اگر گیاهان خانه‌تان پژمرده شده‌اند، به خبرهای ابتدایی خوب از نظر دما استرس ندهید بخوانیداگر گیاهان خانه شما پژمرده شده اند، بخوانید: با گیاهان به دما استرس ندهید-کمپ خبر خوب-خبر خوب

اگر گیاهان خانه شما پژمرده شده اند، بخوانید: گیاهان را گرم نکنیدزمان انتشار: ۱۳۰۱/۰۴/۱۰ – ۰۵:۴۶

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین، پوسیدگی گیاهان خانه به دلیل کمبود آب زیاد یا زیاد نیست. گاهی اوقات تغییرات دما باعث ایجاد این حالت در گیاهان می شود. اگر گیاهان خانه استرس گرما را احساس کنند، برگ ها و ساقه ها آسیب می بینند. جایی که دو دلیل وجود دارد؛ گیاهان برای نیازهایشان در گرمای بیش از حد یا خیلی سرد هستند.

گرمای بیش از حد

وقتی دمای خانه برای گیاهان خانه خیلی زیاد است، افزایش تعرق در گیاهان باعث از بین رفتن آب در خانه و از بین رفتن گیاهان می شود. در این صورت گیاه آب بیشتری مصرف می کند و ریشه آن نمی تواند آن را تامین کند. در واقع هر چه آب با حرارت بیشتر تبخیر شود، گیاه خشک تر می شود.

سوختن برگ ها، پیچ خوردگی برگ ها، افتادن گیاهان خانگی و قهوه ای شدن از جمله علائمی است که نشان می دهد گیاهان خانه از گرمای بیش از حد رنج می برند. بنابراین بهتر است گیاهان را به خصوص در زمستان نزدیک وسایل گرمایشی قرار ندهید و در تابستان در مکانی نگهداری شوند که تحمل گرمای بیش از حد را نداشته باشد. زیرا به همین دلیل است که برگها پژمرده و شل می شوند.

از یک طرف، خاک گلدان در دماهای بالاتر سریعتر خشک می شود. اگر به موقع به گیاهان آبیاری نکنید همین مشکل باعث پژمرده شدن آنها می شود.

هوا خیلی سرد است

هنگامی که گیاهان داخل خانه در دمای بسیار سرد نگهداری می شوند، سرما به شاخه ها و برگ ها و به خصوص ریشه گیاه آسیب می زند. در این صورت ریشه ها نمی توانند آب مورد نیاز گیاه را تامین کنند. بنابراین، گیاهان پژمرده می شوند. این به ندرت در مورد گیاهان سرپوشیده اتفاق می افتد، زیرا آنها کاملاً باز نیستند. با این حال، اگر گیاه را در خارج از خانه در تابستان کاشت می کنید، آن را در اوایل پاییز دوباره داخل آن قرار دهید تا از یخ زدگی محافظت شود.


خبر خوب خبر خوب کمپ جدید خبر خوب کمپ جدید خبر خوب خبر خوب خبر خوب خبر خوب


ایکس

این را در داخل هم ببینید!
به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین، یلنا تیخومیرووا، متخصص تغذیه، سه ویتامین …