این عبارات را در گوگل جستجو کنید


به گزارش همشهری آنلاین، موتور جست و جوی گوگل از بدو پیدایش برای کاربران در سراسر جهان بسیار سودمند بوده است. زیرا کاربران می توانند از گوگل برای یافتن اطلاعات جدید و گسترده در مورد هر چیزی استفاده کنند.

گوگل اینترنت را متحول کرده و امنیت خوبی دارد. با این حال، همه چیز در این شبکه دقیق نیست و می توان از آنها به نفع خود استفاده کرد. زیرا حجم اطلاعات ثبت شده و وارد شده در هر روز به قدری زیاد است که گاهی غیر قابل کنترل است.

همه کاربران اینترنت باید بدانند که هر چیزی که گوگل به دنبال آن است نتایج واضح و دقیقی ندارد. اما برخی از کاربران از یکی از نتایج گوگل راضی هستند اما نیازی به مراجعه به منابع بیشتری ندارند که می تواند برای آنها مشکل ایجاد کند. اما در برخی موارد بهتر است از ابتدا جستجو نکنید. این موارد چیست؟

زمان مرگ: برخی از کاربران سایت امیدوارند که گوگل بداند چه زمانی در حال مرگ هستند. اگر فردی کلمه Death Clock را در اینترنت جستجو کند، وب سایتی را پیدا می کند که بر اساس اطلاعاتی که از کاربر در مورد سن، قد، وزن و … می گیرد، زمان مرگ را به کاربر اعلام می کند. اما تأثیر منفی بر روحیه کاربر نخواهد داشت و این یک واقعیت نیست.

علائم: وب سایت های زیادی وجود دارد که به مشکل بیماری اختصاص داده شده است. اما بیشتر آنها متخصص نیستند. پیدا کردن معنای یک علامت در اینترنت گاهی اوقات به کاربر کمک نمی کند. برعکس، می تواند احساس بدتری در فرد ایجاد کند. در چنین مواردی، افراد باید با یک پزشک واقعی مشورت کنند.

درخواست بانک: امروزه هکرهای آنلاین بیش از هر چیز به دنبال اطلاعاتی در مورد بانک های هکر هستند. به همین دلیل با ایجاد بدافزار و انتشار لینک های جعلی در گوگل سعی در به دست آوردن اطلاعات بانکی دارند. کاربران اینترنت در صورت تمایل به پرداخت باید به وب سایت رسمی بانک مراجعه کرده و از امن بودن لینک دانلود مطمئن شوند و درخواست مالی شخصی را به تلفن همراه خود ارسال کنند.

افسردگی: اگر فردی فکر می کند افسردگی دارد و سعی می کند آن را با داروهای بدون نسخه درمان کند، ممکن است مشکل جدی تری مشاهده نکند. برخی از تومورهای مغزی در نتیجه تغییرات شخصیتی یا افسردگی ایجاد می شوند. در این موارد بهتر است با پزشک مشورت کنید.

علاوه بر موارد فوق، موارد دیگری مانند جرم، کلاهبرداری و … نیز وجود دارد. که معمولا یک کاربر تصادفی در گوگل نیست. گوگل مزایای بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا کاربران بتوانند به راحتی به دنیای جدیدی پر از اطلاعات دقیق دسترسی داشته باشند.

این عبارات را در گوگل جستجو کنید

آیا گوگل چیزی در مورد ما می داند؟

بر اساس گزارش‌ها، به نظر می‌رسد این شرکت نمایه‌های برخی از کاربران خود مانند شرکت‌ها یا سایر شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان را زیر نظر دارد. به زبان ساده، گوگل یک پایگاه داده جامع از علایق و سلایق کاربران بر اساس نمایش تبلیغات متناسب با نیازهای کاربر دارد. این بدان معناست که گوگل نیز مانند فیس بوک این اطلاعات را جمع آوری می کند. سپس از آنها برای نمایش تبلیغات بر اساس نیازها و علایق کاربران استفاده می کند. برای گوگل، مهم نیست که چه کاربرانی از اینترنت استفاده می کنند.

این تبلیغات در جستجوی Google یا در صفحه تلفن همراه، سرویس Gmail، YouTube یا سایر سرویس‌های مرتبط با Google ظاهر می‌شوند.

با توجه به اینکه گوگل همچنان یکی از پرکاربردترین سرویس های دنیاست و اکثر کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر از آن استفاده می کنند. در عوض، ارائه‌دهنده خدمات برای کسب درآمد، اطلاعات مربوط به کاربران خاص را جمع‌آوری می‌کند.

منبع: تجارت نیوز