بررسی واقعیت: بایدن در سخنرانی اولین وضعیت اتحادیه، نوار بالایی را تعیین می کند


پرزیدنت جو بایدن با اجبار از قدرت دموکراسی دفاع کرد و در عین حال از حمله روسیه به اوکراین در یک سخنرانی در اول مارس که به زودی به نگرانی های داخلی اقتصاد، تورم و کووید-۱۹ تبدیل شد، استدلال کرد.

سخنرانی یک ساعته بایدن در مقابل جمعیتی از قانونگذاران، قضات دیوان عالی و اعضای کابینه بدون نقاب در مجلس نمایندگان ایراد شد که نشانه ای از کاهش تهدید نوع Omicron بود.

بایدن با صحبت در مورد ویروس کرونا، سعی کرد بین خوش‌بینی و مراقب بودن فاصله بیندازد و گفت که ملت در حال ورود به مرحله‌ای است که در آن «کووید-۱۹ دیگر نیازی به کنترل زندگی ما ندارد»، اگرچه ایالات متحده باید روی گسترش تمرکز کند. واکسن ها، درمان ها، و آزمایش و نظارت بر انواع جدید. و هنگامی که بایدن، اوکسانا مارکارووا، سفیر اوکراین را که به عنوان مهمان بانوی اول جیل بایدن در گالری حضور داشت، معرفی کرد، اتاق – بسیار شلوغ تر از سخنرانی در آوریل سال گذشته در آنجا – با تشویق ایستاده پاسخ داد.

همانطور که انتظار می رفت، بایدن از این سخنرانی برای محکوم کردن استفاده از زور توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه علیه اوکراین استفاده کرد و در عین حال قدرت مردم اوکراین و اتحاد ناتو را تبلیغ کرد.

او همچنین فهرست کارهای داخلی نسبتاً طولانی را بررسی کرد که به تعدادی از مسائل مربوط به سیاست های بهداشتی اشاره می کرد.

وی با اشاره به قیمت بالای انسولین از لزوم کاهش قیمت داروهای تجویزی خبر داد. جاشوا دیویس، پسر ۱۳ ساله ویرجینیا که دیابت نوع ۱ دارد، به عنوان یکی دیگر از مهمانان بانوی اول در این سخنرانی شرکت کرد. او در حالی که بایدن خواستار محدود کردن هزینه انسولین به ۳۵ دلار در ماه شد، از گالری تماشا کرد و تشویق کرد «تا همه بتوانند آن را بپردازند». بایدن همچنین درخواست خود را برای اجازه دادن به «مدیکر برای کاهش قیمت داروهای تجویزی» تجدید کرد.

رئیس جمهور وعده اصلاحات در خانه سالمندان را از طریق برنامه مدیکر داد که منجر به استانداردهای بالاتر کیفیت مراقبت می شود. او آنچه را که «برنامه وحدت برای ملت» خواند، رونمایی کرد. این شامل ابتکاراتی با هدف پایان دادن به اپیدمی مواد افیونی، پاسخگویی به نیازهای سلامت روان کشور – به ویژه نیازهای کودکان – بهبود خدمات برای جانبازان و پایان دادن به سرطان است. او همچنین در مورد نیاز به حفاظت از دسترسی به مراقبت های بهداشتی، حفظ حقوق باروری زنان، و ارتقای مراقبت های بهداشتی مادران قاطع بود.

تیم خبرنگاران و سردبیران KHN و PolitiFact همه آن را تماشا کردند. شما می توانید بررسی دقیق واقعیت را در اینجا بخوانید. در اینجا نکات برجسته مراقبت های بهداشتی آمده است:

بر اساس دستورالعمل‌های جدید، اکثر آمریکایی‌ها و بیشتر نقاط کشور اکنون می‌توانند بدون ماسک استفاده کنند. و بر اساس پیش بینی ها، بیشتر کشور خواهد شد [cross] این نقطه در دو هفته آینده.

این دقیق است. طبق دستورالعمل‌های به‌روزشده‌ای که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها منتشر کردند. ۲۵، حدود ۷۰ درصد از آمریکایی ها در جوامع با خطر کم تا متوسط ​​کووید زندگی می کنند و اجازه خواهند داشت در فضاهای عمومی و سرپوشیده بدون ماسک بیرون بروند.

این آژانس در صورتی که استان‌ها به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر ۲۰۰ یا بیشتر عفونت جدید را ثبت کنند، یا اگر ۱۰ درصد یا بیشتر از تخت‌های بیمارستانی در هفت روز گذشته توسط بیماران کووید-۱۹ اشغال شده باشد، استان‌ها را در معرض خطر بالایی می‌داند. همچنین اگر ۱۰ نفر یا بیشتر به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ ساکن برای این بیماری در بیمارستان ها بستری شوند، منطقه ای در معرض خطر بالا تعیین می شود.

بر اساس قوانین جدید، ساکنان مناطق پرخطر باید خود را پنهان کنند. با این حال، در جوامع با خطر متوسط، ماسک فقط برای افرادی که دارای نقص ایمنی هستند توصیه می شود. در جوامعی با سطوح پایین کووید، استفاده از ماسک توصیه نمی شود.

