اینجوری چای ننوشید – همشهری آنلاین


به گزارش همشهری آنلاین، مطالعه ای در دانشگاه کمبریج انجام شد که نشان می دهد نوشیدن قهوه یا چای داغ خطر ابتلا به سرطان مری را تقریباً سه برابر افزایش می دهد. سالانه حدود ۱۰۰۰۰ نفر در بریتانیا به سرطان مری مبتلا می شوند. جدیدترین تحقیقات نشان می دهد که افراد می توانند با اجتناب از نوشیدنی های گرم خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

در طی این مطالعات، مشخص شد افرادی که قهوه و چای می نوشند ۲.۸ برابر بیشتر از افرادی که دوست ندارند نوشیدنی های گرم بنوشند، هستند.

در این آزمایش از شرکت کنندگان در مورد دمای مورد نظر نوشیدنی نیز سوال شد. در چه دمایی نوشیدنی خود را دوست دارد؟ داغ یا داغ؟

مشخص شد کسانی که نوشیدنی های گرم مانند چای (گرم) را دوست دارند، تنها ۲.۷ برابر بیشتر از کسانی که هرگز نوشیدنی گرم نمی نوشند، در معرض ابتلا به سرطان مری هستند. خطر ابتلا به سرطان مری در میان کسانی که دمای بالا را دوست دارند، ۴.۱ برابر بیشتر است.

اینجوری چای ننوش

آسیب ناشی از گرما شایع ترین خطر برای کسانی است که می نوشند

به گفته دکتر استفن برگس، نویسنده این مطالعه و بر اساس نتایج منتشر شده در مجله Clinical Nutrition، مصرف قهوه در دمای بالا به جز سرطان روده – خون منجر به خطر ابتلا به سرطان نمی شود. شاید این تنها چیز خوب برای عاشقان قهوه باشد!

محققان می گویند نوشیدن قهوه خطر ابتلا به سرطان های دیگر را افزایش می دهد [به جز سرطان مری] ناگفته نماند که خطرات نوشیدن نوشیدنی های گرم آسیب گلو و خطر ایجاد سلول های خطرناک است.

به گفته کارشناسان، این آسیب ورزشی در مورد تمام نوشیدنی های گرم صدق می کند و فقط به قهوه و چای محدود نمی شود.

اجتناب از نوشیدن قهوه در دمای بالا یک راه موثر برای جلوگیری از آسیب های احتمالی است

اگر همیشه در اثر نوشیدن مایعات داغ احساس می‌کنید گلویتان درد می‌کند، سعی کنید نوشیدنی‌های گرم را بدون مشورت با پزشک کاهش دهید. به تدریج نتایج دلخواه را از این کار خواهید دید.