این خودروی پرطرفدار از ۲۰۰ میلیون تومان گران شد پاسخ ایران خودرو به دلیل افزایش قیمتبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از تجارت نیوز، چندی پیش وزارت دفاع اعلام کرد که علاوه بر افزایش ۱۸ درصدی قیمت در سال گذشته و برای اولین بار امسال مجوز افزایش قیمت داده است. قیمت خودروهای شرکتی البته این افزایش قیمت فقط جزئی بوده و فقط برای محصولات خطرناک و خطرناک خودروسازان خواهد بود.

به گفته منوچهر لگی، معاون وزیر، خودروهایی مانند سمند، دانا، پژو، رانا، ساینا، تیبا، شاهین و کوئیک مشمول این افزایش اندک خواهند شد.

البته کارشناسان معتقدند اکثر خودروهایی که خودروسازان در اختیار دارند سودآور نیستند.

پیش از این امیرحسن کاکایی گفته بود: در حال حاضر خودروسازان زیادی ضرر می کنند. به عنوان مثال حدود ۷۰ میلیون سفارش خودروی تیبا داریم. این به معنای زیان بیش از ۵۰٪ است. می توانم بگویم بیش از ۶۰ درصد خودروهای خودروساز گم شده است.

۲۰۰ میلیون افزایش

اما به نظر می رسد این افزایش قیمت محدود به خودروهای مدل بالا نیست و ایران خودرو هایما S5 و S7 را ۲۰۰ میلیون تومان گران کرده است. این اقدام ایران خودرو اعتراض بسیاری از مشتریان این شرکت را در پی داشت.

برخی از برندگان این خودرو در مرحله اول قرعه کشی ترکیبی می گویند مبلغی را به عنوان پیش پرداخت پرداخت کرده اند. اما ایران خودرو در اقدامی غیرمنتظره این خودرو را گران کرد و واردکننده باید ۲۰۰ میلیون بپردازد.

چندی پیش فروش هایما S7 بدون قرعه کشی نیز با قیمت ۸۴۳ میلیون تومان لغو شد. به نظر می رسد این شرکت منتظر افزایش قیمت بوده و پس از این افزایش قیمت مجددا طرح فروش غیر قرعه کشی را حفظ خواهد کرد.

اما به دلیل همین اتفاقات امروز هایما s7 در بورس عرضه شد. این محصول ایران خودرو با قیمت پایه ۷۴۲ میلیون و قیمت پیش بینی شده ۵۰۰ هزار در بورس کالا عرضه می شود.

ایران خودرو چه جوابی داد؟

اما واکنش ایران خودرو به افزایش قیمت چیست؟ با وجود ادامه، ایران خودرو پاسخ روشنی نداد. گفته می شود ایران خودرو مجاز به افزایش قیمت بوده و این افزایش را اجرا کرده است.