ایران تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی پذیرد/ بهترین راه برای برقراری امنیت در قفقاز «احترام به مفاد سه اعلامیه آتش بس» است.


رئیسی در پاسخ به تماس تلفنی نخست وزیر ارمنستان تاکید کرد:

رئیس جمهور اعلام کرد: ایران تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی پذیرد و آماده است از همه ظرفیت های خود برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز و رشد و توسعه آن استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه سیاست خبرگزاری آنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پاسخ به درخواست نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، روابط دو کشور را تاریخی و عمیق توصیف کرد و بر لزوم برنامه ریزی برای افزایش سطح همکاری های بلندمدت اقتصادی تهران و ایروان تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به درگیری های روزهای گذشته در قفقاز گفت: پایبندی امضاکنندگان اعلامیه آتش بس سه جانبه به مفاد آن و حل مسائل باقی مانده از طریق گفتگو و راه حل های دیپلماتیک بهترین راه برای ایجاد صلح است. و امنیت در منطقه قفقاز

هنگام صحبت از بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار با روسای جمهور روسیه و ترکیه درباره احساس جمهوری اسلامی ایران در مرزهای خود در منطقه قفقاز و مخالفت با تلاش برای تغییر آنها. وی تصریح کرد: ایران تغییری در جغرافیای سیاسی منطقه ایجاد نخواهد کرد، موافق نیست و حاضر است از همه توان خود برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز و رشد و توسعه آن استفاده کند.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در این گفتگوی تلفنی گزارش مفصلی از آخرین درگیری میان ارمنستان و آذربایجان ارائه کرد.

نخست وزیر ارمنستان همچنین با ابراز خرسندی از توسعه روابط تهران – یروان بر آمادگی کشورش برای تسهیل حمل و نقل کالا بین دو کشور و افزایش همکاری های زیرساختی از جمله راه و انرژی تاکید کرد.

انتهای پیام/