اینها از پوکی استخوان جلوگیری می کنند – خبر خوب


با بالا رفتن سن، استخوان‌های شما سریع‌تر از گذشته ناپدید می‌شوند و در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستید. برای جلوگیری از خطر ابتلا به پوکی استخوان در سنین بالا، باید با مصرف رژیم غذایی سرشار از کلسیم و همچنین از طریق ورزش منظم در سال های اول زندگی، استحکام استخوان ها را افزایش داد. از یک طرف، سبک زندگی کم تحرک و عادات غذایی نامناسب می تواند از دست دادن استخوان را تسریع کند.

هندوستان تایمز به نقل از یک فیزیوتراپ سالمند در بنگلور هند، تمریناتی را برای جلوگیری از پوکی استخوان ارائه می دهد.

ورزش ها

تمرین مقاومتی نوعی تمرین است که هدف آن تقویت عضلات و استخوان ها است. تمرینات مقاومتی باید دو بار در هفته انجام شود و عضلات سینه، بازوها، شانه ها، ساق پا، باسن، پشت و شکم را هدف قرار دهند.

مقا برخی از تمرینات مقاومتی را می توان به شرح زیر نام برد:

ورزش هایی را با وزنه هایی مانند دمبل انجام دهید

– برای تمرین از نوار مقاومتی و کشسان استفاده کنید

از فشرده سازی زانو، فشار دادن شانه یا تمرینات هالتر استفاده کنید.

ورزش سنگین

تمرین با وزنه تمرین و فعالیتی است که عضلات را در مقابل نیروی کششی حرکت می دهد. ورزش های تحمل وزن به استخوان ها فشار وارد می کند که به بهبود استخوان ها کمک می کند.

برای اینکه بیشترین بهره را از این فعالیت ها ببرید، به انجام تمرینات تحمل وزن تشویق می شوید. اما اگر مطمئن نیستید که چگونه این فعالیت ها را شروع کنید، باید با پزشک و فیزیوتراپیست مشورت کنید.

وزن ورزش های سنگین شامل:

– دویدن

– بالا رفتن از پله ها

– از طناب پرش استفاده کنید

– تنیس و بدمینتون

تمرینات انعطاف پذیری

تمرین انعطاف پذیری یکی دیگر از تمرینات مهم است که قدرت عضلانی و پویایی مفاصل را بهبود می بخشد. با انعطاف پذیری و تحرک بهتر، کمتر مستعد آسیب هستید.

تمرینات کششی قدرت عضلانی را بهبود می بخشد. سفت کردن عضلات را می توان قبل و بعد از ورزش و همچنین ورزش انجام داد. ماهیچه را ۳-۵ بار بکشید و کشش را حداقل ۱۰-۳۰ ثانیه نگه دارید.

ورزش هایی مانند یوگا و پیلاتس از جمله ورزش هایی هستند که به انعطاف پذیری و استقامت کمک می کنند.