ایجاد ۴۰ شهر فناوری جدید در سایه قانون جهش استارت تولید دانش بنیان – قرارگاه جدید اخبار خوبایجاد ۴۰ شهر فناوری جدید در سایه قانون جهش تولید دانش بنیان – خبر نیوز – خبر نیوز

ایجاد 40 شهر فناوری جدید در سایه قانون جهش تولید دانش بنیانزمان انتشار: ۱۳۰۱/۰۶/۱۵ – ۱۱:۱۱

انتظار می رود این قانون بسیاری از نظام های اقتصادی را متحول کند تا تولید دانش بنیان را جهش کند و زیرساخت های بسیاری را برای شرکت های دانش بنیان و خلاق فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، انتظار می رود قانون تولید دانش بنیان بسیاری از نظام های اقتصادی را متحول کند و زیرساخت های بسیاری را برای بنگاه های دانش بنیان و خلاق فراهم کند. بر این اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به اجرای «قانون جهش تولید دانش بنیان» کاملا متعهد است. قانونی که برای تسهیل کار شرکت ها بر اساس دانش و خلاقیت و هدف گذاری و نظارت بر تلاش های محیط فناورانه و نوآوری تصویب شد. این کار را در وهله اول با تغییر زیرساخت های فکری در حوزه اقتصاد و فرهنگ انجام می دهد.

همچنین آیین نامه اجرایی آن برای استفاده بهینه از مهارت های خاص و قانونی و نظام اجرایی از سوی هیئت وزیران به کلیه نهادها و ادارات مرتبط ابلاغ شد. وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از بازنگری کنندگان این دستورات اجرایی است که به حمایت از تولید، دانش و اشتغالزایی در بخش های صنعتی، معدنی و تجاری کمک می کند.

یکی از ماموریت های این قانون وزارت کشور، توسعه فعالیت های دانش بنیان فعال در حوزه صنعت، معدن و تجارت در ایجاد شهرهای فناورانه ۴۰ خبر در ۵ سال است. به این مؤسسه دستور داده شد در چارچوب قوانین و مقررات از محل اعتبارات ملی و منابع انجمن صنایع کوچک و شهرک صنعتی ایران این مراکز را ایجاد کند که این وزارتخانه محل و حوزه کاری آن را مشخص می کند.

توسعه ۱۰۰۰ گروه کارگاهی و مرکز تحقیق و توسعه شرکت های دانش بنیان، بخش های تحقیق و توسعه شرکت های کوچک فناور با محوریت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بر اساس منابع موجود و در چارچوب قانون. و قوانین

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه «این قانون مشکل هشت ساله دانش بنیان را حل می کند» تاکید کرد. یکی از مشکلات عمده ای که این مجموعه ها در چند سال گذشته با آن مواجه بوده اند، تامین زمین و فضای کار است که طبق مقررات می باشد. سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران مجاز به کاهش ۵۰ درصدی مبلغ تعدیل استهلاک معوق مربوط به حق استفاده از واحدهای دانش بنیان فعال و فعال تا پایان سال ۱۴۰۱ شد. چارچوب قانون و مقررات.

انتهای پیام/


خبر خوب خبر خوب کمپ جدید خبر خوب کمپ جدید خبر خوب خبر خوب خبر خوب


ایکس

این مطالب را نیز بررسی کنید!گروه استان های خبرگزاری آنا; احسان عربی مفرد – نهمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان…