بدترین نرم کننده برای موهای نازک را بشناسید


به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سلامت، با افزایش سن کم کم موها نازک می شوند. البته راه های زیادی برای مقابله با این مشکل وجود دارد: مراجعه به روانپزشک و استفاده از محصولات پزشکی زیر نظر پزشک، رعایت رژیم غذایی سالم، پرهیز از رفتارهای نامناسب با موها مانند سفت شدن مو و خوابیدن با موهای خیس. و همچنین استفاده از محصولات حاوی سدیم لوریل سولفات (SLS). با این حال، برخی از تولیدکنندگان نرم کننده اکنون از سولفات به عنوان یک ماده اولیه استفاده می کنند که می تواند اثرات مضری بر موهای نازک، نازک یا بیش از حد صاف داشته باشد.

در ادامه با جزئیات بیشتری در مورد اثرات مضر سولفات بر محصولات نرم کننده آشنا خواهیم شد.

چرا سولفات موجود در نرم کننده به موهای نازک آسیب می رساند؟

استفاده از محصولات سولفاته توسط افرادی که موهای نازک، نازک و نازک دارند می تواند موهایشان را بدتر یا بدتر کند. سدیم لوریل سولفات، به عنوان یک ترکیب قوی و غلیظ، هنوز هم جزء رایج شامپوها و نرم کننده ها است و چربی های طبیعی پوست سر را از بین می برد و موها را خشک، آسیب دیده و آسیب دیده می کند.

وجود این ماده در نرم کننده ها می تواند باعث تحریک پوست در پوست سر و همچنین ریزش مو شود.

امروزه استفاده از سولفات در محصولات نرم کننده محبوب به یکی از رایج ترین کلاهبرداری ها تبدیل شده است. سورفکتانت ها یا سورفکتانت هایی مانند سولفات برای از بین بردن مواد زائد و چربی اضافی از پوست سر استفاده می شوند، زیرا موها را بازسازی می کنند و باعث ایجاد حساسیت در پوست سر می شوند.

علاوه بر این، اگر استفاده از نرم کننده های حاوی سولفات برای مدت طولانی ادامه یابد، این ترکیبات ممکن است باعث اختلالات هورمونی نیز شوند.

بدترین نرم کننده برای موهای نازک را بشناسید

از چه محصولات نرم کننده ای به عنوان سایر محصولات استفاده کنیم؟

اول از همه، اگر موهای بسیار صاف، نازک یا نازکی دارید، مراقب باشید از محصولات حاوی سولفات دوری کنید. برای حفظ سلامت و زیبایی موهای خود از نرم کننده سولفات استفاده نکنید. اگر می‌خواهید نرم‌کننده‌ای با کیفیت و سالم داشته باشید، به دنبال محصولاتی باشید که از مواد طبیعی مانند روغن نارگیل یا روغن جوجوبا ساخته شده‌اند که هم موها را تغذیه کرده و هم به نرمی آن کمک می‌کنند.

هنگام خواندن لیستی از نرم کننده ها یا شامپوها، سه ماده اول در این لیست اهمیت بیشتری دارند، زیرا این اولویت نشان می دهد که تعداد بیشتری از آنها در محصول یافت می شود. اگر موهای نازک یا نازکی دارید، همیشه سعی کنید از نرم کننده هایی که حاوی سولفات، پارابن و سیلیکون هستند دوری کنید.