با متخلفان برخورد قانونی خواهیم کرد – پایگاه خبری خوب


شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد که اقدامات قانونی علیه تمامی کسانی که قانون را زیر پا گذاشته و مؤسسات را تعطیل می کنند، اتخاذ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از گروه جهان خبرگزاری آنا، شورای عالی قضایی عراق در بیانیه ای از ادامه کار این شورا از روز چهارشنبه و تمامی دادگاه های این کشور خبر داد.

در این بیانیه آمده است: با توجه به عقب نشینی معترضان و رفع حصر ساختمان دیوان عالی و دیوان عالی فدرال، تمامی فعالیت های دادگاه از روز چهارشنبه آغاز می شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری عراق (WAA)، در بیانیه مذکور آمده است که شورای عالی دادگاه در حال حاضر کلیه نهادهای داخلی و بین المللی را تایید می کند، کشوری که از نظام قضایی و اصول حاکمیت حمایت می کند. قانون است و به قانون احترام می گذارد و اصرار دارد که با تمام کسانی که قانون شکنی می کنند و مؤسسات را تعطیل می کنند، اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.

روز سه شنبه رسانه های عراقی گزارش دادند که پس از حمله به مجلس، آشوبگران حامی جنبش صدر به سمت ساختمان دادگاه عالی عراق در منطقه سبز حرکت کردند، منطقه سبز پیش از ظهر و آشوبگران حامی جنبش صدر دست به اعتراض زدند. علیه این نهاد عالی قضایی در عراق و خواستار شد. دستور این نهاد قضایی برای انحلال مجلس ساخته شده اند.

این در حالی است که هفته گذشته دادگاه عالی عراق با اعلام درخواست جنبش صدر مبنی بر انحلال پارلمان این کشور، توضیح داد که هیچ اختیار و اختیاری برای انحلال مجلس شورای ملی ندارد و وی از همه درخواست کرد. طرفی برای درگیر کردن دادگاه در جنگ و رقابت سیاسی، خودتان این کار را نکنید

انتهای پیام/