بحران آب آمریکا؛ مردم نباید در دهان حمام کنند! | هشدار عجیب مقامات آمریکایی به مردم ما آب لوله کشی نداریم و کاری از دستمان بر نمی آید…به گزارش همشهری آنلاین، این شبکه آمریکایی گزارشی از بحران گریبانگیر مردم می سی سی پی و نبود آب سالم منتشر کرد.

CBS News گزارش داد: “ساکنان جکسون (پایتخت ایالت می سی سی پی) مشتاقانه منتظر یکی از اساسی ترین نیازهای بشریت هستند: آب روان سالم.”

این خبرگزاری آمریکایی که خبرنگاری را به منطقه بحران زده اعزام کرده است، نوشته است: «مقامات شهری (جکسون) که وضعیت در آن همچنان بد است، در مورد مصرف آب در برخی موارد هشدار دادند. فرماندار می سی سی پی، تیت ریوز، پس از سیل هفته گذشته که مشکلات زیرساختی آب شهر را تشدید کرد، روز دوشنبه وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

سی‌بی‌اس نیوز با تاکید بر فراخوانی گارد ملی آمریکا برای کمک به حل این بحران توسط فرماندار نوشت: «اما چشم‌انداز فوری برای پایان دادن به این بحران وجود ندارد. مدارس مجبور به تعطیلی شده‌اند و شرکت و اکنون ساکنان مجبور به تعطیلی شده‌اند. از او خواسته شد که در دهان حمام نکنند زیرا آب سالم نیست.

«شارون دانسون» ساکن شهر جکسون در گفت و گو با خبرنگار این شبکه آمریکایی با بیان اینکه بیش از یک هفته نمی تواند در خانه اش از آب استفاده کند، افزود: (وضعیت) وحشتناک بود. “

سی‌بی‌اس نیوز نوشت: «بسیاری از این شهر با مشکلات مشابهی مواجه هستند، علی‌رغم اینکه امدادگران تجهیزات اضطراری را در تصفیه‌خانه آب شهر نصب کرده‌اند. جایی که وضعیت سلامتی او رو به وخامت است.

«چری وایت» یکی دیگر از ساکنان جکسون به این شبکه گفت که آب لوله کشی در این شهر غیرقابل استفاده است و «صدایی شبیه فاضلاب دارد».

او به خبرنگاران گفت: این باعث عصبانیت من می شود، ما آب لوله کشی نداریم و کاری نمی توانیم انجام دهیم.

این زن آمریکایی که یک نوه پنج ساله دارد از سلامتی خود و خانواده اش ابراز نگرانی کرد. نوه او به CBS News گفت: “من نمی توانم توالت را بکشم.”

فرماندار می سی سی پی اعلام کرده است که اولویت فوری او توزیع هر چه بیشتر آب بین ساکنان نیازمند است. ۶۰۰ سرباز گارد ملی برای توزیع آب در هفت منطقه جکسون مستقر هستند و هر روز بین ۲۵۰۰ خانوار آب توزیع می کنند.

در مصاحبه با CBS News، آن وولف، که در مورد بحران آب برای می سی سی پی امروز گزارش می دهد، از کمبود بودجه و درآمد مورد نیاز برای حفظ توزیع آب خبر داد. درود از شهر جکسون.

ولف گفت: “ما پمپی داریم که خراب شده است، بنابراین به این ترتیب آب را از مخزن خارج می کنیم، از آنجا آب را می گیریم و برای مشتری می فرستیم.” مشکل دیگر مکانیسم تمیز کردن است. بنابراین اگر آب تصفیه نشود نمی توانیم آن را بگیریم.

به گزارش سی بی اس نیوز، بخشی از دلایلی که جکسون بودجه ای برای پرداخت هزینه تامین آب آشامیدنی تمیز ندارد به دلیل کاهش مالیات است، زمانی که شهر شاهد مهاجرت سفیدپوستان در طول ادغام بود، که در دوم آغاز شد. نیم قرن گذشته .

آن وولف گفت: «وقتی جمعیت کاهش یافت، ما مالیاتی برای حفظ این سیستم بسیار بزرگ (زیرساخت های مورد نیاز برای جریان آب آشامیدنی) نداشتیم.

سی بی اس نیوز در پایان گزارش خود نوشت: بارندگی های شدید و جاری شدن سیل در هفته گذشته سیستم قدیمی (سیستم توزیع آب در جکسون ایالت می سی سی پی) را تحت فشار قرار داده و مشکل زیرساخت های قدیمی شهر را تشدید کرده است.

پیش از این فرماندار ایالت می سی سی پی در جنوب این ایالت اعلام کرده بود که ۱۶۰ هزار نفر در جکسون، مرکز ایالت با مشکل تامین آب سالم مواجه هستند و به دلیل کمبود آب در این ایالت وضعیت فوق العاده اعلام کرد. .

وی در نشست خبری خواستار اعلام وضعیت اضطراری شد و گفت: برای مقابله با آتش سوزی، شست و شو و سایر مایحتاج آب کافی نیست.

فرماندار می سی سی پی شکست بحرانی زیرساخت های تصفیه آب شهر جکسون و آسیب های ناشی از سیل را یکی از مشکلات عمده و درازمدت در پایتخت می سی سی پی، تحولات اخیر در زیرساخت های آبی نامیده است.

مردم می سی سی پی بیش از یک ماه است که تحت دستور آب جوش قرار دارند و مقامات از آنها می خواهند به دلیل نگرانی در مورد تمام شدن آب از آب برای پخت و پز یا مسواک زدن استفاده نکنند. آنها، بنابراین مردم ممکن است هرگز متوجه نشوند. خانه اش را تمیز کند!