در اینجا بگوییم که این بچه های ورزشکار هر سال توانستند عناوین قهرمانی را به دست بیاورند. به نوعی در مسابقات استانی تهران در سال های اخیر.

شب ها خواب می بینم که با دوچرخه سوار می شوم

عشق دوچرخه سواری در پارک قائم (عج) سفر سختی را پشت سر گذاشته است. به عنوان مثال، «جواد کامور» در پاسخ به این سوال که چرا با دوچرخه آزمایشی رفتی، گفت: «هیجان! فقط هیجان! می‌خواهم همان لحظه شروع کنم که واقعاً برایم جالب بود. هر شب خواب دوچرخه‌سواری را می‌بینم. پرواز من را به میدان جنگ می برد تا در این رشته قهرمان شوم، فراموش نمی کنم که بگویم همه ما بچه های پر انرژی هستیم و باید این انرژی و هیجان را در جایی خرج کنیم. ما وقت آزاد داریم و کارهای جدید انجام خواهیم داد.”

به خاطر ارابه های پرنده اش معروف است از دیواره های صاف آزمون بالا بروید!  |  از 360 درجه تا

مثل یک مرد سوار می گویند، عزیزم!

این آزمایشی یکی از طولانی ترین رشته های دوچرخه سواری در جهان است، حتی قبل از دوچرخه سواری در کوهستان، اما در ایران هرگز به آن بها داده نشده است. مشکل بزرگ تلاش در این زمینه این است که بسیاری از مردم هنوز این ورزش را نمی دانند و گاهی اوقات به عنوان حرفه ای ناامید هستند. کامرون گفت: “مردم فکر می کنند ما جوانان بدی هستیم.” اما این ورزش در سراسر جهان بسیار محبوب است. گاهی اوقات وقتی مردم ما را می بینند با صدای ناخوشایندی صحبت می کنند. مثلا بچه ها مثل مردها دوچرخه سواری کنید!

با همه اینها، او خودش از این ورزش لذت می برد و غرق در هیجان است، اما به دلیل ناآگاهی بسیاری، «سه گانه» به آنها به چشم چند جوان مشتاق نگاه می کند که دوست ندارند طبق معمول دوچرخه سواری کنند. پشت این سخنان تند ممکن است سوء ظن و دلهره از خطر باشد.

تلاش برای نشان دادن خاستگاه این ورزش به عموم مردم

به راحتی می پرند و روی زین دوچرخه نمی نشینند. گاهی اوقات، به جای اینکه مانند سایر دوچرخه سواران به جلو حرکت کنند، عقب می روند و از موانعی که ممکن است آنها را متوقف کنند نمی ترسند. “در ابتدای ورزش دوچرخه سواران به مردم و پلیس مراجعه می کنند، اما من و دوستانم که قصدی جز ورزش و سلامتی نداریم، اصرار داریم که برای رسیدن به هدف ادامه دهیم. یاشار اجاقلو گفت: این ورزش اصالت دارد و برای اثبات به مردم هم اکنون به غیر از پارک قائم مکان های دیگری در ورزشگاه امام رضا (ع) منطقه شهید رجایی برای تمرین این ورزش وجود دارد که اینطور نیست. کافی. “

به خاطر ارابه های پرنده اش معروف است از دیواره های صاف آزمون بالا بروید!  |  از 360 درجه تا

آنها بین ۳ تا ۳ میلیون لیتر آب هزینه دارند

دوچرخه‌ها شبیه دوچرخه‌ها هستند، اما از نظر شکل و فرم با دوچرخه‌های دیگر متفاوت هستند، زیرا محلی‌ها به آن‌ها «گاری‌های پرنده» می‌گویند. در نگاه اول از نظر اندازه شبیه دوچرخه های کودک به نظر می رسند، اما هر کدام از این دوچرخه های کوچک بسته به برند و جنسیت، برای هر عضو در این گروه ۳ تا ۴ میلیون تن قیمت دارند. میثم داوودی که یکی از قدیمی ترین اعضای دوچرخه سواران عجیب و غریب منطقه است، می گوید: «این دوچرخه ها برای حرکات نمایشی، پریدن از روی پله ها و سایر موانع در شهر استفاده می شود. ویژگی منحصر به فرد این دوچرخه ها این است که دارای یقه کوچک و بدنه ای محکم هستند که به راحتی در اثر ضربه آسیب نمی بینند.

مکانی برای حوادث وحشتناک و شگفت انگیز

«۳۶۰»، «باراسپین»، «وان ای تی»، «تنه»، «شلاق کاشی» و … کاغذ بین المللی کار شگفت انگیزی است که بچه های منطقه ما با این دوچرخه های آزمایشی و غیره انجام می دهند. ما .میگن ما اون حرفا رو بلدیم! دوچرخه سواری یک ورزش است و به دلیل خطرات زیادی که می تواند داشته باشد، باید در پیست مخصوص این ورزش انجام شود. شهرداری منطقه ۱۸ در حال حاضر ورزشگاه امام رضا (ع) و پارک قائم (عج) را برای آموزش و آموزش این ورزش در اختیار دارد، اما می‌خواهد فضایی برای این ورزش ایجاد کند که همه پارک‌ها بچه‌های منطقه هستند. بیشتر اوقات به پارک قائم می آیند و از محوطه دوچرخه سواری و پیست و همچنین از تپه ها و دامنه های پارک برای ورزش استفاده می کنند.

به خاطر ارابه های پرنده اش معروف است از دیواره های صاف آزمون بالا بروید!  |  از 360 درجه تا

.