این سبزی در برابر کم خونی و کلسترول موثر است – کمپ خبر


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین، اسفناج سرشار از آهن، ویتامین ها و مواد معدنی است که به ندرت در مواد غذایی دیگر یافت می شود. این سبزی که ارزش غذایی بالایی دارد سرشار از ویتامین هایی مانند A، C، E، K، B و مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم، پتاسیم و فولات است.

اسفناج به عنوان منبع آهن شناخته می شود، بنابراین ۱۸۰ گرم اسفناج پخته ۴۳.۶ میلی گرم آهن دارد که بیشتر از سایر منابع گیاهی و حیوانی مانند گوشت است.

اسفناج یکی از گیاهانی است که قدرت ضد سرطانی بسیار بالایی دارد و به عنوان سلطان گیاهان برای پیشگیری از سرطان شناخته می شود و طبق تحقیقات دانشمندان باعث کاهش سرطان روده بزرگ، سرطان رکتوم، سرطان معده، سرطان پروستات، سرطان حنجره می شود. . سرطان آندومتر و سرطان ریه نقش مهمی در این امر دارند.

اسفناج کلسترول خون را کاهش می دهد و میزان پتاسیم و سدیم کم این سبزی برای حفظ تعادل فشار خون ضروری است، زیرا پتاسیم باعث کاهش و سدیم باعث افزایش فشار خون می شود.

بسیاری از فواید هویج برای سلامت چشم آگاه هستند، اسفناج همچنین به پیشگیری از بیماری هایی مانند آب مروارید، شب کوری، عفونت ها کمک می کند و به استخوان سازی و رشد استخوان کمک می کند زیرا سرشار از ویتامین (A) است. برای حفظ خاصیت و مواد مفید اسفناج بهتر است آن را نپزید و بهترین راه حل خیس خوردن اسفناج است.

منبع: سلامت نیوز