برنامه های غیرانتفاعی برای ساخت انسولین ژنریک مقرون به صرفه


۴ مارس ۲۰۲۲ — همه می دانند که قیمت انسولین در ایالات متحده به طرز مضحکی بالا و برای بسیاری از افراد مبتلا به دیابت غیرقابل استطاعت است، اما هیچ کس تا به حال کاری در مورد آن انجام نداده است.

سیویکا، یک سازمان غیرانتفاعی که توسط سیستم‌های بهداشتی و خیریه اداره می‌شود، پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد انسولین ژنریک را با تخفیف شدید نسبت به قیمت‌های فعلی بازار تولید و به فروش برساند. طبق گفته سیویکا، انسولین ژنریک قیمت توصیه شده بیش از ۳۰ دلار در هر ویال و بیش از ۵۵ دلار برای یک جعبه ۵ کارتریج قلمی ندارد.

در مقابل، طبق کتاب مایک مگی، هومالوگ Eli Lilly در سال ۲۰۱۷ به ازای هر ویال ۲۶۹ دلار قیمت داشت. کد آبی: داخل مجتمع صنعتی پزشکی آمریکا. در سال ۲۰۱۹، لیلی لیسپرو را معرفی کرد، معادل عمومی Humalog، با قیمت ۱۳۷ دلار در هر ویال یا ۲۶۵ دلار برای پنج کارتریج قلم. این قیمت ها در سال جاری به ۸۲.۴۱ دلار برای ویال های فردی و ۱۵۹.۱۲ دلار برای یک بسته پنج قلم کاهش یافت.

سایر تولیدکنندگان انسولین با قیمت های مشابه عبارتند از Sanofi و Novo Nordisk.

مشروط به تایید FDA، سیویکا پیش بینی می کند که اولین محصول از سه محصول انسولین خود (گلارژین، معادل Lantus) در اوایل سال ۲۰۲۴ برای خرید در دسترس خواهد بود. داروهای انسولین در کارخانه تولید ۱۴۰۰۰۰ فوت مربعی سیویکا ساخته می شود. در پترزبورگ، ویرجینیا. انواع دیگر انسولین، از جمله lispro و aspart (معادل Novolog) بعداً در دسترس خواهند بود.

سیویکا در سال ۲۰۱۸ توسط سیستم ها و بنیادهای بهداشتی به عنوان نوعی ابزار بهداشتی تاسیس شد. مفهوم آن دور زدن داروسازان اصلی و ساخت یا قرارداد فرعی برای داروهای ژنریک بود که بیش از ۱۵۰۰ بیمارستان عضو آن نیاز داشتند. پول راه اندازی Civica Rx، شرکت تابعه ای که برای این منظور تشکیل شده است، از سیستم های بهداشتی و گروه های خیریه تامین شده است.

اولین اعضای حاکم شامل هفت سیستم بهداشتی بودند – ابتکارات سلامت کاتولیک (در حال حاضر CommonSpirit)، مراقبت‌های بهداشتی HCA، مراقبت‌های بهداشتی بین‌مونتین، کلینیک مایو، پراویدنس، SSM Health، و سلامت ترینیتی – و سه موسسه خیریه: بنیاد لورا و جان آرنولد، بنیاد پیترسون. مرکز مراقبت های بهداشتی و بنیاد گری و مری وست. Kaiser Permanente و Memorial Hermann بعداً به هیئت مدیره Civica پیوستند.

سیویکا Rx برای شروع سریع عملیات خود، با شرکت هایی که قبلا مجوز دولتی برای ساخت داروهای ژنریک داشتند، قرارداد فرعی بست. سیویکا Rx تا کنون بیش از ۵۰ داروی ژنریک را به ۵۵ سیستم بهداشتی ارائه کرده است که بیش از ۳۰ درصد از ظرفیت بیمارستان های ایالات متحده را نشان می دهد. همچنین وزارت امور کهنه سربازان و وزارت دفاع را تامین می کند و ۱۱ داروی ضروری را برای درمان بیماران COVID-19 فراهم کرده است.

اخیراً سیویکا سیویکا اسکریپت را برای کاهش هزینه داروهای ژنریک در داروخانه های خرده فروشی تشکیل داده است. از جمله اعضای موسس سیویکا اسکریپت می‌توان به انجمن سپر آبی صلیب آبی (BCBSA)، ۱۸ طرح سلامت مستقل BCBS و Anthem اشاره کرد. سایر گروه‌های درگیر در پروژه انسولین شامل بنیادها و برخی سیستم‌های بهداشتی مانند Intermountain، Kaiser Permanente، Providence و Trinity هستند.

مارتین وان تریست، رئیس و مدیر اجرایی Civica Rx، در یک بیانیه خبری گفت: «بیش از ۸ میلیون آمریکایی برای زندگی به انسولین متکی هستند، اما بسیاری از آنها به دلیل هزینه بالای تاریخی و غیرقابل تحمل، توانایی پرداخت مقدار مورد نیاز خود را ندارند. از انسولین ما می دانیم که برای حل واقعی هزینه انسولین و چالش های دسترسی بسیاری از آمریکایی ها، به فرآیندی نیاز داریم – از تولید تا تعیین قیمت شفاف – که در نهایت هزینه دارو را برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند کاهش دهد.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/