برندگان آزمون به کدام دانشگاه ها می روند؟ – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از نماینده گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کنکور در کشور ما مهم ترین آزمون آغاز جوانی محسوب می شود که برخی آن را غول و برخی آن را مانع می دانند. و برخی دیگر ورود به مقاطع عالی را یک ماراتن می دانند، اما به هر حال کنکور برای جوانان ایرانی و حتی خانواده اش بسیار مهم است که یک سال یا شاید بیشتر از عمر خود را صرف قبولی در کنکور کنند. حتی بدون داشتن تعطیلات یا تفریح ​​خانوادگی.

جوانان ایرانی یک سال تا کنکور روزانه ده ساعت مطالعه می کنند و برای قبولی در کنکور تست می دهند.

حال تصور کنید فردی که این حس را دارد و این همه تلاش در کنکور به رتبه ای واحد می رسد، ممکن است احساسات آن فرد و خانواده اش قابل درک نباشد، اما می توانید تصور کنید با شنیدن خبر انتخابی خوشحال می شود. در کنکور

سازمان سنجش آموزش کشور اسامی ۴۰ نفر از برگزیدگان کنکور در ۵ گروه آموزشی مختلف را اعلام کرد. نفر اول گروه علوم تجربی)

ما با برخی از این داوطلبان تماس گرفتیم تا بدانیم آنها کدام رشته و دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند.

علیرضا ملک حسینی که رتبه سوم گروه زبان خارجی و گروه علوم ریاضی و فنی را کسب کرده است، گفت: می خواهم در رشته مهندسی در دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم یا در رشته بیوتکنولوژی هستم. . در دانشگاه تهران

پرهام سنکیان داوطلب شهر مشهد که رتبه پنجم گروه علوم انسانی را کسب کرد، مدرک روانشناسی خود را در دانشگاه تهران به عنوان یک رشته و دانشگاه آینده اعلام کرد.

امیم پارسا بهرامی، ترم دوم گروه علوم ریاضی و فنی می گوید: می خواهم رشته کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف را به عنوان رشته و دانشگاه آینده خود انتخاب کنم.

محمد پارسا قدیر احمدی از تهران، هفتم گروه ریاضی و فنی نیز می گوید: علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف هستم.

سبا رضایی بروجنی شماره سه گروه علوم تجربی گفت: می خواهم در رشته پزشکی در دانشگاه تهران ادامه تحصیل دهم.

سید علی علوی خوشحال از سبزوار شماره ۹ گروه علوم تجربی هم می خواهد پزشکی یا دندانپزشکی مشهد یا تهران بخواند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از فارس، یک میلیون و ۳۰۸ هزار داوطلب در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کردند و یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر معادل ۸۹ درصد مجاز به انتخاب رشته در رشته و رشته ها شدند. با آزمون دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای سنجش فعال و انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای داوطلبان واجد شرایط در روز جمعه ۲۳ مرداد ماه در سایت سازمان قرار می گیرد. و رشته امتحانی از روز دوشنبه ۲۶ مرداد ماه آغاز و تا شنبه ۲۲ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/