با تخت خواب کودکان چه کنیم؟ | راه حل های ساده برای کاهش شب ادراری در کودکان – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، هدف اصلی درمان شب ادراری «کودکان»، پرهیز از کاهش اعتماد به نفس کودک و یا ایجاد مشکلات رفتاری است. در تخت کودکان به والدین توصیه می شود از تنبیه کودک خودداری کنند، زیرا این کار باعث افزایش دفعات استراحت در رختخواب و کاهش اعتماد به نفس کودک می شود.

دکتر. بنفشه آراد، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: کودکان دو تا چهار ساله آماده یادگیری کنترل ادرار و مدفوع هستند. در این مرحله، کودک از پر شدن مثانه آگاه می شود و رشد مثانه و رشد عصبی کودک به نقطه ای می رسد که می تواند ادرار را کنترل کند. علاوه بر دلایل ذکر شده در بالا، تشویق کودک به خشکی در آن سن منجر به نظارت اختیاری ادرار می شود. البته زنان زودتر از پسران کنترل ادرار را دریافت می کنند.

دکتر. آراد: در کودک مبتلا به شب ادراری علل مختلفی مانند بی اختیاری ادرار، بزرگ شدن مثانه، کم خوابی، استرس روحی و منشا وجود دارد. کودک یا والدینی که شب ادراری دارند ممکن است دچار شب ادراری شوند. نوزادانی که زیاد می خوابند یا بی خوابی دارند (مانند خروپف) ممکن است دچار لکنت زبان شوند. استرس روانی در بروز شب ادراری در کودکان مهم است. حوادثی مانند فعالیت های مدرسه، طلاق والدین و مهاجرت می تواند منجر به ساس در کودکان شود.

متخصص اطفال مرکز آموزش و پرورش قدس قزوین درباره مشکل شب ادراری در کودکان گفت: شب ادراری در دختران و پسران تا پنج سال طبیعی است. او پرسید که چقدر طول کشید تا این مشکل حل شود؟ وی گفت: کودک مبتلا به شب ادراری هر ساله ۱۵ درصد شانس بهبودی خواهد داشت، بنابراین با افزایش سن کودک شب ادراری کاهش می یابد و تا سن ۱۰ سالگی سه درصد کاهش می یابد -صد پسر و دو درصد دختر کاهش می یابد. . شب ادراری دارند

وی افزود: افراد تا سن ۱۸ سالگی تنها یک درصد شانس استراحت در بستر دارند.

این استاد دانشگاه آن را مطالعه ای در مورد شب ادراری در کودکان دانست و گفت: کودکان مبتلا به شب ادراری ممکن است هیچ گاه حق نوشیدن در شب نداشته باشند و از طرفی برخی از کودکان برای مدتی در شب حق نوشیدن دارند. اما پس از مدتی دوباره شب ادراری را تجربه کردند.

وی ادامه داد: در هر دو گروه، پزشکان برای کنترل جریان کودک از طریق نظراتی که از والدین می پرسند و نتایجی که در طول معاینه می گیرند، انجام معاینه را توصیه می کنند.

دکتر آراد با تاکید بر اینکه کودکانی که مدتی است دچار کم آبی شده اند و شب ادراری را تجربه کرده اند نیاز مبرمی به انجام آزمایشات دقیق دارند، افزود: آزمایش بر اساس وجود علائم برای کودک ضروری است بیماری هایی مانند: مرطوب بودن روزانه، عود مکرر. ، تراکم، شلوغی. ، پلی اوری و بی اختیاری ادرار، علائم بیماری های خاص یا مصرف برخی داروها، آزمایش ادرار یا خون و سونوگرافی کلیه ها یا نوار مثانه متفاوت خواهد بود.

وی همچنین افزود: توصیه داروی شب ادراری نیز بر اساس علائم و نتایج مطالعه خواهد بود.