بازماندگان سرطان را از آزمایشات سرطان ریه مستثنی نکنید، اصرارهای مطالعه


تصویر خبر: بازماندگان سرطان را از آزمایشات سرطان ریه حذف نکنید، اصرارهای مطالعه

جمعه، فوریه ۱۳، ۲۰۱۵ (HealthDay News) – بر اساس مطالعه‌ای که رویه رایج را به چالش می‌کشد، بازماندگان سرطان نباید از آزمایش‌های بالینی درمان‌های جدید سرطان ریه حذف شوند.

محققان داده‌های نزدیک به ۱۰۳۰۰۰ فرد بالای ۶۵ سال را که بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹ مبتلا به سرطان پیشرفته ریه تشخیص داده شده بود، تجزیه و تحلیل کردند. از این بیماران، نزدیک به ۱۵ درصد از سرطان‌های قبلی، از جمله سرطان پروستات، سینه و دستگاه گوارش جان سالم به در برده بودند.

آنهایی که از سرطان اولیه جان سالم به در برده بودند، نسبت به کسانی که قبل از ابتلا به سرطان ریه هرگز سرطان دیگری در آنها تشخیص داده نشده بود، ۱۰ درصد بقای کلی و ۲۰ درصد بقای ویژه سرطان ریه بهتری داشتند.

محققان مرکز پزشکی جنوب غربی دانشگاه تگزاس در دالاس به این نتیجه رسیدند که تشخیص قبلی سرطان بر نتایج در میان بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته ریه تأثیری ندارد، به این معنی که این بیماران باید اجازه داشته باشند در آزمایش‌های بالینی درمان‌های جدید سرطان ریه شرکت کنند.

این مطالعه اخیرا در نشریه منتشر شده است مجله موسسه ملی سرطان.

دکتر نویسنده ارشد و متخصص سرطان ریه گفت: «وقتی صحبت از واجد شرایط بودن کارآزمایی بالینی به میان می‌آید، سابقه سرطان قبلی نباید برای شما حساب شود. دیوید گربر. او دانشیار پزشکی داخلی در بخش هماتولوژی و انکولوژی UT Southwestern است.

وی در بیانیه خبری مرکز گفت: برای بیماران مبتلا به سرطان ریه پیشرفته، سرطان قبلی بدون توجه به نوع، مرحله یا زمان سرطان قبلی، تأثیر نامطلوبی بر زنده ماندن آنها ندارد.

به گفته مؤسسه ملی سرطان ایالات متحده، بیش از ۱۴ میلیون آمریکایی از سرطان نجات یافته اند، اما کمتر از ۵ درصد از بزرگسالان مبتلا به سرطان در آزمایشات بالینی شرکت می کنند.

“قبلی توسط تیم ما نشان داد که نسبتی از بیماران مبتلا به سرطان ریه – تا ۱۸ درصد – از مشارکت قابل توجه در کارآزمایی بالینی به دلیل سابقه تحقیقات قبلی سرطان بوده است. این عمل طولانی مدت و گسترده نشان دهنده نگرانی هایی است که بیماران سرطان ریه قبلا گربر گفت: سرطان پیامدهای بدتری خواهد داشت.

او افزود: «در مطالعه حاضر، نتایج این بیماران به همان اندازه خوب – یا حتی بهتر از – بیمارانی بود که هیچ تشخیص قبلی سرطان نداشتند.

— رابرت پرت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۵ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


علائم سرطان پوست، انواع، تصاویر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منبع: مرکز پزشکی UT Southwestern، انتشار خبری، فوریه. ۹, ۲۰۱۵


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/