رفتن به نوشته‌ها

بهترین سوختگی: شمع های موم زنبور عسل


آن روز در یکی از فروشگاه های مواد غذایی سالم با یکی از دوستانم در حال قایقرانی در راهرو بودم که از او پرسید: “سلام سارا ، چرا قیمت شمع های موم زنبور عسل بسیار بیشتر از شمع های معمولی است؟” خوب ، مجبور بودم اعتراف کنم که باعث شد در آنجا تلو تلو بخورم. من شنیدم که شمع های موم زنبور عسل برای سوزاندن بهتر از شمع های پارافینی هستند ، اما دقیقاً نمی دانستم چرا. اوههههههههههههه – من نمی تونستم منتظر بمونم تا به این نتیجه برسم! با کمی جستجو ، اطلاعات بسیار تکان دهنده ای پیدا کردم که قطعاً ارزش وبلاگ را داشت …

قبل از اینکه توضیح دهم چرا شمع های موم زنبور عسل برتر هستند ، اجازه دهید ابتدا جزئیات کم اهمیتی در مورد جنبه های بد جایگزین به شما ارائه دهم.

منشاء پارافین
بیشتر شمع هایی که خریداری می کنیم از موم پارافین هستند. پارافین یک محصول جانبی نفت است که پس از تولید بسیاری از فرآورده های نفتی متداول دیگر مانند گاز ، روغن ، اسکله و غیره باقی می ماند. سپس این ماده با سفید کننده 100٪ قوی که دیوکسین های سمی تولید می کند ، سفید می شود ، قبل از اینکه با پارافین “جامد” با استفاده از مواد شیمیایی مختلف سرطان زا تصفیه شود تا سفت شود.
شرکت های شمعی موم پارافین می خرند و سپس مواد شیمیایی مختلف پارچه ، رنگ های مصنوعی برای رنگ و عطرهای مصنوعی را اضافه می کنند.

هنگامی که عطرهای مصنوعی سوزانده می شوند ، فلوروکربن های سمی و سایر محصولات جانبی آلاینده تولید می کنند. استنشاق این دی اکسید کربن به گیرنده های مجاری بینی که بو را تشخیص می دهند آسیب می رساند و در مدت زمان طولانی با “فرسوده شدن” آنها توانایی های کلی حس بویایی شما را کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم به شمع های معطر قوی تر (یا خوشبو کننده های مصنوعی) و غیره نیاز دارند تا بوهای مطبوع را به طور کامل امتحان کنند!

آخرین و مهمترین آن ، هزینه غیر مستقیم سوزاندن سوختی مانند پارافین در خانه شما است که دوده سیاه از دیوارها ، اثاثیه منزل ، پرده ها و ریه ها و پوست شما کمتر می پوشاند. نشان داده شده است که پارافین ، با عطرهای مصنوعی مرتبط و سایر افزودنی ها ، باعث سردرد ، واکنش های آلرژیک و مشکلات در سینوس ها و ریه ها می شود. هرکسی که مشکلات تنفسی دارد نباید شمع پارافین بسوزاند و همچنین کسانی که می خواهند از این مشکلات جلوگیری کنند.

امیدوارم این کار خطرات پارافین برای سلامتی ، خانه و محیط شما را روشن کند (هکتار!) حالا بگذارید موم زنبور عسل و خواص فوق العاده ای که ارائه می دهد را به شما معرفی کنم.

موم زنبور عسل عزیز
سوزاندن موم به دلایل زیادی برای شما و محیط زیست بهتر است. نخست ، سوزاندن موم زنبورهای یون منفی تولید می کند که با جذب آلاینده ها به نفع ما و هوای تنفس می شود ، همانطور که آهن ربا آهن را جذب می کند. یونهای منفی به یونهای دارای بار مثبت متصل می شوند که گرد و غبار ، کپک ها و سایر آلاینده های هوا را جذب می کنند. پس از اتصال ، یونهای مثبت وزن می شوند و این امر یونها و آلاینده ها را بر روی زمین می اندازد تا از بین بروند یا جاروبرقی شوند. نکته پایانی: سوزاندن موم در واقع هوا را تمیز می کند.

شمع های موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند زیرا مواد استفاده شده 100٪ تجدید پذیر هستند و در شرایط اولیه خود ، مواد اولیه نیازی به سفید شدن یا هیدروژناسیون ندارند. تولید پارافین (منبع تجدید ناپذیر) و حتی موم های سویا و نخل شامل مداخله شیمیایی برای تغییر مواد اولیه به شکل مومی و سپس به شمع می شود. این بدان معناست که موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست است ، زیرا دارای حداقل پردازش است و نیازی به مواد شیمیایی ندارد و محصول نهایی کاملاً زیست تخریب پذیر است.

می توانید بدون ترس از آلودگی موم زنبور عسل را در اتاقی بدون تهویه سوزانید. در حقیقت ، بسیاری از افراد گزارش می دهند که شمع در اتاق خواب 30 دقیقه یا بیشتر قبل از خواب ، خواب آرام تری را برای شما فراهم می کند. موم زنبور ضد حساسیت است و برای افرادی که دارای آلرژی محیطی ، آلرژی و حتی آسم هستند مفید است. برای تمیز نگه داشتن هوا تا حد امکان ، فقط به یاد داشته باشید که قبل از هربار استفاده از فتیله ها را کوتاه کرده و شمع را با فرو بردن فتیله در موم خود و نه خاموش کردن آن خاموش کنید ، زیرا هر دو اقدام از دود جلوگیری می کند.

در نهایت ، کیفیت نور طلایی منتشر شده توسط شمع های موم زنبور عسل با نمونه های پارافینی آنها بی نظیر است. با توجه به نقطه ذوب زیاد موم ، موم زنبور عسل قوی تر و روشن تر از پارافین می سوزد ، علاوه بر این طیف نوری مشابه خورشید را منتشر می کند – چه جالب!

هزینه کل

برای پاسخ به س friendال دوستم: در حالی که ممکن است هزینه اولیه بیشتر از شمع های پارافینی به نظر برسد ، موم زنبور عسل بسیار طولانی تر می سوزد – دو تا پنج برابر زمان سوزاندن شمع های دیگر. موم زنبور عسل دارای نقطه ذوب بسیار بالاتری نسبت به پارافین است – در واقع ، بالاترین نقطه ذوب هر موم است ، بنابراین آهسته تر می سوزد. موم زنبور عسل فقط یک ساعت برای سوزاندن هزینه دارد و در طول زمان مقرون به صرفه تر از پارافین است.

شمع های موم زنبور عسل را می توانید در بازارهای کشاورزان ، فروشگاه های مواد غذایی سالم و البته به صورت آنلاین خریداری کنید. شمع های این پست متعلق به The Beeswax Co. ، یک شرکت آمریکایی متعهد به سنت و کیفیت ، بین المللی ارسال می شود ، و من آن را به شدت توصیه می کنم.

هر کجا که شمع خود را خریداری می کنید ، مراقب تقلید باشید! به دنبال موم 100٪ خالص زنبور عسل باشید ، مومی که از مهر و موم اطراف هر سلول در لانه زنبوری به دست می آید. برخی از شرکتها موم زنبور عسل را با پارافین ، نخل یا موم سویا بریده و همچنان آنها را موم “موم زنبور عسل” می نامند ، بنابراین برچسب ها را بخوانید. همچنین ، مطمئن شوید که فتیله از الیاف طبیعی (مانند پنبه یا کنف) ساخته شده باشد ، حاوی سیم فلزی (که گاهی اوقات ممکن است حاوی سرب باشد) باشد و عطرهای مصنوعی یا رنگهای شیمیایی به آن اضافه نشده باشد. موم عسل خالص باید بوی عسل بدهد و رنگ طلایی طبیعی داشته باشد.

سوزاندن یک کودک بسوزان!

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *