برنامه ای برای کودک ۱ ساله برای کاهش تأثیر اوتیسم


تصویر خبر: برنامه کودک 1 ساله برای کاهش تأثیر اوتیسم

جمعه، فوریه ۶، ۲۰۱۵ (HealthDay News) – یک مطالعه جدید می گوید والدین کودکان یک ساله که به نظر می رسد در معرض خطر ابتلا به اوتیسم هستند، می توانند اقدامات ساده ای برای کمک به بهبود آنها انجام دهند.

محققان ۱۸ خانواده با کودکان ۱ ساله با علائم احتمالی اوتیسم را شناسایی کردند. محققان توضیح دادند که در این سن، علائم کامل اوتیسم هنوز مشهود نیست.

به گفته مؤسسه ملی سلامت روان ایالات متحده، کودکانی که به اختلال طیف اوتیسم مبتلا می شوند، کمبودهای مداوم در ارتباطات و تعامل اجتماعی دارند و در الگوهای محدود و تکراری فعالیت شرکت می کنند. تصور می شود از هر ۶۸ کودک آمریکایی یک نفر به این اختلال مبتلا باشد.

گریس بارانک، سرپرست تیم تحقیق، محقق اوتیسم در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل، می گوید: «هر کودک نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارد، بنابراین مداخله بر اساس نیازهای کودک فردی است و لزوماً در خانواده ها متفاوت است».

به عنوان مثال، برخی از کودکان ۱ ساله در معرض خطر ابتلا به اوتیسم زمانی که کسی نام آنها را صدا می کند، سعی می کند چیز جالبی را به آنها نشان دهد یا سعی می کند بازی هایی مانند peek-a-boo را پشت سر بگذارد، پاسخ نمی دهند.

با مداخله مبتنی بر خانه که محققان آن را آموزش پاسخگو سازگار (ART) می نامند، والدین از اقدامات و ارتباطات کودک تقلید می کنند و باعث می شود کودک شروع به تعامل کند تا ببیند آیا والدین تقلیدها را تکرار می کنند یا خیر.

محققان توضیح دادند که این والدین را قادر می‌سازد تا کودک را در یک زمان درگیر چندین مبادله اجتماعی پشت سر هم نگه دارند.

بارانک در یک انتشار خبری دانشگاه گفت: «از فرزند خود تقلید کنید» تنها نمونه ای از یک استراتژی مداخله ART است که هدف آن رسیدگی به یکی از ۱۲ رفتار محوری در مطالعه ما است.

بر اساس مطالعه ای که اخیراً در مجله منتشر شده است، محققان دریافتند که این استراتژی مداخله زودهنگام می تواند منجر به بهبود قابل توجهی در کودکان یک ساله در معرض خطر ابتلا به اوتیسم شود. تحقیق و درمان اوتیسم.

محققان در یادداشت‌های پیش‌زمینه این مطالعه گفتند که پزشکان معمولاً قبل از سن ۱۸ تا ۲۴ ماهگی اوتیسم را غربالگری نمی‌کنند و توضیح می‌دهند که تشخیص و درمان زودهنگام ضروری است.

— رابرت پرت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۵ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


اوتیسم یک ناتوانی رشدی است.
پاسخ را ببینید

منابع

منبع: دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، انتشار خبری، فوریه. ۳, ۲۰۱۵


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/