باید به سمت کاهش سهم مالیات شرکت های رسمی و حقوقی برویم


وزیر اقتصاد و دارایی گفت: باید نسبت به کاهش سهم مالیات شرکت های دولتی و حقوقی در تمامی سبدهای مالیاتی کشور اقدام کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، احسان خاندوزی امروز در یکصد و دوازدهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: در راستای توسعه اهداف اقتصادی سال ۱۴۰۱ باید قادر به احیای اقتصاد کلان است. ثبات و ترمز جدی با حرکت در مسیر تورم در سال‌های اخیر، لازم است به نحوی برای تعدیل قیمت تجارت در فعالیت‌های اقتصادی، مانع تجارت، صادرات و تولید صنعتی اقدام شود تا توسعه اقتصادی در سال ۱۴۰۱ انجام شود. عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته خواهد داشت.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: مستلزم ایجاد رویه‌ها، جهت‌گیری و همگرایی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی است.

وی بیان کرد: تلاش دولت مستلزم حمایت بخش خصوصی است و باید به سمت کاهش بار مالیاتی و بار قانونی فعالیت های شفاف، قانونی، قانونی و اقتصادی حرکت کرد، طبیعی هستیم.

خاندوزی بیان کرد: این بدان معناست که بار مالیاتی باید بر دوش بخش هایی باشد که قبلاً مشترک نبوده یا کمتر داشته اند و این کار نمی تواند انجام شود مگر اینکه شما به عنوان نمایندگان بخش هایی که تقسیم نمی شوند بسته به کشور به دولت کمک کنید.

وی افزود: اگر دولت به تنهایی این مسیر را طی کند و اطلاعاتی از اقتصاد ندارد، باید بار بیشتری بر دوش بخش رسمی و شفافیت در اقتصاد بگذارد. .

خاندوزی اعلام کرد: باید نسبت به کاهش سهم مالیات های دولتی و قانونی شرکت ها در سبد مالیاتی کل کشور اقدام کنیم و البته با کاهش ۵ درصدی موافقت کردیم.قانون بودجه مجلس و این نشان از رهبری. ما باید در آینده موعظه کنیم.

انتهای پیام/

مقاله باید به سمت کاهش سهم مالیات رسمی و قانونی شرکت ها رفت appeared first on پایگاه خبری اخبار خوب – خبر خوب.