ایران برای دستیابی به یک توافق بلندمدت جدی است


وزیر امور خارجه در دیدار با همتای هلندی خود با برشمردن اقدامات کشورمان در مذاکرات رفع تحریم ها تاکید کرد: ایران در اجرای توافق دائمی جدی است.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جهان خبرگزاری آنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امروز در حاشیه هفتاد و هفتمین اجلاس مجلس شورای ملی ملحق شده در نیویورک با ووپکه وزیر امور خارجه هلند دیدار و گفتگو کرد. هوکسترا و آخرین وضعیت در کشور مورد بحث قرار گرفت. روابط دو طرف و برخی مشکلات، در مورد مشکلات مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

امیر عبداللهیان در این دیدار بر لزوم تلاش دو کشور برای توسعه و گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی فیمابین تاکید کرد و افزود: انتظار می رود روابط اقتصادی در تحرک فیمابین به ویژه در حوزه دانش بهبود یابد. . صنعت، کشاورزی، بنادر و گردشگری. .

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که ایران برای اجرای توافق دائمی جدی است.

وی همچنین به تشریح موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال پناهجویان افغانستانی و لزوم ارائه کمک های بشردوستانه بیشتر به آنها در آستانه فصل سرما پرداخت.

وزیر امور خارجه هلند ووپکه هوکسترا ابراز امیدواری کرد که توافقی در وین برای غلبه بر محدودیت های ایجاد شده برای تقویت روابط فیمابین انجام شود و تمایل کشورش برای توسعه روابط را اعلام کرد.

بحث تحولات اوکراین و بازار انرژی محور مذاکرات وزرای خارجه ایران و هلند بود.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

مطلب ایران مشتاق معامله دائم اولین بار در اخبار خوب – پایگاه خبری خبر خوب پدیدار شد.