بزرگترین رویداد اصلاحات اجتماعی ملی در جریان است – اردوگاه خبر خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا، رویداد ملی اصلاح و توسعه ایران با نام نوپیا با حضور فعالان اصلاحات اجتماعی در مرکز شهر تهران برگزار می شود. این رویداد در مرحله فعال توانسته است بیش از ۵۰ هزار نفر از ساکنان را با خود همراه کند و این افراد به صورت زنده و آنلاین در مراحل مختلف این رویداد بزرگ ملی شرکت می کنند.

این مراسم به همت مرکز اصلاحات اجتماعی در مرکز اجرایی فرمان حضرت امام(ره) رضیوان الله تعالی علیه برگزار شد. برای رسیدن به رویداد بزرگ «نوپیا» به معنای «نوآوری و پیشرفت ایران» بسیاری از «نوآوران اجتماعی» دست به دست هم داده و خود را به این عرصه مهم رسانده‌اند. افرادی که با پرورش ایده‌های کوچک و تبدیل آن ایده‌ها به الگوهای مؤثر، نه تنها تلاش کرده‌اند تا جامعه را به مکانی بهتر برای خود تبدیل کنند، بلکه سعی کرده‌اند شرایط بهتری را ایجاد کنند و از تنگنای اطرافیان خود خارج شوند، هر چند تعدادشان از این مردم زیاد نیست، اما یک قطره آب به دریا راه خواهد یافت. آنها می دانند چه باید بکنند، باید اولین گام را به صورت سخت گیرانه انجام دهند، زیرا در ابتدای هر صعود، اولین قدم اولین قدم است.

در مورد جنبش نوپیا، ما در مورد انواع جنبش های اصلاح اجتماعی صحبت می کنیم. رویدادی که شامل مشارکت و همکاری مردم با اهمیت خلاقیت و نوآوری است. در اینجا ما در مورد فعالیت های محبوبی صحبت می کنیم که می توانند مشکلات بسیار مهمی را حل کنند. در اینجا ما در مورد ایده هایی صحبت نمی کنیم که ممکن است کارساز باشند یا نباشند! در مورد مدلی صحبت کنید که با درصد بسیار بالایی موفق بوده است.

از آغاز تمدن بشری، اصلاحات اجتماعی صورت گرفته است. کسانی که تاکید بیشتری بر مسئولیت اجتماعی و دغدغه حل مشکلات اجتماعی دارند. مشکلاتی که ممکن است برای دیگران حل نشود. مثل نماینده مردم در کوچه و خیابان یا کوچه و روستا یا روستا که جمعی از مردم را جمع می کنند تا بتوانند به خوبی و برای حفظ همنوعان خود عمل کنند. بله، به همین سادگی! بنابراین اصلاحات اجتماعی مدت هاست که وجود داشته است، اما نه در کلمات کلیدی اصلاحات اجتماعی! اصلاحات اجتماعی، حرف آخر
«محسن دناوی»، دبیر جنبش اصلاحات نوپیا، به ما کمک می کند تا این کلمه کلیدی را توضیح دهیم: «اصلاحات اجتماعی» را به عنوان یک پدیده نوظهور در جهان تصور نکنید. این واژه از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۶۰ در سراسر جهان مطرح شد و از سال ۱۳۹۰ در مجموعه مقالات و نوشته های دانشجویان و کارآفرینان کشورمان قرار گرفت. یک معنی «حل مشکلات اجتماعی به صورت خلاقانه و اجتماعی» است.

این تعریف محیطی به معنای پایان کلمه در توضیح کلمه کلیدی است، این تعریف را از شخصی می شنوید که میزبان یک جلسه و ۶ میزگرد با حضور مهمانان محترم بوده است. اگرچه دیناوی در تعاریف کوتاه و مختصر از اصلاحات اجتماعی صحبت می کند، اما تلفیق این کلمه کلیدی با دستاوردهای کنونی در ابتدای توضیح است. در عوض، برای روشن شدن این کلمه کلیدی و تاثیرگذاری آن، رویداد بزرگ نوپیا با حضور نوآوران اجتماعی در پردیس سینمایی چهارسو در مرکز تهران در ۹ تیرماه برگزار می‌شود.

دیناوی پیش بینی کرد: مخاطبان این رویداد ملی چه به صورت زنده و چه آنلاین بالغ بر ۵۰ هزار نفر خواهند بود. اما در این سخنان ما در مرحله اول برگزاری این رویداد ملی نیستیم. اولین روز فشار دادن کلیدهای اصلاحات اجتماعی در پایان فصل پاییز سال گذشته بود. در جامعه ای که هنوز با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند. این در حالی است که این طرح با همکاری مرکز اصلاحات اجتماعی و مرکز توسعه منطقه ای در مرکز اجرای فرمان امام (رحمت الله علیه) انجام شد. ۶ نشست به عنوان برنامه راهبردی «اصلاح و توسعه ایران» برگزار می شود. جالبتر اینکه هیچ کس فکر نمی کرد که این ۶ جلسه بتواند هزاران شنونده زنده را با خود همراه کند. این ۶ نشست با دعوت از «اتمیست ها، مدل ها و تجربیات موفق»، «اندیشکده ها و مؤسسات تحقیقاتی»، «کارآفرینان اجتماعی»، «جهادگرایان»، «سازمان های مردم نهاد» و «زنان مبتکر» برگزار شد و توانست ارائه دهد. کلید راهبردی اصلاحات اجتماعی بسیج و سازماندهی نظارت مکرر بر افراد و گروه هایی که به دلیل حضور برجسته خود در این کنفرانس معنای واقعی اصلاحات اجتماعی را از قبل درک کرده اند.
بیایید مادر باشیم. در طول جلسه نوآوری اجتماعی، کلمات کلیدی مختلفی نیز به روز شد. مانند «اتم بانو» که زنان را با چیزی جدید به مادر شدن برای جامعه می‌خواند.

در ششمین همایش از زنان اصلاح طلب دعوت شد و الحق که مبتکر بود و به گفته کارشناسان نزدیک ترین اقدام را علیه شعار اصلاحات اجتماعی انجام داد. زمانی که علاوه بر تربیت فرزندان خود به فکر شهری دور افتاده بودند. مردم به شهر نگاه کردند. دیدند که چه کاری می توانند بکنند، فهمیدند کجا هستند و از همه مهمتر هنرشان را دیدند و برای هنرشان مشتری پیدا کردند. مردم شهر معنای اصلاح اجتماعی را نمی دانند، در این پرونده نوظهور یک بازیکن بسیار با استعداد ظهور کرده است! خیلی خوبه که رنگ ها و شکل های زندگیشون شکل و شمایلی دیگه به ​​خودش گرفته و حالا با عشق و خانواده روی فرش نشسته اند و می دانند که هنر و تلاش از قبل مشتری دارد، آن هم با حذف کارگزار همه اینها با همین مطالعه انجام شد و البته دلسوزی و تعهد مادر هم همین بود. نوآوران اجتماعی که در این کنفرانس گرد هم می آیند داستان های زیادی از این دست دارند.

برای اثبات حرف خود به سراغ «محمد محسن دوباشی» مدیرکل مرکز توسعه منطقه ای و رئیس شورای سیاسی و رئیس جنبش ملی نوپیا می رویم. وی که سخنان و عقاید و نبود مصلحان اجتماعی را با گوش شنیده بود، گفت: روزی که از مسائل اجتماعی صحبت می کردیم همه از آسیب های اجتماعی می گفتند، اما روند انتظارات در مهارت های اجتماعی ما را به راه انداخت. روندی که اکنون شاهد آن هستیم.گروه در تمام نقاط کشور جنبش های اجتماعی را دنبال می کند.ما ابتدا فکر کردیم.اما تیرهایمان به سنگ نمی خورد و کار جلو نمی رود!اما با قدرت مردم جریان جدیدی است. ایجاد شده است. «وقتی این ایده را می شنویم، احساس می کنیم که راه حل مشکل از طریق خلاقیت است و آوردن مردم به زمین تنها راه رهایی کشور از مشکلات است.

اقتصاد در حال شکستن اوراق در دست مردم است

دوباشی، اولین مرد جنبش نوپیا، گفت: “این کنفرانس باید تصویر بزرگی از حل مشکل خلاقیت انسان ارائه دهد. در آن صحبت می شود که چگونه می توانیم فضای علمی و علمی را متحول کنیم. ذهنیت برای حوزه کار. زمانی که ما در مورد این تغییر در دنیای آکادمیک صحبت کنید، ما معتقدیم که باید با اطلاعات جلو برویم. شما چطور می‌پرسید؟ برای خودت. “

به گفته «محمد حیدری» دبیر اجرایی رویداد ملی نوپیا، این گردهمایی باشکوه هم اکنون با دعوت از گروه‌های نوآوران اجتماعی در سراسر کشور برای گفتگو و آشنایی با یکدیگر برگزار می‌شود و این رویداد اخیر است. آغاز راه نوآوری و پیشرفت. این نشست در پردیس سینمایی چهارسو تهران واقع در ضلع جنوب شرقی تقاطع جاده جمهوری اسلامی و پل حافظ است.

این همایش از ساعت ۹ صبح آغاز و تا پایان روز با برنامه های متنوع ادامه دارد. بیشتر شنوندگان این برنامه، برنامه را به صورت آنلاین در سراسر کشور دنبال می کنند و مشترکین شاهد حضور زنده غرفه ها و پنل های ویژه این رویداد خواهند بود.

انتهای پیام/۴۱۷۲/