بهترین دما برای نگهداری دارو در یخچال


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین، در یخچال و کشوهای کمد ایرانی ها قرص ها و داروهای زیادی ذخیره می شود و آسپرین، آموکسی سیلین، سرماخوردگی و… در هر جایی یافت می شود، اینها دارو هستند. پول زیادی خرج کرد و دولت پول زیادی خرج کرد، اما خانواده نسل به نسل این حادثه را به یاد دارند.

تصور غلط در مورد نگهداری دارو در منزل بسیار خطرناک و نامناسب است و می بینیم که در بسیاری از خانواده ها دارو را در قفسه یا یخچال آشپزخانه یا یخچال نگهداری می کنند زیرا این نوع نگهداری باعث خراب شدن دارو می شود. و سم خواهد بود

طبق دستور سازمان غذا و دارو، داروخانه ها مجاز به پذیرش داروهای مرجوعی نیستند، زیرا هر دارو به دما و فضای نگهداری خاصی نیاز دارد و در صورت پذیرش داروهای مرجوعی خطر مسمومیت بیش از این شرایط خواهد بود و دارو را جمع آوری کنید. . در خانه که بر بسیاری از خانواده های ایرانی حاکم است، بسیار اشتباه است.

به همین دلیل باید در این زمینه اطلاع رسانی شود و مردم از عواقب این پدیده آگاه شوند زیرا نگهداری انواع قرص ها و کپسول ها در یخچال به دلیل رطوبت زیاد داخل باعث خراب شدن سریع این داروها می شود.

اکنون وقت آن است که از کابینت دارو یا کابینت دارو در هر خانه ای دیدن کنید و آن را سامان دهید. اگرچه داروها در درمان بسیاری از بیماری ها نقش موثری دارند، اما در مواقعی که دیگر نیازی به آنها نیست، لازم است داروها را به درستی دور ریخته شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

داروها را نباید به مدت طولانی در یخچال نگهداری کرد زیرا مضر و مضر هستند

لازم است مردم نحوه نگهداری دارو را بدانند و بر اساس آن عمل کنند. مقدار کمی دارو وجود دارد که باید در یخچال نگهداری شود و هنگام تهیه دارو باید از داروساز سوال کنید که چگونه آن را نگهداری کنید. بهنام کرمی داروساز در این باره گفت: نگهداری داروها در یخچال در دمای ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد فقط برای داروهایی که در یخچال تهیه می شوند لازم است زیرا یخچال آنجا مانند حمام رطوبت دارد و باعث می شود دارو قبل از خوردن خراب شود. تاریخ انقضا و بسته بندی.”

وی تاکید کرد: در صورتی که دارو در لیست داروهای قابل پرتاب در سطل زباله قرار دارد، دارو را بدون خرد کردن قرص و کپسول از بسته بندی اصلی خارج کرده و با مواد غیر خطرناک مخلوط کنید. مخلوط را در یک کیسه پلاستیکی در بسته قرار دهید و آن را در سطل زباله بیندازید.

به گفته این داروساز، شربت متادون که توسط پزشکان برای حفظ اعتیاد به مواد مخدر تجویز می شود، بسیار خطرناک است و نباید در یخچال و در دسترس کودکان، آن دارو و یا در ظرف مخصوص نگهداری شود. غذاها و نوشیدنی ها، مانند بطری های نوشابه، زیرا ممکن است به طور تصادفی مصرف شوند و باعث مرگ شوند. بنابراین برای از بین بردن آن باید آن را در آبکش ریخت و بطری را پس از شستن دور انداخت.

کرمی افزود: قبل از دور ریختن شیشه دارو، دستورالعمل تغییر می کند تا از سوء استفاده جلوگیری شود. برای جلوگیری از مصرف این مواد توسط کودکان، حیوانات خانگی یا افراد دیگر، به محض اینکه دیگر مورد نیاز نیستند، باید به سرعت از طریق فاضلاب دفع شوند.

بهترین دما برای نگهداری دارو در یخچال بهترین روش نگهداری دارو در خانه که باید بدانید
شربت متادون را نباید در یخچال یا در ظروف مخصوص غذا و نوشیدنی نگهداری کرد.

وی خاطرنشان کرد: دارو را به دوست خود ندهید زیرا پزشک با توجه به سابقه بیماری دارو را برای شما تجویز کرده و ممکن است برای افراد دیگر خطرناک باشد. بیماری هایی مانند آسم و بیماری انسدادی ریه چیزهایی به نام پیشران وجود دارد. این مواد گازهای بی اثری مانند کلروفلوئوروکربن ها هستند که ناقل دارو محسوب می شوند و انتشار آنها منجر به آسیب به لایه اوزون می شود که باید سوزانده شود.

کرمی ادامه داد: سرنگ ها و دستکش های استریل نیز تاریخ انقضا دارند، از استفاده از روغن ها و کرم های خارج از قوام، سفت یا آب ریزش خودداری کنید و آنها را دور بیندازید. هرگز دارو را در جعبه دارویی دیگری نگهداری نکنید. زیرا منجر به مسمومیت دارویی می شود.

وی گفت: داروها باید در بسته بندی و ظروف اصلی نگهداری شوند. بیرون آوردن آنها از ظرف و تقسیم آنها به کیسه های کاغذی یا پلاستیکی تجزیه آنها را تسریع می کند. در صورت وجود قرص و کپسول که پس از شمارش پر شده و تحویل داده می شود، در صورت وجود رطوبت و جامد در ظرف، شرط نگهداری دارو تا تاریخ انقضا است.