رفتن به نوشته‌ها

بارداری و ناشتایی تغذیه برای زنان باردار و شیرده


بر اساس اعتقادات اسلامی ما ، روزه گرفتن ماه رمضان واجب است شرعی و واجب است ، اما زن باردار نمی تواند روزه بگیرد ، بنابراین آیا نباید روزه بگیرد؟ ولی بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
دریافت نسخه مشترک برای همه زنان باردار امکان پذیر نیست. به من هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مشورت کردن .

اول از همه ، به مقاله افرادی بروید که مجاز به روزه گرفتن نیستند در حال خواندن است ؛ اگر اعضای روزه داران ممنوع است شما نیستید ، بنابراین شرایط روزه را بخوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

شما اکنون روزه می گیرید که به بهار رسیده ایم ، نزدیک به 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن یک زن باردار با یک زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او زودتر احساس گرسنگی می کند. زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا ؟ زیرا اگر تعداد زیادی وجود داشته باشد گرسنه بمانید ، مواد در بدن شما تولید و تجمع می یابد تا بتوانید آنها را دریافت کنید آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند آسیب زدن.

شما در چه ماهی از بارداری هستید؟ (ربع اول و چهارم مورد سوم توسط برخی از کارشناسان مسدود شده است ، اما از نظر
بگذار چک کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل ، مواد مغذی ، آب و بین صبحانه و جادو انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید روزه داران متخصصان عزیز اشکالی ندارند. اما این دوره خاص است هشت هفته اول ، زمان شکل گیری جنین و تشکیل سلول های مغزی آن است او هست. بنابراین اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، روزه نگیرید.

1 _ اگر از حالت تهوع ، غذای بد رنج می برید و نمی توانید غذای خاصی بخورید همه روزه نمی گیرند. چرا ؟ زیرا در چنین شرایطی باید تعدادی قول بدهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و حجم هر وعده را کاهش دهید اکنون آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه بیش از حد لازم باشد برای زنان باردار و در ادرار خود همان مواد بالا را آزمایش کنید گفتیم دیده می شود. بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که در صورت وجود ، مانع از روزه گرفتن یک زن باردار می شود ما اینجا نوشتیم. ببخشید در حال خواندن است

4- در صورتی که مادر در سه ماه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ ظاهر شود اما می توانید دو وعده غذایی کامل سحر و صبحانه بین آن ها میل کنید صبحانه و جادو غذاهای سبک هستند که حاوی ریزمغذی ها و از پروتئین ها و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید به سرعت.

ربع دوم

اگر از سلامت کامل برخوردار هستید و مشکل خاصی ندارید ، به شرطی که در مصرف انرژی و مواد صرفه جویی کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در این دوره از روزه داری حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا ممکن است شما در گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند و بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورد تموم شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که چند ساعت اول گرسنه باشد و تشنه ای؟ ؛ دوم: اگر بین افطار و سهر روزه بگیرید ، این به شما وعده می دهد کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را ذخیره کنید نام مستعار او
همچنین ، اگر در هفته های آخر هستید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت احساس گرسنگی و تشنگی خواهید کرد؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی کردید ، بهتر است افطار کنید
* اگر شرطی وجود ندارد که مانع روزه داری شود لازم نیست ، می توانید 2-3 روز ناشتا باشید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار را برای همان موارد بد بدهید ذکر شده! ادرار را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد بدانید که بهتر است روزه نگیرید
روزه گرفتن تنها مشکل سلامتی زنان باردار است خیر ، مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. اگر باردار هستید
بین صبحانه و جادو غذای سالم کافی است او می تواند آب دریافت کند و در طول روز احساس گرسنگی نکند
به سرعت.
* روزه گرفتن زنان باردار با توجه به سن حاملگی بدن مادر و نتایج معاینات مادر. همه ایستاده اند قدردانی از توانایی خود و با توجه به نتایج با او مشورت کنید پزشک او در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار اما هنوز نمی تواند دلایل روزه داری را به تنهایی ثابت کند عوارضی در مادر یا کودک وجود دارد و مطمئناً هنوز جایی برای این مشکل وجود دارد چیزهای بیشتری برای جستجو وجود دارد

منابع:

1- کتاب Rدر بهداشت و بیماری ها – دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در ماه رمضان و پیامدهای مامایی: جمعیت -3
لیست مطالعات هلند

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *