رفتن به نوشته‌ها

با پنج دلیل اصلی پرخوری بهتر آشنا شوید!


این مقاله را لیست کنید

در این مقاله دانشگاهی علم و بدن موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث پرخوری شما شود. و راههای مقابله با پرخوری بالابرها.

بسیاری از مردم به پرخوری عادت کرده اند ، اما متوجه آن نمی شوند

در حقیقت ، غذا خوردن با فعالیتهای دیگری در هم تنیده شده است که هنگام پرخوری هرگز متوجه آنها نمی شویم.
اگر عادت کرده اید بدون تماشای چیپس سیب زمینی هنگام تماشای تلویزیون ، یا با وجود شام پاپ کورن در سینما بخورید یا در همان زمان دعوت مادر خود را برای فشار مجدد بپذیرید ، غذای شما بسیار بیشتر از آن چیزی است که بدن شما نیاز دارد. ، و می توان گفت ممکن است پرخوری کرده باشید.

برای درک اینکه بدن شما به چه مقدار غذا نیاز دارد ، باید عادات غذایی خود را بررسی کنید ، چند بار در روز و چه مقدار غذا می خورید و از همه مهمتر ، دلیل پرخوری. پرخوری معمولاً می تواند نشانه یک مشکل بزرگ باشد.

وقتی متوجه شدید که زیاد غذا می خورید ، باید دلیل آن را در عادات غذایی خود جستجو کنید تا بتوانید زندگی سالم تری داشته باشید.

پرخوری
راههای مقابله با پرخوری

پرخوری چیست؟

قبل از اطمینان از پرخوری ، عادات غذایی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها نشان دهنده مشکلات سلامتی هستند یا خیر. پرخوری می تواند یک اختلال خوردن مانند بی اشتهایی یا چاقی باشد که می تواند منجر به مشکلات جدی مانند دیابت یا بیماری های قلبی شود.
این نوع پرخوری می تواند با شرایطی مانند افسردگی یا احساس گناه همراه باشد و افراد مبتلا به این عارضه سعی می کنند به تنهایی و دور از چشم غذا بخورند تا دیگران از میزان خوردن آنها مطلع نشوند.
البته باید توجه داشت که پرخوری با افرادی که مقدار زیادی گوشت و پروتئین برای عضله سازی مصرف می کنند بسیار متفاوت است.


بیشتر بخوانید:

بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟


پرخوری همان پرخوری است ، حتی زمانی که گرسنه نیستید. از آنجا که مردان تمایل بیشتری نسبت به زنان دارند ، این مشکل غیر معمول نیست. اگرچه پرخوری نسبت به یک اختلال خوردن جدی کمتر رایج است ، اما همچنان می تواند نشانه بدی از مشکلات جسمی یا روحی باشد.


بیشتر بخوانید:

8 دلیل برای کاهش وزن!

دلایل زیادی برای پرخوری وجود دارد

برای شما که این مشکل را دارید ، باید بگوییم که بهتر است به دنبال علل آن باشید. راههای مقابله با پرخوری چیست؟

خستگی و کسالت

1 – خستگی و کسالت ممکن است علت پرخوری باشد زیرا شما فقط به غذا خوردن فکر می کنید. در مورد آن فکر کنید همه دوستان شما در حال تفریح ​​با دوستان خود هستند و تلویزیون برنامه جالبی برای تماشا ندارد.
بسیاری از مردم فقط برای گذراندن وقت چیزی می خورند.

غذا خوردن یک عمل درونی و حسی است و باعث تحریک حواس می شود.
به همین دلیل گاهی اوقات به عنوان یک فعالیت تفریحی رفتار می شود.
البته ممکن است سرگرم کننده باشد ، اما نباید از آن به عنوان سرگرمی مانند گلف یاد کرد.

اضطراب و تنش عصبی

2- اضطراب و استرس مهم نیست که این استرس ها از کجا ناشی می شوند (کار ، خانواده ، مدرسه ، …) ، همه افراد ، چه بخواهند و چه نخواهند ، این مشکلات را در طول روز تجربه می کنند.
بنابراین فرض نکنید شما یک استثنا هستید و راهی ندارید که این استرس ها را از بین ببرید مگر اینکه مشغول غذا خوردن باشید. وقتی مضطرب یا عصبی هستید چه می کنید؟ می خورید؟

این نوع خوردن عصبی بیشتر در زنان شایع است ، اما همچنین مشاهده شده است که برخی از مردان این مشکل را دارند.
غذا خوردن به افراد احساس کنترل و قدرت می دهد و راحتی که با شکم پر احساس می کنید ممکن است از بسیاری از مشکلات شما جلوگیری کند.

اعتیاد به غذا

3 – ترک اعتیاد سرانجام تصمیم گرفته اید که اعتیاد خود را ترک کنید ، اما با مشکل جدیدی روبرو هستید.
گاهی اوقات افرادی که اعتیاد را ترک می کنند دست های خود را کامل نگه می دارند و تا زمانی که مصرف آنها را ترک نکنند غذا می خورند.
آنها معتقدند غذا خوردن راهی مطمئن برای این کار است.
البته ممکن است پرخوری بهتر از مصرف دارو باشد ، اما راه های بهتر و سالم تری برای سیر نگه داشتن دست ها وجود دارد.

عادات فرهنگی

۴ – آداب و رسوم فرهنگی و اجتماعی می بینیم که در برخی فرهنگ ها ، پرخوری و استفاده از غذاهای فله ای تبدیل به یک سنت شده است. در این نوع فرهنگ ، کشیدن فشار دوم ، سوم یا چهارم کاملاً طبیعی است و برای سرآشپز محترم شمرده می شود.
در برخی از فرهنگ های دیگر ، خوردن هنگام تماشای ورزش طبیعی است. متأسفانه غذاهایی که معمولاً برای این منظور استفاده می شوند خواص مفیدی برای بدن ندارند و فقط چاق کننده هستند.

