این ۴ ترفند ساده پوست شما را در تابستان خنک نگه می‌دارد بهترین ترکیب‌ها برای یکنواختی پوست – پایگاه خبری خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین، پاکسازی و تقویت پوست در فصول گرم و مرطوب بسیار حائز اهمیت است، زیرا باعث بروز مشکلاتی مانند آکنه، آفتاب سوختگی و عدم گرمای پوست می شود.

درمان با بستنی

کرایو تراپی با یخ خشک بالینی توسط متخصصان پزشکی برای از بین بردن برچسب های پوستی انجام می شود و از مواد سرد مانند یخ می توان در درمان های زیبایی استفاده کرد.

استفاده از یخ روی پوست می تواند اثر خنک کنندگی و طراوت داشته باشد، اما یخ را مستقیماً روی پوست نمالید زیرا می تواند به رگ های خونی و مویرگ ها آسیب برساند، فقط یخ را در یک پارچه تمیز بپیچید و به آرامی روی پوست بمالید. پوست. این کار باید بعد از تمیز کردن هر بار چند ثانیه انجام شود.

آب سرد سرد

گلاب یکی از بهترین و قوی ترین تونیک های پوست است، می توانید گلاب را در ظرفی خنک کنید و یک گلوله پنبه ای در آن قرار دهید. صورت را با یک پد پنبه ای آغشته به گلاب خنک بمالید تا پوست صاف شود و گردش خون افزایش یابد. این امر باعث جریان خون آنطور که باید و شادابی پوست می شود. پوست خود را چندین بار در روز با این باندها بمالید تا خنک و شاداب بماند.

می توانید بستنی را با مواد طبیعی مانند چای سبز یا آب خیار درست کنید. این مکعب ها را می توان هر بار برای چند ثانیه در اطراف چشم قرار داد تا پف و حتی سیاهی دور چشم کاهش یابد. همین کار را می توان با آلوئه ورا برای تسکین پوست پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب و قرار گرفتن در معرض آفتاب انجام داد.

خیار و هندوانه برای صورت

آب میوه و آب میوه را می توان با دو قاشق شیرخشک و یک عدد سفیده تخم مرغ مخلوط کرد و مواد را در مخلوط کن ریخت تا خمیر یکدستی به دست آید و روی صورت و گردن خود بمالید و به مدت نیم ساعت با آب بشویید.

پاپایای رسیده نیز خاصیت پاک کنندگی و خنک کنندگی دارد، جو دوسر و ماست را به پاپایا اضافه کنید و روی صورت و پوست بمالید سپس با آب بشویید.

خیار و گلاب: برای روشن کردن رنگ پوست، مقدار مساوی آب لیمو را با آب لیمو مخلوط کنید. روی صورت بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب معمولی بشویید.

شیر نارگیل برای صورت

آب نارگیل یا آب نارگیل را برای نرم شدن و تسکین پوست در تابستان امتحان کنید، زیرا به خنک شدن پوست کمک می کند. آن را روی پوست بمالید و بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند سپس با آب معمولی بشویید.