رفتن به نوشته‌ها

بهترین غذاها برای پایان جشن چیست؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. چندین مطالعه نشان داده اند که ممکن است روزه داری فوایدی داشته باشد ، اما در مورد بهترین غذاها برای خوردن صبحانه یا پایان روزه اتفاق نظر وجود ندارد.

در سال های اخیر ، به لطف رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب ، همراه با انواع دیگر روزه ها ، رواج یافته است.

روشهای مختلفی وجود دارد که به فرد آموزش می دهد چگونه کالری دریافتی خود را در روزها یا شبهای خاص کاهش دهد.

مهم نیست که چقدر کالری در صبحانه می خورید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. او درباره بهترین صبحانه صحبت می کند و نکاتی را در مورد روزه داری کوتاه مدت و بلند مدت بیان می کند.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از افراد به یک عمل رایج تبدیل شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند با روزه داری یا روزه داری و همچنین کاهش وزن ، سلامتی و طول عمر خود را افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی برای زنده ماندن یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه داری دو روزه ، روزه داری طولانی مدت شبانه و رژیم های روزه داری است که زمان غذا خوردن را محدود می کند.

شواهد از مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری متناوب می تواند برای کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان معتقدند این ممکن است به دلیل تأثیر روزه داری بر ریتم های شبانه روزی ، فلور روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. از آنجا که روزه کار می کند ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز ، مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب بهبود می بخشد و برای سلامتی و پیری مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم روزه چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای خود استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری محدود کردن مصرف انرژی از غذا به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد بعد از یک دوره ناشتایی دوباره شروع به خوردن می کند ، سطح قند خون بالا می رود و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، چیزی که فرد در روزه داری می خورد یا نمی خورد مهمتر از آن چیزی است که در صبحانه می خورد.

با این حال ، ممکن است برای افرادی که روزه دارند وزن خود را کاهش دهند ، بهتر است از کربوهیدرات های تصفیه شده کمتر در صبحانه استفاده کنند ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

غذاهای مناسب برای روزه داری

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

یک روزه کوتاه مدت ممکن است شامل 16 ساعت ناشتایی یک شبه یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در مورد روزه: یا روزه دار چیزی نمی خورد ، یا غذای خود را طبق رژیم غذایی اش به مقدار مشخص محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (برخلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روشهای روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ ها و آب سبزیجات را تا زمانی که از مقدار مجاز کالری بیشتر نباشد ، بخورند. آنها همیشه باید آب کافی بنوشند.

مردم باید آگاه باشند که مصرف مکمل های غذایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و اسیدهای آمینه زنجیره ای شاخه دار ممکن است روزه را بی اثر کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیبی از ورزش و روزه داری متناوب می تواند عملکردهای ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکات روزه داری طولانی مدت

برخی تحقیقات اثرات مثبتی را نشان می دهند روزه گرفتن طولانی مدت است ، اما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

در یک مطالعه 219 ، 1422 شرکت کننده به مدت 4 تا 21 روز به مدت 1 سال ناشتا بودند. در طول روزه داری ، فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات با 200 تا 250 کالری خورده می شد.

این افراد در 85 درصد از بیماریهای اصلی خود متوجه پیشرفت شدند. محققان می گویند روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان قابل تحمل است. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، محققان دوباره به شرکت کنندگان غذاهای گیاهی ارگانیک با ارزش روزانه 800 تا 1600 کالری در فواصل 4 روز دادند.

باید مجدداً اشاره کنیم که این تحقیق زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک به مدت طولانی روزه بگیرند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران شیرده

روزه داری می تواند با کاهش میزان کالری مصرفی و تغییر متابولیسم بدن ، تأثیرات مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش کتون می تواند التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش داده و در نتیجه کاهش وزن و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث کتوز نمی شوند.

انواع مختلفی از رژیم غذایی ناشتا وجود دارد. رایج ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه مردم باید چه غذایی بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. در مجموع ، آنها یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که غذای بهتر را تجویز کند. با این حال ، برخی از کارشناسان به مردم پیشنهاد می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از قندهای اضافی نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد تنها پس از مشورت با متخصص می توانند رژیم غذایی ناشتایی طولانی مدت را شروع کنند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *