برای استفاده بیش از حد از هاک، به نظر نمی رسد تزریق پلاسما بهتر از دارونما باشد


چهارشنبه، ۱۳ ژانویه (اخبار هلث دی) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که به نظر نمی رسد درمان جدید برای آسیب تاندون آشیل استفاده بیش از حد موثر باشد.

محققان هلندی به این نتیجه رسیده اند که تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) برای کاهش درد یا بهبود توانایی بیمار برای فعال بودن بهتر از دارونما نیست.

این مطالعه شامل ۵۴ بیمار ۱۸ تا ۷۰ ساله مبتلا به تاندونوپاتی آشیل مزمن بود. همه بیماران تمرینات غیرعادی (کشش تاندون آشیل در حین انقباض عضله ساق پا) را انجام دادند و به طور تصادفی برای دریافت پلاسمای غنی از پلاکت یا تزریق سالین قرار گرفتند. هر دو گروه بهبود قابل توجهی در کاهش درد و افزایش فعالیت در عرض ۲۴ هفته پس از شروع مطالعه نشان دادند.

وی نوشت: در بین بیماران مبتلا به تاندون پاتی مزمن بخش میانی آشیل که با یک برنامه ورزشی غیرعادی تحت درمان قرار گرفتند، تزریق پلاسمای غنی از پلاکت در مقایسه با تزریق سالین منجر به بهبود بیشتر درد و فعالیت نمی‌شود، بنابراین ما این درمان را توصیه نمی‌کنیم. برای تاندونوپاتی قسمت میانی قسمت مزمن. دکتر رابرت جی. د ووس، از مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در روتردام، و همکارانش.

آنها افزودند: “این یافته ها قابل توجه و از نظر بالینی مرتبط هستند، زیرا اعتقاد بر این است که PRP در حال افزایش محبوبیت است و بررسی های اخیر از استفاده از آن برای اختلالات مزمن تاندون حمایت می کند.”

این مطالعه در شماره ۱۳ ژانویه منتشر شده است مجله انجمن پزشکی آمریکا.

– رابرت پریدت

حق چاپ © ۲۰۱۰ ScoutNews, LLC. تمامی حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

بیماری قلبی: علل حمله قلبی
نمایش اسلاید را ببینید

منابع

منبع: مجله انجمن پزشکی آمریکا، بیانیه مطبوعاتی، ۱۲ ژانویه ۲۰۱۰


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/