این افراد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان معده هستندبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از سیناپرس، مجرد بودن خطر مرگ ناشی از سرطان معده را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که بیماران متاهل زودتر به سرطان مبتلا می شوند و این به شواهدی می افزاید که داشتن همسر از افراد در برابر مرگ زودرس محافظت می کند.

نویسندگان این مطالعه پیشنهاد می‌کنند که تنهایی باید یکی از ابزارهایی باشد که پزشکان برای تعیین طول عمر بیمار از آن استفاده می‌کنند. بر اساس این مطالعه، افراد متاهل بهترین پیش آگهی را برای سرطان دارند و پس از آن افراد مجرد و سپس افراد مطلقه قرار دارند.

پروفسور امان خو، محقق دانشگاه پزشکی آنهویی، در این باره می گوید: افراد متاهل وضعیت مالی بهتری دارند و به احتمال زیاد آسایش عاطفی بیشتری دریافت می کنند. سرطان معده سومین علت مرگ ناشی از سرطان در سراسر جهان است.

پروفسور ژو و همکارانش ۳۶۴۶ مورد سرطان معده را مورد بررسی قرار دادند که در آن تومور هنوز به سایر اندام ها گسترش نیافته بود. بنابراین مشخص شد که افراد متاهل با ۷۲ درصد بیشترین شانس زنده ماندن را دارند. میزان بقای کلی زنان بیشتر از مردان است و درصد بقای افراد مطلقه اعم از زن و مرد بین ۵۱ تا ۶۱ درصد کمتر است.

جالب است بدانید که پزشکان موارد مشابهی را برای بیماران مبتلا به سرطان کبد و ریه پیدا کرده اند. این نتایج از یک مدل ریاضی به نام نوموگرام به دست آمده است.

مطالعات اضافی نشان داد که سن بیمار در بیماری، تحقیقات مولکولی، پیشرفت سرطان، جراحی و اندازه تومور نیز عوامل مستقلی بودند. محققان از داده ها برای ساختن یک نوموگرام برای پیش بینی میزان بقای سه و پنج ساله استفاده کردند.

خاطرنشان می شود که اندازه تومور محتمل ترین علت مرگ یا عود بیماری است. به گفته این تیم، این تعجب آور نیست، زیرا تومورهای بزرگتر تهاجمی تر هستند و تومورهایی که به سختی یافت می شوند کندتر رشد می کنند.

نویسندگان می گویند که وضعیت تاهل بر بقا نیز تأثیر دارد. افراد متاهل بهترین علائم سرطان را داشتند و به دنبال آن افراد مجرد قرار داشتند و در نهایت این بیماری برای کسانی که طلاق گرفته بودند بدتر بود.

تفاوت های جنسی مشاهده شده ممکن است منعکس کننده تفاوت های ژنتیکی یا رفتاری مانند رژیم غذایی و سبک زندگی باشد که در این مطالعه در نظر گرفته نشده است.