علاوه بر این، پیش بینی های اخیر CDC برای چهار هفته آینده حاکی از کاهش مداوم در بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر است. اگر این پیش‌بینی‌ها عملی شود، آمریکایی‌های بیشتری احتمالا می‌توانند بدون ماسک عمل کنند.

۷۵ درصد از بزرگسالان آمریکایی به طور کامل واکسینه شده اند و میزان بستری شدن در بیمارستان ۷۷ درصد کاهش یافته است. بیشتر آمریکایی‌ها می‌توانند ماسک‌های خود را بردارند و در کلاس درس بمانند و با خیال راحت به جلو حرکت کنند.»

این توصیف نسبتاً دقیقی از اعداد رسمی و راهنمایی است. بر اساس CDC، از اول مارس، ۷۵٪ از آمریکایی های ۱۸ سال یا بالاتر به طور کامل واکسینه شده اند، یا ۱۹۳,۶۴۳,۳۶۳ نفر.

مشخص نیست که نقطه شروع ادعای بایدن مبنی بر کاهش ۷۷ درصدی بستری شدن در بیمارستان‌های مرتبط با کووید-۱۹ چیست، اما بر اساس داده‌های نیویورک تایمز، حدود ۶۰ هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند که از حدود ۱۶۰ هزار نفر در ژانویه کمتر است. این به معنای کاهش ۶۲.۵ درصدی است.

علاوه بر این، دقیق است که اکثر آمریکایی ها تحت دستورالعمل های به روز CDC ملزم به پوشیدن ماسک نیستند.

“طرح نجات آمریکایی به میلیون ها خانواده در برنامه های قانون مراقبت مقرون به صرفه کمک می کند تا ۲۴۰۰ دلار در سال در حق بیمه مراقبت های بهداشتی خود صرفه جویی کنند.”

این دقیق است. قانون طرح نجات آمریکا، یارانه‌های طرح‌های بیمه سلامت بازار را به بسیاری از آمریکایی‌ها – بیش از ۳ میلیون نفر – که قبلاً واجد شرایط آنها نبودند، گسترش داد.

یارانه ها به این معنی بود که حق بیمه قانون مراقبت مقرون به صرفه برای بسیاری از خانواده ها بسیار کمتر بود. وزارت بهداشت و خدمات انسانی تخمین زده است که برای ۴ نفر از هر ۵ ثبت نام کننده، ۱۰ دلار یا کمتر در ماه، پس از اعتبار مالیاتی، برای ثبت نام بیمه سلامت هزینه دارد.

به نظر می رسد پس انداز ۲۴۰۰ دلاری در سال از یک بیانیه مطبوعاتی HHS در سال ۲۰۲۱ حاصل شده باشد که نمونه هایی از چگونگی صرفه جویی در یارانه های افزایش یافته را شرح می دهد، مانند: “یک خانواده چهار نفره که ۹۰۰۰۰ دلار درآمد دارند، شاهد کاهش ۲۰۰ دلاری حق بیمه خود در ماه خواهند بود.” این به ۲۴۰۰ دلار در سال تبدیل می شود.

برآوردهای سازمان های دیگر از صرفه جویی در این محدوده عددی پشتیبانی می کند. با توجه به KFF، یک سازمان غیرانتفاعی سیاست های سلامت، مصرف کنندگان فردی می توانند به طور متوسط ​​۷۰ دلار در ماه در بیمه سلامت پس انداز کنند زیرا طرح نجات آمریکا کاهش می یابد. برای یک خانواده سه نفره، این به معنای پس انداز ۲۱۰ دلار در ماه یا حدود ۲۵۰۰ دلار در سال است. اما لزوماً همه بچه‌ها به طور خودکار واجد شرایط پوشش ACA نیستند – در عوض بسیاری از آنها واجد شرایط برنامه بیمه سلامت کودکان، معروف به CHIP هستند.

با این حال، محاسبه گر یارانه ۲۰۲۱ KFF نشان می دهد که یک زوج ۴۰ ساله با دو فرزند که ۲۰۰ درصد از سطح فقر (درآمد متوسط) را تشکیل می دهند، سالانه ۱۶۲۴۷ دلار یارانه دریافت می کنند. در مقایسه با یک ماشین حساب یارانه KFF که قدمت آن به قبل از طرح نجات آمریکا برمی گردد، همان خانواده ۱۳۸۷۸ دلار یارانه دریافت می کردند. این دقیقاً ۲۳۶۹ دلار تفاوت در پس انداز است.

سینتیا کاکس، نایب رئیس و مدیر برنامه در ACA در KFF گفت: “بنابراین، ۲۴۰۰ دلار بسیار معقول به نظر می رسد.”

PolitiFact rخبرنگاران جان گرینبرگ، لوئیس جاکوبسون و امی شرمن در این گزارش مشارکت داشتند.

این داستان توسط KHN (اخبار سلامت قیصر)، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیق در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند، تهیه شده است. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

مطالب مرتبط

تماس با ما ارسال یک نکته داستان
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/