برای میلیون ها نفر، همه گیری تمام نشده است: “ما واقعاً گیر کرده ایم”


۷ مارس ۲۰۲۲ – از آنجایی که بسیاری از مردم در کشور آماده می شوند تا نقاب های خود را کنار بگذارند، بیشتر با هم ترکیب شوند و به حالت عادی برگردند، همه نمی توانند سوار آن قطار شوند. افرادی که با بیماری ها زندگی می کنند یا داروهایی مصرف می کنند که باعث می شود سیستم ایمنی آنها به خوبی برای محافظت از آنها در برابر عفونت ها کار نکند، همچنان در معرض خطر COVID-19 هستند.

کانی تیلور، ۶۰ ساله، از نشویل، به همان اندازه خسته است که نفر بعدی روتین های محتاطانه کووید. او اخیراً گفت: «داره کهنه میشه. با وجود این، او هیچ برنامه ای برای کنار گذاشتن ماسک خود ندارد، مگر اینکه در فضای باز باشد و کسی در آن دیده نشود، و به فاصله اجتماعی ادامه خواهد داد. تیلور در ماه آگوست به نوع تهاجمی سرطان سینه مبتلا شد و اکنون پس از شیمی‌درمانی و جراحی تحت درمان پرتودرمانی است.

لورا گنووز، یک متخصص حقوق خانواده در جزیره باینبریج، WA، همچنین ماسک خود را در دسترس نگه می دارد و می گوید هنگام تصمیم گیری در مورد پوشیدن آن وضعیت را می سنجد.

“راستش، بستگی دارد. [But] در یک محیط سرپوشیده با مردم، من ماسک خود را خواهم زد.» او می گوید. او برای مدیریت آرتریت روماتوئید خود از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کند.

استیو سیلبرمن، نویسنده علمی سانفرانسیسکو و نیویورک تایمز نویسنده پرفروش، همچنین همچنان مراقب است.

او می گوید: من دیابت نوع ۲ دارم، اضافه وزن دارم و ۶۴ سال دارم، شوهرم برای آرتریت پسوریاتیک دارو مصرف می کند.

مادر ۸۴ ساله سیلبرمن مبتلا به زوال عقل است و در یک مرکز پرستاری است که قبلاً یک شیوع بزرگ کووید داشته است.

حداقل ۷ میلیون آمریکایی به دلیل شرایط بهداشتی یا داروها دچار نقص ایمنی هستند – و برای آنها همه گیری هنوز تمام نشده است. همچنین این کار برای میلیون ها عزیزی که با آنها در تعامل هستند، که باید همچنان هوشیار باشند تا از آنها محافظت کنند، انجام نمی شود.

همانطور که یک زن در توییتر گفت: “ما واقعاً گیر کرده ایم.”

پس از توضیح اینکه همسرش داروهای RA مصرف می کند، او در معرض خطر شدید قرار دارد و فرزندانشان نیز مشکلات سلامتی دارند، او یادآوری می کند: “ما در تلاشیم زنده بمانیم، همین است” و در عین حال چالشی که آنها با آن روبرو هستند را برجسته می کند: والدین خود او فکر می کنند که ما مسخره می کنیم.

آرتور کاپلان، دکترای دکتر، مدیر بخش اخلاق پزشکی در مرکز پزشکی NYU Langone در شهر نیویورک، می‌گوید: از آنجایی که ماسک‌ها برای بسیاری از بین رفته است، یک تغییر نگرش رخ داده است. کاپلان می‌گوید، پیام مردم به افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، به نظر می‌رسد این است: “این به شما بستگی دارد که از خود محافظت کنید. دیگر از ما بخواهید برای شما قربانی کنیم.”

تلاش برای محافظت از افراد دارای نقص ایمنی

ابتکارات جدید دولت فدرال به نیاز به اولویت بندی حمایت ها برای افراد دارای نقص ایمنی اشاره می کند.

طرح ملی آمادگی برای کووید-۱۹ که هفته گذشته رونمایی شد، می‌گوید که “پشتیبانی قوی از افراد دچار نقص ایمنی، از جمله ارائه دسترسی اولویت‌دار به درمان‌ها و مداخلات پیشگیرانه – در انتظار بودجه اضافی از سوی کنگره – و همچنین تضمین دسترسی به تقویت‌کننده‌ها” را وعده می‌دهد.

رئیس جمهور جو بایدن در طی سخنرانی سه شنبه گذشته در مورد وضعیت اتحادیه، برنامه “آزمایش برای درمان” را اعلام کرد و قول داد زمانی که آزمایش فردی مثبت شود، درمان های COVID-19 در محل در دسترس خواهد بود. دولت بایدن گفت که انتظار دارد صدها مورد از این فروشگاه های یکجا را در این ماه در داروخانه ها، مراکز بهداشتی اجتماعی و سایر سایت ها باز کند.

طرفداران سیستم ایمنی می گویند، در حالی که این نشان دهنده پیشرفت خوبی است، اما به اندازه کافی پیش نمی رود.

میا ایوز-روبلی، مدیر ابتکار عدالت ناتوانی در مرکز پیشرفت آمریکا، یک موسسه سیاست غیرحزبی، می‌گوید: از آزمایش‌ها و درمان‌های بیشتر استقبال می‌شود، زیرا در دسترس بودن درمان «هنوز بسیار نادر است». اما او می‌گوید: «این داروخانه‌ها را برای افراد دارای نقص ایمنی خطرناک‌تر می‌کند».

او می‌گوید یکی دیگر از مشکلاتی که برای افراد دچار نقص ایمنی وجود دارد، تکیه بر راهنمایی‌های اخیراً آرام‌شده CDC برای ماسک‌سازی است. دستورالعمل های جدید تعداد تخت های بیمارستانی اشغال شده توسط بیماران کووید یا ظرفیت، بستری های جدید و موارد جدید را در نظر می گیرد.

“چه زمانی [community levels] کم تا متوسط ​​هستند [with no strain on health care systems]ایوز روبلی می‌گوید، مسئولیت حفظ امنیت خود بر عهده فرد است.

در ۳ مارس، CDC، با استفاده از این معیارهای جدید برای اندازه گیری خطر COVID-19، گفت که بیش از ۹۰ درصد از مردم در ایالات متحده به طور کلی دیگر نیازی به استفاده از ماسک ندارند.

در همان روز، نمایندگان بیش از ۱۰۰ سازمان مدافع حقوق معلولان، سالمندان، کودکان با نیازهای ویژه، و دیگران نامه‌ای به دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC ارسال کردند و خواستار تغییر در دستورالعمل جدید شدند: آنها نوشتند: «ما از CDC می‌خواهیم دستورالعمل‌های جدید را برای رسیدگی به نیازهای افراد پرخطر اصلاح کند و توصیه می‌کند همه از N95 یا ماسک‌های با بالاترین کیفیت موجود در محیط‌های عمومی داخلی از جمله مدارس استفاده کنند.»

ایوز-روبلی می‌گوید مجموعه‌ای از اصلاحات برای خانه‌های سالمندان، که بسیاری از ساکنان آن دچار نقص ایمنی هستند، در اواخر فوریه اعلام شد و شامل اطمینان از وجود کارکنان آموزش‌دیده کافی در مراکز برای ارائه مراقبت‌های با کیفیت، از جمله اقدامات دیگر است. او می‌گوید اقدامات دیگر می‌تواند حتی بیشتر کمک کند، مانند نیاز به ماسک N95، نه فقط هر ماسک، در تمام مراکز پزشکی.

“سیستم های مدرسه همچنین باید راهنمایی هایی برای پوشاندن و حمایت از افرادی که ممکن است نتوانند بروند ایجاد کنند [in person]ایوز-روبلی می‌گوید، چه آنها خودشان یا یکی از اعضای خانواده دچار نقص ایمنی باشند.

او می گوید که هماهنگی بیشتر بین وزارت آموزش ایالات متحده و کاخ سفید در بررسی بهترین شیوه ها در مدارس نیز باعث بهبود اوضاع می شود.

خطر واقعی است

کارشناسان مدت‌هاست می‌دانند که واکسن‌های کووید-۱۹ در افرادی که دچار نقص ایمنی هستند، چه به دلیل یک بیماری یا درمان پزشکی، همان سطوح آنتی‌بادی محافظ را تولید نمی‌کنند.

