برای تشکیل خانواده ای سالم، رسانه ها نقش اصلی را ایفا می کنند – اردوگاه خبر خوب


جعفر قدری نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران گروه سیاسی خبرگزاری آنا، بر اهمیت نقش خانواده در جامعه و مهمتر از همه داشتن خانواده سالم برای هر ایرانی تاکید کرد. ، گفت: مهمترین چیز برای داشتن خانواده ای شاد و سالم توجه داشته باشید که خانواده باید تمرکز خوبی داشته باشد. تمرکز بر افکار و احساسات یکدیگر به شما این امکان را می دهد که مشکلات و مشکلات دیگر اعضا را سریعتر متوجه شوید و در نتیجه بهتر می توانید به آنها کمک کنید.

وی همچنین نقش خانواده را در رفع مشکلات همه بسیار موثر دانست و تاکید کرد: ایجاد ایمان در خانواده که می تواند در شرایط سخت روی کمک همه حساب کند اینها در داشتن خانواده سالم تاثیر زیادی دارد اما زمانی که شخص مشکل دارد اما نه برای پناه بردن به گروه ها و افراد دیگر باید بتواند خانواده ای آموزش دیده داشته باشد تا مشکلات را به راحتی با آنها در میان بگذارد.

قدری ادامه داد: برای تشکیل خانواده سالم، رسانه نقش اول را دارد، حتی در شرایطی که رسانه ها برای کاهش نقش دولت مرکزی پیوند خورده اند، جامعه و تمدن برای همه مهمتر است!

نماینده شورای اسلامی در تشریح نقش رسانه ها در این مورد گفت: یکی از راهکارهای کمک به داشتن خانواده سالم ایجاد روابط و علاقه بیشتر در بین اعضا است و لذا باید تلاش کرد. برای ایجاد اهداف و خاطرات مشترک برای آنها فعالیت های تفریحی مانند پیاده روی، تماشای فیلم یا حتی آشپزی را برنامه ریزی کنید تا کل خانواده را دور هم جمع کنید. بیداری همه این موارد از طریق آگاهی عمومی امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: نمونه ای از ترویج مطالب فوق در رسانه ها برنامه تلویزیونی بازی خانواده است که از شبکه افق سیما با محوریت خانواده ها و ساکنان پخش می شود. خانواده ایرانی راه حلی برای ارتباط نسل سوم خانواده با نسل اول مخاطبان و ارتقای سبک زندگی ایرانی و اسلامی به روابط واقعی خانوادگی ایرانی در قالبی طنز و هیجان انگیز ارائه می دهد. گروه‌های خانواده‌محور و بحث‌های اجتماعی، و در هر قسمت، اعضای سه نسل از خانواده‌های نزدیک در چالش‌های گیج‌کننده و هیجان‌انگیز درون خانواده به رقابت خواهند پرداخت.

قدری در پایان گفت: پخش برنامه هایی مانند بازی خانوادگی راهی برای تولید یک اثر ستودنی ایرانی اسلامی است و نقش بزرگ و نرمی در انتقال مفاهیم ارزشمند خانواده به مخاطب خواهد داشت.