برگزیدگان آزمون سراسری به چه کلاسی رفتند – اردوی خوش خبر


گروه دانشگاه خبرگزاری فارس؛ کنکور مسابقه ای است که همه به یک شکل خود را برای شرکت در آن آماده می کنند، یکی در روز درس می خواند و دیگری معتقد است باید از آرامش شب برای مطالعه و استراحت در روز استفاده کند. یکی به مدرسه گران قیمت می رود و یکی معتقد است مطالعه کامل کتاب های درسی کافی است، یکی امتحان می دهد و دیگری درس ها را طبق تعریف یاد می گیرد. به طور خلاصه، همه داوطلبان کنکور به یک شکل درس ها را بهتر اجرا می کنند و البته هر داوطلبی دلایل مختلفی برای موفقیت خود دارد.

برندگان کنکور نیز مطالعه کرده اند و عوامل موفقیت را در کنار خود دارند، اما وقتی با آنها صحبت می کنیم متوجه می شویم که چیزی که در اکثر کنکورهای موفق مشترک است استفاده از مدرسه است. کلاس به عنوان کلاس فوق برنامه و با تلاش و امید به موفقیت رسید.

* کلاس مدرسه بهترین کلاس امتحانی برای داوطلبان است

این مشکل را برای چند نفر از برگزیدگان آزمون سراسری مطرح کردیم.

امیم پارسا بهرامی که رتبه دوم کنکور سراسری گروه علوم ریاضی و فنی را کسب کرده است، حضور پدر و مادر و تلاش آنها را دلیل موفقیت خود می داند و می گوید: شرکت نکردند در کلاس ویژه کنکور بودم. و با راهنمایی مشاور تحصیلی در آزمون شرکت کردم و برای موفقیت در برنامه درس ها و راهنمایی های مشاور را دنبال کردم.

علیرضا دهقانی تفتی، شماره ۲ کنکور سراسری معتقد است کتاب های درسی به تنهایی برای آمادگی در کنکور سراسری کافی نیستند و بهتر است به توصیه های معلم مدرسه خود گوش کنید نه به توصیه های معلم کور. نهادهای مختلف

سید حسین سید مهدی جاسبی که بالاترین نمره کنکور سراسری را در گروه علوم ریاضی کسب کرده است نیز با بیان اینکه در کلاس کنکور ثبت نام نکردم، گفت: واقعاً مطالعه خوب کتاب برای افراد مهم است. موفقیت ورود امتحان البته کتاب درسی هم خوبه. مسئولین مدرسه ما نظارت زیادی بر آمادگی ما برای کنکور داشتند و آزمون خوبی ترتیب دادند که من در آن شرکت کردم.
جاسبی یکی از دلایل موفقیت خود را یاری خداوند متعال، خانواده و پیروی از مکتب دانست و گفت: داوطلبان باید به خدا توکل کنند و در آزمون سال آینده تمام تلاش خود را انجام دهند اما نتیجه را رها کنند. آزمون ورودی الهیات

علیرضا ملک حسینی که در آزمون سراسری ۱۴۰۱ در رشته زبان خارجی و ریاضی سوم شد نیز گفت: روزی ۱۰ ساعت درس می خواندم و حتی در کلاس کنکور شرکت نکرده ام.

پرهام سنکیان که رتبه پنجم کنکور گروه علوم انسانی را کسب کرده بود نیز گفت: در کلاس کنکور شرکت نکردم.

صبا رضایی بروجنی رتبه سوم کنکور گروه علوم تجربی می گوید: شهر بروجن شهری کوچک و فقیر است اما با توجه به زحماتی که انجام می دهد و دلسوزی که دارد کلاس های کنکور در این شهر کم است. . معلمان دلیل موفقیت آنها هستند.

محمد پارسا قدیر احمدی رتبه هفتم کنکور سراسری ۱۴۰۱ گروه ریاضی و فنی نیز با بیان اینکه در کلاس کنکور شرکت نکردم به داوطلبان در آزمون توصیه می کند تمام تلاش خود را انجام دهند زیرا هرکسی کار می کند موفقیت در زندگی سخت است مطمئناً نتیجه می گیرید.

نوید یونسی ملردی رتبه چهارم کنکور سراسری گروه زبان های خارجی نیز گفت: در کلاس کنکور شرکت نکردم اما در آزمون آزمایشی مدرسه شرکت کردم.
او کمک خانواده را یکی از مواردی می داند که روحیه اش را تقویت می کند.

سید علیرضا سید شاکری شماره پنج گروه زبان های خارجی در گفتگو با داوطلبان کنکور سال آینده گفت: داوطلبان به کلاس کنکور تکیه نکنند و بدون استرس به تحصیل ادامه دهند.
او یکی از دلایل موفقیتش در کنکور را پدر و مادرش می داند که تجهیزات و نگرش لازم را برای موفقیت در اختیار او گذاشته اند.

امیرحسین کیوانی رتبه دوم کنکور سراسری گروه زبان های خارجی نیز گفت: در کلاس کنکور شرکت نکردم اما در آزمون آزمایشی شرکت کردم و خیلی به من کمک کرد، پدر و مادرم بسیار سخاوتمند بودند. در دادن هدیه به من آرامش در خانه و کتاب هایی که برای خودم نیاز داشتم

فرناز حسن زاده که در آزمون علوم تجربی رتبه اول را کسب کرد نیز از معلمان مدرسه تشکر کرد و دلیل موفقیت خود را کار و تلاش دانست و گفت: خانواده و مدرسه نقش زیادی در موفقیت من داشتند.

انتهای پیام/