«ایمنی فوق العاده» یکسان است چه کووید یا واکسیناسیون اول باشد


ژان ۲۷، ۲۰۲۲ – به نظر می رسد این ترکیب است که مهم است، نه آنچه که اول می شود.

ایمنی قوی در برابر عفونت کروناویروس تقریباً بین افرادی که واکسینه شده اند و سپس یک عفونت موفقیت آمیز داشته اند یکسان است. یک مطالعه جدید نشان می دهد دیگرانی که ابتدا آلوده شدند و سپس واکسینه شدند.

در هر صورت، مردم معمولاً به دلیل این محافظت ترکیبی، با یک پاسخ ایمنی قوی مواجه می شوند.

دکتر ویلیام بی مسر، نویسنده این مطالعه، می گوید: “جالب بود که تقویت ایمنی برای واکسیناسیون پس از عفونت طبیعی بسیار یکنواخت بود، زیرا عفونت طبیعی به تنهایی ایمنی بسیار متغیری ایجاد می کند.”

او می‌گوید: «اگر نه کاملاً غافلگیرکننده، این رمان بود.

این مطالعه به صورت آنلاین در روز سه شنبه منتشر شد علم ایمونولوژی.

بررسی پاسخ های ایمنی

از دست دادن؛ نویسنده اصلی تیموتی بیتس، دانشجوی دکترا. و همکارانشان ۱۰۴ کارمند در دانشگاه علوم و بهداشت اورگان را که علیه کووید-۱۹ واکسینه شده بودند مورد مطالعه قرار دادند. آنها آنها را به سه گروه تقسیم کردند: ۴۲ نفر که واکسینه شده بودند اما هرگز COVID-19 نداشتند، ۳۱ نفر که به این بیماری مبتلا شدند و بعداً واکسینه شدند و ۳۱ نفر دیگر که یک عفونت جدید داشتند.

نود و شش شرکت کننده واکسن فایزر، شش شرکت مدرنا و دو نفر واکسن جانسون و جانسون دریافت کردند.

محققان با استفاده از نمونه‌های خون در آزمایشگاه، واکنش‌های ایمنی را به انواع ویروس کرونا مقایسه کردند. این تحقیق قبل از ظهور نوع Omicron انجام شد، اگرچه محققین معتقدند که یافته‌ها همچنان قابل اجرا هستند.

میانگین سطوح آنتی بادی در گروه‌های ایمنی هیبریدی ۳.۶ برابر بیشتر از گروه واکسیناسیون به تنهایی بود که این تفاوت معنی‌دار بود. در همان زمان، میانگین سطوح در گروه پیشرفت ۲.۵ برابر بیشتر بود.

اما محققان تفاوت معنی داری بین پاسخ آنتی بادی هیبریدی و گروه واکسیناسیون پیدا نکردند.

مسر، دانشیار میکروبیولوژی مولکولی و ایمونولوژی در دانشگاه علوم و بهداشت اورگان می گوید: «عفونت قبلی بلیطی برای تقویت پاسخ ایمنی شما به واکسیناسیون است و ایمنی قوی تری نسبت به واکسن به تنهایی ایجاد می کند.

علاوه بر این، “کار ما نشان می دهد … عفونت پیشرفت منجر به ایمنی بیشتر برای محافظت در برابر تحقیقات پیشرفت بیشتر می شود.”

برخلاف واکسیناسیون به تنهایی، سن عامل مهمی در واکنش‌های ایمنی ترکیبی نبود. به عبارت دیگر، افراد مسن‌تر به اندازه شرکت‌کنندگان جوان‌تر به احتمال زیاد «ایمنی فوق‌العاده» دارند.

اصطلاح “مصونیت طبیعی” بحث برانگیز

بحث‌هایی پیرامون اصطلاح «مصونیت طبیعی» به‌ویژه در بحث‌های سیاسی در ایالات متحده وجود داشته است.

“من فکر می کنم در مورد مصونیت طبیعی که به نوعی با ایمنی ناشی از واکسن برابری می کند سردرگمی وجود دارد. [being] مسر می گوید به همان اندازه کامل یا محافظ.

اما تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که ایمنی طبیعی می‌تواند متغیرتر باشد، و به احتمال زیاد در مقایسه با محافظتی که از واکسن به دست می‌آید، حفاظت پایدار کمتری ارائه می‌کند.

واکسیناسیون ضروری است

اگرچه پاسخ ایمنی ترکیبی بدون توجه به ترتیب حفاظت ها قوی بود، نویسندگان اخطاری را لحاظ کردند.

آنها نوشتند: “از آنجایی که واکسیناسیون از بیماری های شدید و مرگ محافظت می کند، برای افراد ایمن تر است که قبل از عفونت طبیعی واکسینه شوند.”

مسر می گوید: «یک پیام بزرگ این است که کار ما نشان می دهد که واکسن ها هنوز هم می توانند و باید نقش مهمی در حفاظت داشته باشند.

“واکسیناسیون همه قایق‌ها را بالا می‌برد — اگر قبلاً آلوده شده‌اید یا اگر عفونت جدیدی را تجربه کرده‌اید. در هر دو مورد، ایمنی شما به تکمیل نزدیک‌تر خواهد شد.”

ماندن در دوره ها در Omicron

وقتی صحبت از Omicron به میان می‌آید، «راه آماده شدن این است که واکسینه شود، ترجیحاً با دو دوز mRNA، تا از عوارض جدی کووید-۱۹ جلوگیری شود».

ال سهلی، استاد دانشگاه می گوید: “واکسن ها همچنان در برابر کووید-۱۹ شدید و مرگ از طریق جابجایی گونه های ویروسی بسیار موثر هستند، و این بالاتر از یک رکورد ایمنی قابل توجه در صدها میلیون نفر در سراسر جهان است.” ویروس شناسی مولکولی و میکروبیولوژی در کالج پزشکی بیلور در هیوستون.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/