با خوردن این میوه با آلزایمر مبارزه کنیدبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی میل، محققان به سرپرستی دانشگاه راش شیکاگو دریافتند بزرگسالانی که توت فرنگی می خورند پروتئین تاو در مغز خود دارند. یکی از نشانه‌های کاملاً مستند آلزایمر، پلاک‌های پروتئین بتا آمیلوئید است که در اطراف سلول‌های عصبی تشکیل می‌شوند.

اکثر دانشمندان بر این باورند که آمیلوئیدها مسئول تخریب پردازش اطلاعات و مرگ سلولی هستند. با این حال، برای بیش از یک دهه، محققان به پروتئین دیگری به نام تاو که در داخل سلول های مغز یافت می شود، به عنوان عامل احتمالی اشاره کرده اند.

یک ترکیب طبیعی که در توت فرنگی به نام فیستین یافت می شود، پتانسیل این را دارد که نقش پیشگیرانه ای در بسیاری از بیماری های مرتبط با افزایش سن داشته باشد، زیرا سرشار از آنتی اکسیدان است. این تیم دریافت که بزرگسالان بالای ۶۵ سال که به طور منظم از این میوه ها استفاده می کنند، پروتئین تاو در مغز خود دارند.

توت فرنگی همچنین منبع بسیار خوبی از پلانگونیدین است که ضد التهاب محسوب می شود. این مطالعه که هفته گذشته در مجله بیماری آلزایمر منتشر شد، مغز ۵۷۵ بیمار را مورد بررسی قرار داد.