رفتن به نوشته‌ها

بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی رژیم درمانی و متخصص تغذیه است


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب بوده اند.

افراد ممکن است به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ژنتیکی ، تیروئید ، رژیم غذایی نامناسب و غیره چاق یا لاغر شوند که ممکن است باعث ناراحتی آنها شود و با متخصص تغذیه مشورت کنند.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های روزانه است که شامل غذای اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و متناسب با انرژی و نیازهای جسمی روزانه هر فرد است.

به طور کلی می توان گفت ، بهترین رژیم درمانی رژیم است:

با مشاهده آن ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامت فرد کمک کنید.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری شدید ، کاهش وزن و افزایش وزن تامین می کند.

نحوه تنظیم رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای درمان به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

پس از تعیین نوع استخوان بندی ، دکتر مهدی شادنوش وزن و قد را با توجه به سن و جنسیت هر فرد محاسبه می کند و برنامه مناسب را برای وی تعیین می کند.

رژیم غذایی مورد نظر برای کاهش وزن یا چاقی م ifثر خواهد بود اگر فرد آن را با دقت و در بازه زمانی که شما تعیین کرده اید رعایت کند متخصص تغذیه دنبال کردن آن

درمان تغذیه چیست؟

تغذیه درمان اولیه بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند در کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش در مورد درمانهای تغذیه ای موثر و حمایت رفتاری توصیه می کند تا تغییرات طولانی مدت را ترویج دهد.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک بیماری غیرطبیعی است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c در 5.7 تا 6.4 درصد و دیابت کامل در 6.5 درصد و بالاتر تشخیص داده می شود ، نقطه عطفی که در صورت عدم کنترل قند خون مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) ایجاد می شود.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل کنترل و برگشت پذیر هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این راهنمای ساده و علمی در مورد چگونگی غذا خوردن با پشتیبانی رفتار شخصی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با شیوه زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما به منظور افزایش حداکثر پایداری در دراز مدت است.

ویژگی های تغذیه ای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • کاهش مصرف مواد مخدر
 • هماهنگی دیابت با رژیم های دارویی برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که دستیابی به هدف کاهش وزن طولانی مدت شما چیزی بیشتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک فزاینده ای از متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم اکنون تعاملات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را که نقش کلیدی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی ایفا می کند ، رمزگشایی کرده است.

با اجرای یک فرآیند تدریجی تغذیه از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما در کشف شیوه زندگی روزانه خود کمک کنیم ، به شما کمک می کند تا با اندامی زیبا پیش بروید و از نشاط و سلامت مطلوب برخوردار شوید. دکتر شادنوش با هدف ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی که شما را از رسیدن به هدف وزن مورد نظر باز می دارد ، ارزیابی جامعی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. بر اساس درک غذا وعده های غذایی را برنامه ریزی کرده و غذا بخورید
 3. تعادل بین غذا خوردن و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه ورزش
 6. تکنیک های انگیزشی و آگاهی

بیماری قلب و عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و گسترش التهاب در سراسر بدن را نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

اگرچه علم شکل گیری شیوه زندگی سالم در حال پیشرفت است ، اما تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گمراه کننده در مورد آنچه باید بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده است.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه ای را از افسانه ها و مواد نادرست جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که ضمن کاهش التهاب ، نیازهای فردی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون را پایین می آورد
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل کلسترول و تری گلیسیرید
 • داشتن دید مثبت نسبت به ورزش
 • مدیریت مصرف مایعات و نمک
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

اختلالات گوارشی

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه رژیم غذایی مستقیماً باعث همه اختلالات گوارشی نمی شود ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در روند التهابی که سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم مرتبط می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات تغذیه بسیار شخصی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستماتیک دارد تا مثر باشد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه متخصص می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً بهترین درمان تغذیه ای را به شما ارائه دهد.

اصول بهترین رژیم درمانی برای اختلالات گوارشی

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • رژیم های ممنوع
 • FODMAP برای سندرم روده حساس
 • رژیم خاص کربوهیدرات برای IBD
 • برنامه ریزی غذای آلرژی غذایی
 • تغذیه و تزریق داخلی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتو چیست؟

رژیم کتوژنیک ، که بیشتر به دلیل فواید کاهش وزن شناخته می شود ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روش ها در تمام درمان های رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون را در کبد افزایش دهد. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار کارآمد و تمیز استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند به شدت ضد التهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای بسیاری از موقعیت ها رو به افزایش است. شواهد قوی و قابل اطمینان از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمد:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهدی در حال ظهور درباره مزایای زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • عشق جوان
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و اسکلروز جانبی آمیوتروفیک

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتو برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. اساساً ، در افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند ، همکاری تنگاتنگی بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر شادنوش ارزیابی کامل و عمیقی از سلامت تغذیه به منظور تعیین مناسب بودن آنها و همچنین اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود در زمینه دستیابی به کتوز (فرآیند متابولیک معمولی که بدن مادام العمر انجام می دهد) به عنوان اهرمی برای ساده سازی و کارآیی هرچه بیشتر آن استفاده کرد. از پتانسیل های مشترک جلوگیری می کند و پروتکل شما را برای بهینه سازی تعادل مواد مغذی ضروری تنظیم می کند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *