رفتن به نوشته‌ها

بهترین مکمل ها برای چاقی و کاهش وزن


مصرف غذا در طول روز ، در بسیاری از موارد ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن ما را تأمین نمی کند. به همین دلیل گاهی اوقات ما باید مکمل هایی را مصرف کنیم تا علاوه بر خوردن وعده های غذایی روزانه ، مواد مغذی را وارد بدن خود کنیم. مکمل های غذایی در واقع کپسول هایی هستند که می توانند حاوی ویتامین ها ، اسیدهای آمینه مختلف ، مواد معدنی و دیگر آنزیم ها باشند. مکمل ها همچنین می توانند با کاهش متابولیسم یا افزایش انرژی به کاهش وزن یا افزایش وزن کمک کنند.

آنچه در مکمل های غذایی اهمیت دارد ، تأثیر و نیاز آنها است. در مجله پزشکی اپل ، انواع مکمل های کاهش وزن و کاهش وزن را مرور می کنیم.

انواع مکمل های چاقی و کاهش وزن

به طور کلی مکمل های کاهش وزن و کاهش وزن را می توان بر اساس ترکیبات آنها به دو گروه تقسیم کرد. برخی مکمل ها پروتئین مورد نیاز بدن شما را تامین می کنند و می توانند به شما در افزایش وزن کمک کنند. این مکمل ها مکمل های چاقی هستند که می توانند عملکرد بدن را با کمک به روند عضله سازی بهبود بخشند. در حقیقت ، این پروتئین ها از عوارض چاقی محسوب می شوند.

مکمل های پروتئینی

پروتئین برای رشد بدن ، تقویت سیستم ایمنی و بهبود متابولیسم بدن بسیار مهم است. بنابراین خوردن پروتئین به ویژه برای افرادی که پروتئین مورد نیاز خود را از گوشت دریافت نمی کنند بسیار مهم است. به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران و افرادی که مایل به افزایش وزن یا بهبود بدن خود هستند از مکمل های پروتئینی استفاده می کنند.

مکمل های کاهش وزن

مزایای مکمل پروتئین

مکمل های پروتئینی زیادی وجود دارد که می تواند به تامین تمام نیازهای پروتئینی بدن شما کمک کند. اسیدهای آمینه سازنده پروتئین تأثیر قابل توجهی بر سطح پروتئین در بدن دارند. بدن برای تولید هورمون ها و سایر مواد شیمیایی به پروتئین نیاز دارد.

  • مکمل های پروتئینی به شما احساس سیری می دهند و از پرخوری جلوگیری می کنند ، بنابراین می توانند به شما در کنترل وزن کمک کنند.
  • با توجه به بسیاری از تحقیقات در مورد تأثیر مکمل پروتئین ، می توان گفت که مکمل پروتئین برای عضله سازی بسیار مفید است.
  • مکمل پروتئین بعد از تمرین می تواند روند بهبود عضلات را تسریع کند.

انواع مکمل های پروتئینی مانند آب پنیر و کازئین می توانند انواع اسیدهای آمینه یا پروتئین مورد نیاز بدن شما را تأمین کنند. مکمل های پروتئینی در دسته مکمل های استاندارد چاقی قرار می گیرند و معمولاً برای کسانی که مایل به افزایش وزن هستند توصیه می شود. این مکمل ها در دسته های مختلف قرار می گیرند ، ما برخی از آنها را بررسی می کنیم.

همچنین بخوانید: یک جایگزین مناسب برای قند – اریتریتول

پروتئین

پروتئین آن در واقع یکی از دو پروتئینی است که در شیر گاو یافت می شود. این می تواند مهمترین پروتئین حاوی نه اسید آمینه باشد که برای عضله سازی در بدن ضروری هستند. پروتئین آن شامل سه نوع است که باید یکی از آنها را انتخاب کنید. انتخاب شما باید بر اساس میزان لاکتوز و پروتئین مورد نیاز شما باشد. این پروتئین می تواند با تسریع و بهبود عضله سازی به افزایش وزن شما کمک کند.

کراتین

این مکمل پروتئینی می تواند به افزایش حجم ماهیچه ها کمک کند. مصرف کراتین در هفته اول باید بیشتر باشد تا روند بارگذاری عضلات را تسریع کند. پس از یک هفته می توان میزان مصرف کراتین را تا یک چهارم کاهش داد.

برنده

گینرها همچنین مکمل های چاقی بدون عوارض جانبی هستند. کربوهیدرات ها ، انرژی و پروتئین زیاد است و برای افرادی طراحی شده است که اشتهای زیادی ندارند اما تمایل به اضافه وزن دارند. گینرها می توانند تأثیر بسیار مثبتی بر روند افزایش وزن داشته باشند.