در برخی فرهنگ ها ، مرد ایده آل باید بزرگ و قوی باشد ، و مرد لاغر و مراقب آنچه می خورد ارزش ندارد.

دیگران را خوشحال کنید

5 – برای بسیاری از مردان ، لذت بردن از زنان با پرخوری با شاد نگه داشتن مادر و آگاه ساختن آنها از غذا آغاز می شود.

معمولاً بچه ها برای رضایت سرآشپز پرس دوم را انجام می دهند و بس. بسیاری از مردان با حرص غذا می خورند تا به سرآشپز ثابت کنند غذایشان را دوست دارند و آنها را به این کار تشویق می کنند ، تا آشپزهایشان فکر نکنند تلاش آنها بی نتیجه بوده است. به همین دلیل است که مردان تازه ازدواج کرده در اوایل ازدواج چند کیلو وزن اضافه می کنند.

با پرخوری چگونه برخورد می کنید؟

نحوه برخورد با پرخوری حالا که زمان و دلایل پشت پرخوری را می دانید ، باید سعی کنید عادت خود را تغییر داده و غذای سالم بخورید. با کاهش رژیم غذایی خود ، از خطرات افزایش وزن و بیماری های قلبی نیز جلوگیری خواهید کرد.
لباس های قدیمی شما دوباره اندازه شما می شوند! برای رهایی از این عادت ، سرگرمی دیگری به جز تلویزیون با چیپس پیدا کنید ، وقتی از تماشای تلویزیون خسته شده اید ، سعی کنید علاوه بر غذا خوردن ، سرگرمی های دیگری را نیز مشغول کنید.

غذا خوردن ممکن است برای شما یک سرگرمی باشد ، اما باید بگویم سرگرمی خوبی نیست که در برنامه روزانه خود بگنجانید.

سرگرمی بهترین راه برای جلوگیری از پرخوری است

سعی کنید سرگرمی هایی مانند ورزش ، هنر و سایر فعالیت ها را بیاموزید ، یا حتی اگر می توانید یک ساعت را صرف سرگرمی خود در کنار میز کنید ، باز هم بهتر از عادت قبلی شما خواهد بود.

سنگ بیمار را دنبال کنید

یک سنگسار بیمار پیدا کنید ، اگر بیش از حد غذا خوردید تا افکار استرس و اضطراب خود را از اعصاب خود دور کنید ، این یک اشتباه بزرگ است. از طرف دیگر ، می توانید با دوستان یا خانواده خود صحبت کنید و مشکلات خود را به آنها بگویید.

این به شما کمک می کند تا با مشکل بهتر و سریعتر برخورد کنید. دست های خود را مشغول نگه دارید اگر سیگار یا هر نوع غذای اعتیاد آور دیگر را ترک کرده اید ، سعی کنید همیشه دستان خود را مشغول نگه دارید.
همچنین با جویدن آدامس می توانید پرخوری را کاهش دهید. رژیم غذایی خود را تنظیم کنید عادات غذایی و غذایی خود را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که بشقاب شما همیشه پر از غذا است ، قطعاً باید مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.

برنامه غذایی درست کنید

سعی کنید یک برنامه غذایی دقیق روزانه یا هفتگی تنظیم کنید. با این کار از خوردن میان وعده های زیاد بین وعده های غذایی جلوگیری خواهید کرد. به جای خوردن سه وعده غذایی بزرگ در روز ، وعده های غذایی خود را به شش وعده تقسیم کنید. به باشگاه بروید و ورزش را شروع کنید. با بالا رفتن سن ، میزان غذای مصرفی شما بدون کاهش میزان غذای مصرفی افزایش می یابد.

با بالا رفتن سن پرخوری را کنترل کنید

با افزایش سن ، متابولیسم بدن شما کند می شود و باید مراقب آنچه می خورید باشید.

با انجام ورزش می توانید این مشکل را حل کنید. این امر متابولیسم را تسریع می کند.
آهسته تر غذا بخورید یادگیری نحوه تهیه و پخت غذاهای مغذی به شما کمک می کند تا دیدگاه خود را نسبت به غذا تغییر دهید.

آرام تر

اگر سرعت خود را کم کرده و سعی کنید بر طعم غذا در حین غذا خوردن تمرکز کنید ، تمایل کمتری برای خوردن بیشتر از نیاز خواهید داشت. یکی دیگر از مزایای آهسته غذا خوردن این است که مغز شما فرصتی برای محاسبه دارد و می دانید چه موقع سیر شده اید و دیگر غذا نمی خورید.

مصرف شکلات را کاهش دهید

مصرف شکلات را کاهش دهید برای مقابله با پرخوری ، باید به طور جدی در مورد انتخاب های غذایی خود فکر کنید و بفهمید چه انتخاب های ناسالمی کرده اید و آنها را کنار بگذارید.

بدن شما می داند چه زمانی گرسنه هستید و به غذا احتیاج دارید ، چه موقع خسته شده اید و وقتی از نزدیک به علل پرخوری نگاه می کنید ، به راحتی می توانید تشخیص دهید که چه زمانی گرسنه هستید و چه زمانی سیر هستید.

بهبود عادات غذایی علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت ، بدن شما را تقویت می کند ، هوس شما را افزایش می دهد و لذت بخشیدن به غذا را بیشتر می کند.


بیشتر بخوانید:
بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟
چگونه کالری بیشتری می خورید و وزن کم می کنید؟

پروتئین آن و بهترین زمان مصرف آن (متفاوت تر)

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *