برگزاری اولین جلسه قرارگاه امنیت تهران | ساختمان ها و ناودان های خطرناک را در اولویت قرار دهیدبه گزارش همشهری آنلاین، علیرضا زاکانی ظهر امروز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ در نخستین جلسه قرارگاه امنیتی تهران، گفت: مسائل امنیتی ریشه دارد و از همه لحاظ مهم است. کمون به قدری وسیع است که همه ما باید کار خود را در مقام بالا به خوبی انجام دهیم.

وی درباره حوادث آبادان و ریزش ساختمان های کلانشهرها افزود: موضوع کمپ های امنیتی با توجه به شرایط و اتفاقاتی که از قبل در آبادان در نظر گرفته شده حساسیت بیشتری پیدا کرده است و باید توجه داشت که هر از چند گاهی. ، حوادثی رخ می دهد که ما را از توجه در زمینه امنیت خروجی باز می دارد.

زاکانی با بیان آمار قربانیان ریزش ساختمان پل مترو آبادان ادامه داد: ریزش ساختمان در آبادان حادثه تلخی بود که باعث تأسف و تاسف شد از اینکه ۴۰ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده اند باید حواسمان به تصادفات در هر نقطه از کشور باشد بنابراین باید برای پیشگیری از آن تدابیری اتخاذ شود.

وی گفت: ساختمان‌ها و ناودان‌های خطرناک و ناایمن، بافت ناپایدار شهری و حمل‌ونقل از مواردی است که باید در حوزه امنیتی مورد توجه قرار گیرد.

پس از پایان جلسه در خصوص موضوعاتی از قبیل مستندات قانونی ذکر شده، ایجاد وحدت رویه، استفاده از فناوری های نوین، آگاهی عمومی، تهیه برنامه های ترویجی، امنیت شهر تهران و کمیته های شورا بحث و تبادل نظر شد. اردوگاه های امنیتی

کمیته خدمات و امنیت شهری، کمیته حفاظت از طرح شهر و معماری، کمیته هماهنگی امنیت منطقه، کمیته فنی مهندسی عمران، کمیته امنیت حمل و نقل و ترافیک، کمیته طرح امنیت شهری، کمیته های شهر و بودجه، کمیته های حقوقی و قضایی امنیت شهری، مالی و اقتصادی کمیته‌ها و کمیته‌های فرهنگ‌سازی حفاظت و مشارکت جامعه‌محور کمیته‌ای ۹ نفره است که در یک اردوگاه امنیتی در تهران تشکیل شده است.