مکمل چاقی بدون عوارض جانبی

پروتئین ها می توانند روند چاقی را تسریع کنند و مکمل پروتئین بهترین و مطمئن ترین راه برای جبران کمبود پروتئین در بدن است. بنابراین می توان گفت مکمل های پروتئینی بدون عوارض جانبی در دسته مکمل های چاقی قرار می گیرند. البته ، نباید در مصرف پروتئین زیاده روی کنید زیرا می تواند به عملکرد کلیه آسیب برساند.

استفاده از مکمل های استاندارد چاقی برای زنان نیز بی خطر است و می تواند کمک زیادی به افزایش وزن کند. بسیاری از مردان از تستوسترون برای عضله سازی و افزایش وزن استفاده می کنند که برای زنان توصیه نمی شود. در واقع می توان گفت عوارض آن بیشتر بر بدن زن است و نمی توان آن را بدون عوارض جانبی مکمل چاقی دانست.

مکمل غذایی برای چاقی و لاغری

قرص های افزایش وزن

بسیاری از شرکت های دارویی و غذایی در تولید قرص چاقی نقش دارند. قرص های چاقی توسط وزارت بهداشت تأیید نشده اند و سازمان غذا و دارو مسئول نظارت بر این مکمل ها است. علاوه بر اطمینان از تأیید قرص های چاقی توسط سازمان غذا و دارو در زمان انتخاب ، اطلاعات کافی در مورد مواد تشکیل دهنده این قرص ها نیز باید به دست آید. در حال حاضر لیستی از قرص های چاقی مورد تأیید وزارت بهداشت وجود ندارد ، بنابراین باید از طریق داروخانه خود در مورد قرص های چاقی مورد تأیید FDA اطلاعات کسب کنید. سازمان غذا و دارو همچنین لیستی از قرص ها و مکمل های چاقی تأیید شده را منتشر کرده است که در آن می توانید قرص های مورد علاقه خود را بررسی کنید.

نکته مهم دیگر در مورد خرید مکمل های غذایی این است که مطمئن شوید این مکمل ها برای جنسیت شما ساخته شده اند. مکمل های چاقی برای زنان از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در صورت عدم توجه به این مشکل می تواند آسیب جدی به بدن شما برساند.

مکمل های چاقی که عوارض جانبی دارند؟

مکمل های چاقی بیشتر از پروتئین و کربوهیدرات تشکیل شده اند و مصرف آنها در دوزهای خاص نمی تواند به بدن شما آسیب برساند ، اما مصرف زیاد این محصولات می تواند صدمات جدی به بدن شما وارد کند. به همین دلیل توصیه می شود این مکمل ها را زیر نظر متخصص تغذیه مصرف کنید.

انواع مکمل های کاهش وزن

مکمل های لاغری با توجه به مشکل شما طبقه بندی می شوند. مکمل های لاغری بدون عوارض جانبی نیستند و در واقع می توانند به دو دسته کلی تقسیم شوند: کاهش اشتها و افزایش متابولیسم. توصیه می شود ابتدا قبل از مصرف مکمل های لاغری یک معاینه کامل انجام دهید تا علت افزایش وزن خود را دریابید.

مکمل های لاغری بدون عوارض جانبی می تواند گیاهی باشد ، اما این که گیاهی مکمل لاغری است گیاهی نیست که هیچ عارضه ای را به همراه نخواهد داشت. می توانید مطمئن باشید که مکمل لاغری مورد نظر شما توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید شده است.

همچنین بخوانید: آیا ال کارنیتین چربی سوز است؟ در مورد (به دست آوردن ، به دست آوردن) فناوری های فعلی که از L-Carnitine ناشی شده است ، بیاموزید

مکمل های پودر لاغری

این مکمل ها معمولاً توصیه می شود که همراه با رژیم غذایی توسط مربیان باشگاه یا متخصصان تغذیه برای تسهیل و سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن استفاده شود. می توانید مکمل های پودر لاغری را از داروخانه تهیه کنید و از داروساز خود در مورد و تأیید مکمل های غذایی سوال کنید. بدانید که قوی ترین مکمل های کاهش وزن ممکن است عوارض جانبی زیادی برای بدن شما داشته باشد یا فقط زیر نظر متخصص تغذیه توصیه می شود. بنابراین قبل از شروع مصرف هرگونه مکمل غذایی ، ابتدا با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

اخرین حرف

مکمل های کاهش وزن و چاقی برای همه توصیه نمی شود. این مکمل ها در بسیاری از موارد استاندارد نیستند و ممکن است اثرات جبران ناپذیری بر بدن شما داشته باشند. در مرحله اول با مراجعه به پزشک و انجام معاینه پزشکی مطمئن شوید که بیماری خاصی ندارید و سپس تحت نظر متخصص تغذیه از مکمل های چاقی و لاغری استفاده کنید.

https://www.medicalnewstoday.com

/ articles/ 323093 #نحوه استفاده

https://www.karger.com/Article/Abstract/448665

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *