برگزیدگان دهمین جشنواره کشوری رویش معرفی شدند – پایگاه خبری خبر خوب – خبر خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، مراسم اختتامیه دهمین جشنواره ملی رویش با حضور مسئولان وزارت علوم، استان فارس، شیراز، در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد. دانشگاه و جمعی از دانشجویان و کارشناسان فرهنگی از دانشگاه های سراسر کشور.

مراکزی برای تمرکز بر مشکلات و پیوند آنها به زنجیره صنعت خلاق مورد نیاز است

ذوالفقارزاده مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت عطاف در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره ملی رویش ضمن قدردانی از شرکت کنندگان در این دوره از جشنواره در دانشگاه شیراز با طرح این سوال که در حوزه اجتماعی مددکاری فرهنگی و اجتماعی دانشگاه چه انتظاری داریم؟ وی بیان کرد: یکی از مهم ترین فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دانشگاه که به حوزه فعالیت مراکز آموزشی برمی گردد، این است که دانشجویان در این مراکز مسئولیت پذیری، تحرک و نحوه تأثیرگذاری بر جامعه را برای آمادگی خود انجام دهند. قبول مسئولیت. و جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با بیان اینکه جشنواره رویش توانایی پژوهش و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را دارد، افزود: جشنواره رویش اکنون به دهمین مرحله خود رسیده است، بنابراین باید مشاهده کرد و تغییراتی ایجاد کرد و به آن پرید.

ذوالفقارزاده خبر داد: در حوزه سیاسی و فرهنگی نیز طرح های مختلفی در نظر گرفته شده است که از آن جمله می توان به مشارکت کانون ها در رویکرد مسئله محور در خصوص صلاحیت مراکز فرهنگی، هنری و اجتماعی و همچنین سازندگی اشاره کرد. پیوند بین دفتر مرکزی و زنجیره صنعت خلاق.

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف همچنین از ایجاد سامانه ای در حوزه فرهنگ ویژه برای همکاری همه فرهنگستان ها خبر داد و گفت: تلاش می شود تا از این سامانه به عنوان استفاده شود. در اسرع وقت. تا حد ممکن.

فرهنگسرا نماد وحدت با تنوع است

مهدی بادپا، مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم با بیان اینکه این حادثه ناشی از عدم درک متقابل است، صحبت کرد و اخیرا در کشور گفت: باید با هم همکاری کنیم و همدلی کردن و تفاوت ها و انتخاب های خود را بپذیرند و همچنین با کمک اقوام مختلف برای ساختن کشور و امیدواری به جامعه و دانشگاه تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه نشاط و پویایی دانشگاه مرهون حضور دانشجویان و حضور دانشجویان است، گفت: فرهنگسرا در دانشگاه علیرغم کمبودها، نبود کلیه حقوق محفوظ و محدود به تولید هنر می پردازد. هنرهای شعر، موسیقی، نقاشی در این مراکز تولید می شود که بسیار ارزشمند است.

بادپا با قدردانی از برگزارکنندگان این جشنواره در دانشگاه شیراز گفت: فرهنگسرا نماد تنوع در دانشگاه است. فرهنگسرا نماد وحدت با تنوع و نماد گفتگوی دانشگاهی است.

دانشجو و دانشگاه نباید یکی باشند

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس نیز در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره ملی رویش اعلام کرد: دانش آموزان دارای استعدادها و مهارت های مهمی هستند. اما باید شرایط استفاده از این استعدادها را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، نقش دولت زمینه سازی برای شکوفایی استعدادهای فردی است. ماموریت ما این است که شرایط را برای شکوفایی استعدادهای جوان فراهم کنیم تا علاوه بر تلاش خانواده، هر دانش آموزی بتواند در دوران دانشگاه و حتی پس از فارغ التحصیلی، راه خود را در زمینه شکوفایی استعدادهای خود ادامه دهد.

استاندار فارس گفت: هر دانش آموزی علاوه بر مهارت می تواند هنرمند یا ورزشکار خوبی هم باشد. بنابراین اول از همه باید جوانان را برای شکوفایی استعدادها تربیت کنیم.

ایمانیه بیان کرد: یکی از مشکلات ما این است که وقتی دانش آموزی در یک جهت بزرگ می شود و فقط دروس خود را یاد می گیرد و تفاوت را متوجه نمی شود خسته و افسرده می شود. فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در کنار یادگیری به ایجاد انرژی و انگیزه در دانش آموزان کمک می کند.

وی گفت: وقتی دانش آموزان متوجه درد و نیاز مردم می شوند، بیشتر به درس خواندن می پردازند به این امید که بعد از تحصیل، مشکلات مردم را حل کرده و از رنج جامعه بکاهند.

استاندار فارس گفت: مسئولیت وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه ارائه گواهی های لازم برای تهیه زیرساخت ها و الزامات لازم است. در حال حاضر اکثر دانشگاه ها با کمبود اعتبار برای برگزاری همایش ها و جشنواره ها مواجه هستند. چون حداقل مشکلات مالی دارند.

ایمانیه با اعتقاد به اینکه دانشگاه ها نباید مجرد باشند، گفت: با دانشجویان مجرد نمی توان انتظار پیشرفت در کشور داشت. به همین دلیل از رؤسای دانشگاه های استان فارس تقاضا دارم تا با تأمین اعتبارات به ویژه در بودجه سال ۱۴۰۲، زمینه بروز استعدادهای متنوع و متعدد را برای دانشجویان فراهم کنند و دولت و وزارت علوم نیز با تأمین اعتبارات لازم برای این امر اقدام کنند. گام برداشتن در جهت هدایت استعدادها و بروز استعدادها در دنیای علمی بدون مرز، نمایندگان مجلس نیز باید در این زمینه کمک کنند.

استاندار فارس ایجاد دنیای علمی، بدون مرز و نشاط در دانشگاه را مبتنی بر گشودن مسیر منطقی و علمی و ایجاد راهی برای رسیدن به حقوق مردم و جوانان دانست و گفت: در غیر این صورت دانشجویان به حاشیه رانده می شوند. یا سرب. افسردگی و انزوا

وی افزود: ما همیشه بر این باور بوده ایم که انسان در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی خود به یک شکل موفق نمی شود و در تحصیل محدود است و اگر به این روند ادامه دهد از نظر اجتماعی در آنجا با مشکل مواجه خواهد شد. . انجمن.

لازم به ذکر است دهمین جشنواره رویش با اعلام برگزیدگان این دانشگاه در کشور به کار خود پایان داد که با حضور فعالان فرهنگسراها و دانشجویان و آن دسته از کارشناسان و مدیران حوزه فرهنگی دانشگاههای کشور آغاز به کار کرد. توسط دانشگاه شیراز فصل جشن

انتهای پیام/