ایران کمربند هرمز را مسدود کرد | دولت بایدن می خواهد ایران را راضی کندبه گزارش همشهری آنلاین، مایک پمپئو وزیر امور خارجه در دولت دونالد ترامپ در گفت و گو با برنامه «صبح یکشنبه» شبکه فاکس نیوز گفت: مذاکرات دولت بایدن با جمهوری اسلامی ایران درباره برجام باعث آرامش منطقه غرب آسیا می شود. همه را باد و منفجر کن

وزیر امور خارجه سابق آمریکا که اخیراً در تلویزیون ظاهر شد و نسبت به جمهوری اسلامی ایران ابراز انزجار کرد، گفت بایدن در تلاش برای دستیابی به توافق، ثبات در منطقه غرب آسیا را نادیده گرفته است. سلاح‌های هسته‌ای جدید در ایران، بزرگترین تهدید در منطقه

پمپئو با انتقاد از توافق هسته‌ای با ایران، ادامه داد که دولت بایدن زمانی که تصمیم به خروج از توافق آبراهامی و بازگشت به توافق هسته‌ای «دیوانه‌آمیز» ایران که قیمت انرژی در ایالات متحده را بالا برد، «در آشفتگی» قرار گرفت. ایالت ها. و زندگی را برای «همه آمریکایی شد» سخت کرد.

او گفت: «آرامشی که ما چهار سال ایجاد کردیم از بین رفته است. آنها همه ما را در معرض خطر قرار دادند.»

پمپئو تاکید کرد در حالی که دولت بایدن امیدوار است ایران را راضی کند، ایران ممکن است کمربند هرمز را مسدود کند و قیمت انرژی را بیشتر افزایش دهد.

پمپئو گفت که تلاش های دولت بایدن برای توافق هسته ای با ایران می تواند بر روابط بین ایالات متحده و سایر کشورهای منطقه نیز تأثیر بگذارد.

وقتی در کنار ایرانی‌ها می‌ایستید، وقتی در کنار بزرگترین دولت تروریستی جهان در برابر اسرائیل، علیه عربستان سعودی و علیه امارات می‌ایستید، اعتماد ندارید که ایالات متحده دیگر رهبر این کشورها نیست و می‌تواند گفته می شود “ما کار کمی برای انجام دادن برای جو داریم.”

بر اساس این گزارش، پمپئو در مصاحبه ای گفت که اگرچه از سفر بایدن “خوشحال” است که نیاز به انرژی بیشتر در بازار را تقویت می کند، اما این سوال باقی می ماند که چرا از رئیس جمهور ایالات متحده درباره تولیدکنندگان آمریکایی مانند میدلند، تگزاس صحبت نمی شود. و پنسیلوانیا، به عربستان سعودی، ایران و ونزوئلا.

وزیر امور خارجه در دولت ترامپ بعداً گفت: «رئیس‌جمهور ایالات متحده باید اقدام کند و مسیر خود را تغییر دهد». هیچ نشانی از آن نشان نمی دهد. او ترجیح می دهد به مردم آمریکا حمله کند و به آنها بگوید: به چشمان دروغگو خود اعتماد نکنید.

کشورهای غربی به ویژه آمریکا در ماه‌های اخیر و به دنبال قطع مذاکرات وین، به رویه معمول خود مبنی بر استفاده از مالکیت معنوی و رسانه‌ای برای سرزنش ایران و رهایی از مسئولیت‌ها روی آورده‌اند. آنها با ربط دادن مذاکرات به جنگ اوکراین، ابتدا گفتند که روسیه مانع از مذاکرات شده است.

کارشناسان معتقدند دولت جو بایدن به دلایل مختلف از جمله محاصره رژیم صهیونیستی و تنش های داخلی با کنگره از بازگشت به برجام خودداری کرد.