ایران آمریکا را شکست داد شاگردان عطایی مانع مخالفان شدندبه گزارش همشهری آنلاین، تیم ملی ایران در دومین دیدار از هفته دوم لیگ دسته یک کشور از ساعت ۲۱:۳۰ پنجشنبه شب ۱۱ تیرماه به مصاف تیم قدرتمند آمریکایی رفت و با اختلاف سه بر صفر (۲۵ بر ۱۸. ۲۹ بر ۲۷ و ۲۷ بر ۲۵) برنده شد.

ست اول این دیدار ادامه داشت اما تیم ملی ایران رفته رفته پیش افتاد و اولین وقت استراحت فنی را با نتیجه ۱۲ بر ۷ انجام داد. این برتری همچنان رو به رشد بود و با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ پیروز شد و ایران به برتری رسید. . ایران در شروع ست دوم هم تیم اول بود اما حریف با ۱۷ امتیاز بازی را به تساوی کشاند. در ادامه مسابقات رد و بدل شد و هر دو تیم از نظر امتیازی پیش رفتند اما در نهایت تیم ملی کشورمان با نتیجه ۲۹ بر ۲۷ به برتری رسید. رقابت در ست سوم نزدیک شد و هر دو تیم برای گلزنی با مشکل مواجه شدند. در حالی که ایران از ساعت ۲۶:۲۵ تا ۲۵ دقیقه بود، مرتضی شریفی و اسفندیار با هم درگیر شدند و بازی برای دقایقی متوقف شد تا مشکلات آنها حل شود. این ست با برتری ۲۷ بر ۲۵ ایران به پایان رسید.

بدین ترتیب ایران اولین شکست آمریکا را در لیگ ملت ها رقم زد. یانکی ها تمام بازی های هفته اول و بازی اول را در هفته دوم بردند و اولین شکست خود را مقابل ایران تجربه کردند.

تیم ملی ایران پیش از این دیدار دو برد و سه باخت داشت که با آن بردها تاکنون سه برد و سه باخت داشته است.

امیرحسین توخته، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت پور رده های بالای تیم ملی هستند.

برنامه تیم ایران در هفته دوم این مسابقات به شرح زیر است:

جمعه ۱۲ تیر: ایران – برزیل ساعت ۱۸.

شنبه ۴ جولای: کانادا – ایران، ساعت ۱۵.