بهترین فیلم ها و فیلم های کودکانه را کشف کنید | جشنواره بین المللی انیمیشن به پایان رسید



به گزارش همشهری آنلاین، این مراسم با حضور کارگردانان، پیشکسوتان و فعالان عرصه انیمیشن و داوران ایرانی و خارجی در جشنواره عصر روز پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ در مرکز شهید بهنام محمدی برگزار شد. مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان.

تندیس طلای فیلم اول / کلاغ / اهورا شهبازی / قسمت کوتاه / به دلیل اقتباس از خلاقیت و کمال روایت ماهرانه و ایجاد فضایی دلنشین

تندیس نقره ای در فیلم دوم / خرچنگ / شیوا صادق اسدی / قسمت کوتاه / به دلیل رشد و بلوغ در بیان رنج روحی و فروپاشی روحی

تندیس برنزی در فیلم سوم / آتش سرخ / مونا عبدالله شاهی / قسمت کوتاه / برای ساختن شعر و تمثیل با موضوع امید

تندیس طلایی بهترین فیلم با موضوع کودک و نوجوان / مرحله یازدهم / مریم کشکولی نیا / تقسیم بندی کودکان و نوجوانان / برای ساختن دنیایی از کاغذ، هنر و سرگرمی و داستان های کودکانه.

تندیس طلایی برای بهترین اجرای تلویزیونی/ چیا بازنشسته نمی شود! / امیر سحرخیز، هاجر مهرانی، مرتضی نائیجی / قسمت های تلویزیونی / برای ایجاد محیطی مفرح، جذاب و آموزنده برای کودکان

تندیس طلایی برای بهترین کار تبلیغاتی / واویلا ویلی / مسابقه عقیل حسینیان / بخش تبلیغاتی / برای اثربخشی و کیفیت ماندگاری آن در تبلیغات ایرانی

تندیس نقره ای بهترین فیلم تجربی / تاریکی / حسین مرادی زاده / قسمت تجربی / برای خلق تصویری بی معنا (اصیل) متفاوت و عمیق در زندگی

تندیس نقره ای با بهترین دستاوردهای فنی و هنری / گذشته / حمید محمدی حجت آبادی / بخش کوتاه / برای توانایی استفاده از تکنیک های استاپ در روایت

تندیس طلا در بهترین فیلم / بدن خاکستری / امین کفاش زاده / بخش کوتاه / برای روایتی زیبا و هنرمندانه

تندیس طلا برای بهترین انیماتور / کلاغ / کلاغ / اهورا شهبازی / قسمت کوتاه / به دلیل توانایی او در انیمیشن در دو طرف در انتقال احساسات و بازی موثر

تندیس طلایی برای بهترین فضا / بهترین گل آرایی / الیکا مهران پور / مقطع کوتاه / برای ایجاد فضایی لطیف و نوستالژیک با بیان آرزوهای کودک.

تندیس طلا برای بهترین موسیقی / آتش سرخ / یوسف قربانی / بخش کوتاه / برای همکاری ماهرانه و موثر در تکمیل حماسه شاعرانه

تندیس طلا برای بهترین صدا / نهنگ سفید / آرش قاسمی، محمد قاسمی / قسمت کوتاه / به دلیل وقار و ظرافت در صداسازی و ارتباط نزدیک با تصویر و تکمیل دنیای فیلم در صدا و صدا

مجسمه طلایی برای بهترین فیلم اهدا نشد.

جایزه ویژه داور / دیوار چهارم / محبوبه کلایی / بخش کوتاه / برای خلق دنیایی شگفت انگیز از واقعیت و خیال برای روایت موفق

جایزه ویژه دبیر جشنواره / فرشید مثقالی / برای شروع صنعت کاریکاتور از نیم قرن پیش

درجه افتخاری / دست و تخم / فاطمه غروی منجیلی / گروه کودک و نوجوان / برای قصه گویی و کودکی

دیپلم افتخار / … رفت / سمانه فضل الله اسدی / بخش کوتاه / برای دقت و ایثار و ظرافت در ارائه موضوع

مدرک افتخار / اعداد افسانه ای / مهدی علی بیگی / برای استفاده ماهرانه از کوچکترین عناصر بینایی در بازتولید رفتار یک ورزشکار

مدرک افتخار / پدر / محمد کیوانمرز / به دلیل توانایی او در استفاده از مهارت های سیصد تکنیک برای ایجاد مکانی زیبا و جذاب

پایان نامه های برتر

تندیس طلایی بهترین پایان نامه تئوری هزینه چاپ و چاپ پایان نامه به صورت کتاب / محبوبه کلایی / دانشگاه هنر / موضوع: طراحی ساختار فضا در انیمیشن به عنوان فضای ریزوماتیک

جوایز و جوایز / مهدی جلایی فر / دانشکده صدا و سیما دانشگاه رادیو و تلویزیون تهران / بررسی نقش نظریه گشتالت در ساده سازی قالب تصویر سریال های تلویزیونی

