بازگشت آرام به بازار نظافت | بدون تشنگی برای خریدبه گزارش همشهری آنلاین، موضوع افزایش قیمت لباسشویی از اوایل اردیبهشت ماه مطرح شد و در ابتدا با مخالفت وزارت صلح مواجه شد. در یک مقطعی در شبکه های اجتماعی جزوه ای با عنوان «صورتجلسه انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران» منتشر شد که قیمت محصول را بین ۵۰ تا ۸۰ درصد افزایش می دهد، نظافت های مختلف اما در نهایت قوانین بازار. . این مرکز افزایش ۲۵ درصدی را اعلام کرد.

اما در زمانی که اعتراض به افزایش قیمت این محصولات بود، اخباری مبنی بر کاهش عرضه محصولات شوینده منتشر شد و در اواسط خردادماه، رئیس انجمن دفاع این موضوع را تایید کرد. مشتریان تهرانی تاکید کردند. اما کاهش عرضه به معنای کاهش تولید است. عدم عرضه در عنوان تخلف گنجانده شده است.

مرتضی جعفری در واقع وضعیت بازار خشکشویی را آرام دانست و گفت: پس از تصویب افزایش ۲۵ درصدی قیمت، تولیدکنندگان به بازار خشک‌شویی بازمی‌گردند و کالاهای کامل را به تولیدکنندگان عرضه می‌کنند. تشنگی برای خرید نیست و آرامش در بازار حاکم است.

رئیس اتحادیه عطار و سقط جنین خرده فروش و عمده فروش صابون نظافتی و بهداشتی افزود: تولیدکنندگان قبل از دریافت مجوز برای افزایش قیمت به دلیل افزایش دستمزد، نرخ اجناس و نرخ تورم سالانه با مشکل مواجه شدند. اما تا دو هفته پیش انجمن دفاع با افزایش قیمت لباسشویی موافقت نمی کرد و اکنون نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش قیمت دارد.

گزارش میدانی نیز تایید می کند که مشکل کاهش عرضه در بازار نظافت برطرف شده است.