در مطالعه ای که درJAMA Internal Medicine در ماه دسامبر، محققان بیش از ۶۶۴۰۰۰ بیمار را که حداقل یک دوز از واکسن کووید-۱۹ دریافت کرده بودند مورد ارزیابی قرار دادند و دریافتند که این سیستم ایمنی به طور معمول کار نمی کند، نرخ بالاتری از عفونت ها و نتایج بدتر پس از واکسیناسیون جزئی یا کامل داشتند. با کسانی که مشکل ایمنی ندارند

«پاسخ واکسن در این افراد دچار نقص ایمنی به خوبی کار نمی کند [people]جینگ سان، MD، PhD، دانشمند دستیار دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ در بالتیمور، که رهبری این تحقیق را بر عهده داشت، می گوید.

محققان مشاهده کردند افرادی در جمعیت عمومی که به عفونت‌های اولیه مبتلا می‌شوند معمولاً موارد خفیف‌تری داشتند. سان می‌گوید، اما افراد دارای نقص ایمنی «هنوز هم ممکن است بسیار بیمار شوند».

محققان دریافتند که افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی، آرتریت روماتوئید و افرادی که پیوند اعضای جامد داشته‌اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت‌های جدید هستند.

دکتر Karen E. Knudsen، مدیر اجرایی انجمن سرطان آمریکا، می گوید: گاهی اوقات، یک فرد نقص ایمنی حتی نمی تواند واکسینه شود.

ما ۱.۹ میلیون دستگاه جدید داریم [cancer] او می‌گوید: «کسی که تحت درمان فعال قرار می‌گیرد، اغلب دچار نقص ایمنی است و حتی ممکن است واجد شرایط واکسن نباشد. کسانی که واجد شرایط بودند ممکن است کل مزایا را دریافت نکرده باشند. ما آنها را افراد کم واکسینه می نامیم.”

حمایت از سازمان های دیگر

علاوه بر تمرکز ملی جدید بر مبتلایان به نقص ایمنی، سازمان‌هایی که نماینده افرادی هستند که دارای نقص ایمنی هستند، همچنان برای حمایت از آنها تلاش می‌کنند. انجمن سرطان آمریکا توصیه کرده است که همه متخصصان مراقبت های بهداشتی با بیماران سرطانی همکاری کنند تا آنها را در مورد خطر ابتلا به کووید آگاه کنند.

ما در بسیاری از کانال‌ها، از جمله رسانه‌های اجتماعی، برای افزایش آگاهی در مورد خطر نامتناسب ابتلا به کووید، اقدامات آموزشی داشته‌ایم. [if immunocompromised]نادسن می گوید، و هر اقدام احتیاطی ممکن را انجام دهیم.

آنا هاید، سخنگوی بنیاد، می گوید که بنیاد آرتریت به تلاش برای دسترسی بیشتر به خدمات بهداشت از راه دور، به ویژه برای افرادی که دچار نقص ایمنی هستند، ادامه می دهد. او گفت که این بنیاد همچنین کمبود داروهای کووید را کنترل کرده است، با داروسازان و FDA تماس گرفته و بیماران را در مورد کمبودها به‌روز نگه می‌دارد.

جوری بری، رئیس و مدیر عامل بنیاد نقص ایمنی، که از افرادی که با شرایط نادر مادام‌العمر به دنیا می‌آیند و به این معنی است که سیستم ایمنی بدنشان اغلب به‌درستی کار نمی‌کند، می‌گوید، یک رویکرد ملی باید «به استفاده و سرمایه‌گذاری در آزمایش‌های گسترده ادامه دهد». به علل ژنتیکی

مانند سایرین، این بنیاد نگرانی خود را در مورد دستورالعمل نظارتی جدید CDC ابراز کرد. اتکای کمتر به معیارهای انتقال [as the new guidelines recommend] احتمالاً منجر به کاهش آزمایشات می شود که توانایی ما را برای پیش بینی زمان آمدن امواج جدید عفونت محدود می کند. [immunocompromised] بری می گوید، جوامع آسیب پذیرتر هستند.

جهانی عمدتاً بدون ماسک

بیماران مبتلا به نقص ایمنی می گویند راه هایی برای کاهش خطر و انتقال نیازهای خود به دیگران یافته اند. تیلور که برای سرطان سینه تحت درمان است، سعی می کند در ساعات غیر اوج مصرف به فروشگاه ها سر بزند.

حتی پس از آن، او متوجه می شود که برخی از افراد، به خصوص در صندوق ها، خیلی نزدیک می شوند. او مودب اما محکم است. او می گوید: «ببخشید، اگر می توانید عقب نشینی کنید» معمولاً کارساز است، شاید هم به خاطر ظاهرش. “آنها می توانند به من نگاه کنند و بگویند من یک بیمار سرطانی هستم” به دلیل ریزش مو.

پس از اینکه ژنووس که مبتلا به آرتریت روماتوئید است، چهارمین واکسن توصیه شده را دریافت کرد، شخصی تصمیم او را زیر سوال برد. او یاد گرفته است که به سادگی پاسخ دهد و ادامه دهد. او به آن شخص گفت: “میدونی، هرکسی خودش انتخاب میکنه.” سپس او ساکت می ماند.

راه حل سیلبرمن این است که صدای خود را حفظ کند. او می‌گوید: «به پوشیدن ماسک‌ها ادامه می‌دهم، عکس‌هایی از خودم در حالی که ماسک زده‌ام پست می‌کنم، و همچنان به خطرات برای جمعیت‌های آسیب‌پذیر مانند مادرم اشاره می‌کنم.

با این حال، او بارهای قبلی را به یاد می‌آورد که می‌گوید مردم بیشتر به “خوبی کل” فکر می‌کنند.

گاهی اوقات، این تفکر دوباره ظاهر می شود. هنگامی که دانشگاه بریگام یانگ دستور ماسک خود را کنار گذاشت، ملیسا آلکاراز، دکترا، استادیار جامعه شناسی در آنجا، به کلاس خود ایمیل زد و از آنها خواست که برای محافظت از عزیزان دارای نقص ایمنی به او کمک کنند تا به ماسک زدن ادامه دهند. او وقتی به کلاس رسید شگفت زده شد. همه دانش آموزان انجام دادند.

دکتر لئونارد جیسون، استاد روانشناسی اجتماعی و بالینی در دانشگاه دی پاول در شیکاگو، می‌گوید: درخواست از مردم برای کمک به ایمن ماندن، به‌جای فحاشی در مورد خودخواهی‌شان، می‌تواند کارساز باشد.

او می‌گوید: «وقتی از مردم کمک می‌خواهید، به نوعی خلع سلاح است و آن‌ها را تمایل بیشتری می‌دهد.

شما به سادگی درخواست کمک می کنید. او می‌گوید، حتی در این صورت، ممکن است گفت‌وگو باید ادامه داشته باشد و این رویکرد با افراد غیر حساس کارساز نخواهد بود.

کاپلان از دانشگاه نیویورک می‌گوید: «از دیگران درخواست کمک کردن به شما هنوز از نظر اخلاقی خوب است، و من در انجام این کار در میان اطرافیان شما تردیدی ندارم».

کاپلان می‌گوید: وقتی شما یا فرزندانتان به خانواده دیگری سر می‌زنید، “فکر می‌کنم همه باید بپرسند، “آیا افراد دارای نقص ایمنی در خانه شما وجود دارند؟” و سپس اقدامات احتیاطی را از آنجا انجام دهید. “مثل این است که در مورد حساسیت به بادام زمینی بپرسید.”

شانون لا کاوا، روانشناس، روانشناس بالینی و مدیر ارشد بالینی از دست دادن جامعه حمایت از سرطان، می گوید: در حالی که افراد دچار نقص ایمنی ممکن است احساس کنند کنترل کمی بر نحوه واکنش جامعه خود به این بیماری همه گیر دارند، “آنها بر نحوه صحبت در مورد آن کنترل دارند.” آنجلس، بخشی از یک شبکه ملی که به افراد مبتلا به سرطان کمک می کند. او می گوید تمرکز را در آنجا قرار دهید.

اگر در مورد ادامه پنهان‌کاری با آنها مخالفت شود، داشتن یک پاسخ مستقیم ممکن است کار را آسان‌تر کند. او می گوید: “اوه، من فقط دستورات دکتر را دنبال می کنم.” یا از طنز استفاده کنید، مانند “این ماسک ۲۰ سال برمی دارد. من آن را رها نمی کنم.”


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/