جوایز و جوایز / مهسا کبیری زمانی / مدرسه تربیت مدرس / جان بخشیدن به چهره بازیگر با انتقال عواطف و احساسات به مخاطب در نمونه ای از مطالعات منتخب

پس از بررسی و ارزیابی پایان نامه های ارسالی بر اساس معیارهای داوری زیر، پایان نامه های دریافتی مورد بررسی قرار گرفتند:

۱. اهمیت پایان نامه و اثربخشی آن در افزایش قدرت علمی جامعه انیمیشن

۲. رعایت قوانین و مقررات علمی نگارش پایان نامه دقیق برای کارهای علمی پژوهشی

۳. امکان تبدیل پایان نامه به کتابی با بیشترین مخاطب

مسابقات دانش آموزی ایران

تندیس طلایی بهترین کارگردانی در بخش دانشجویی / ۰۱۶ / فائزه دادگر آزاد / تندیس طلایی بهترین کارگردانی در سال ۰۱۶ برای دکوپاژ پررنگ و متنوع، استفاده از سکوهای خلاقانه و میزانسن مطابق با مفهوم اصلی فیلمنامه و قابلیت حفظ مطلوبیت از طریق مدیر ساختمان در داستان قرار می گیرد.

تندیس طلایی بهترین فیلم در بخش دانشجویی / بهشت ​​/ مجیدرضا عیوضی / تندیس طلایی بهترین فیلم در اثر بهشت ​​برای استفاده مناسب در انتخاب داستان و روایت با بستر دنیای تخیلی خاصی که به انیمیشن کاری اختصاص دارد اقتباس شده است.

تندیس طلایی بهترین انیماتور در بخش دانشجویی / مالزی / لیلا آهنگ، مریم علوی، سارا حنیف، مرضیه کردلو / مجسمه طلایی بهترین انیمیشن در مالزی به دلیل رعایت دقیق قوانین اولیه انیمیشن و تنوع و تنوع. رفتار فعلی شرکت کنندگان و توانایی حفظ رویکرد انیمیشن در طول روایت.

دیپلم افتخار / بینی / حمیده تیموری / دیپلم افتخار به احترام تمام آثار موجود در جعبه حاوی آثار هنرجویان که هر کدام کیفیت خاصی در کار خود داشتند، کار بینی به عنوان تکنیک های جدید و جدید جایزه گرفت. نوآوری خلاق در روایت

رقابت مذهبی و ارزش های انقلاب اسلامی

مجسمه طلایی بهترین فیلم در بخش مذهبی متعلق به فیلم نیست.

تندیس طلایی بهترین کارگردانی حوزه مذهبی به هیچ فیلمی اهدا نشد.

تندیس طلایی بهترین فیلم ارزش های انقلاب اسلامی / این واقعیت / کارگردان: سید احسان حیدری، تهیه کنندگان: سید احسان حیدری و محمدجواد جعفری / برای متن نرم و مطابق با چشم، هویت و مقبول تصویر، امکان استفاده از رنگ، صدا و موسیقی متناسب با حرکت دوربین و چیدمان قابل قبول چیدمان فضا، کاراکتر و چیزهای قابل مشاهده.

توزیع بین المللی

مجسمه طلایی برای فیلم اول / عمو توماس، مدیر روز / رجینا پسوا / قسمت کوتاه

مجسمه نقره ای در فیلم دوم / دختر / دریا کشچ یوا / قسمت کوتاه

مجسمه برنزی در فیلم سوم / یادگار یادگار / باستیان دوبوآ / قسمت کوتاه

تندیس طلایی بهترین فیلم با موضوع کودک و نوجوان / بوریا / مینگ سونگ آه / بخش کودک و نوجوان

مجسمه طلایی برای کار دانشجویی / زیبایی / پاسکال شلبی / بخش دانشجویی

مجسمه طلایی برای اجرای تلویزیونی بهترین / بی باک – لیما گابووی / شارلوت کامبون، انگوین من / قسمت تلویزیونی

تندیس طلا برای بهترین کار تبلیغاتی / روز یوزپلنگ ایرانی / عقیل حسینیان نسب / بخش تبلیغات

تندیس طلا برای بهترین کار بلند / تکه کاغذ / بهزاد نعلبندی / انیمیشن بلند

تندیس نقره ای برترین دستاوردهای فنی و هنری / فریز فریز / سوتکین فرشتیخان / بخش کوتاه

جایزه ویژه Sifge / تنها کودک / Simone Giampaolo / قسمت کوتاه

جایزه ویژه قاضی / سریال موازی / مکس هتلر / بخش محاکمه

جایزه ویژه دبیر جشنواره / ژرژ شوایزر گوبل

دیپلم افتخار / تک مدار / فردریک زیگلر، بنجامین مورار / بخش کوتاه

دیپلم افتخار / تئوفراستوس / سرگئی کیبوس / گروه کودکان و نوجوانان

دیپلم افتخار / شر در جیب / آنتوان بنوا، ماتیلدا لوب / بخش دانشجویی

جشنواره بین المللی پویانمایی از ۲۸ تا ۲۹ خردادماه در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۱۲ تهران برگزار شد.