اگر سگ ها بزرگ شوند، پلنگ ها هم نجات نمی دهند!/نیازمند محیط بانان – خبر خوب


گروه جامعه; آخرین خبرها: در کشورهای غربی مانند ایرلند، آمریکا، آلمان، انگلستان و سوئد و همچنین در کشورهای همسایه ایران و کشورهای عربی مانند امارات، قطر و غیره قانونی است قوانین سخت سگ گردانی و سازماندهی ولگردها سگ ها. هرکسی که الزامات زیست محیطی دارد و می خواهد خود را حامی محیط زیست بداند باید در چارچوب همین قوانین کار کند. جریمه می پردازد.

چه مدت است که مراقبت از سگ چیزی بیش از مشکلات ناشی از نگهداری غیرقانونی و غیرقانونی سگ نبوده است. مشکل با حملات زیاد سگ های ولگرد به شهروندان، گونه های دیگر حیوانات و خطر احتمالی کپک زدن این گونه و انقراض گونه های دیگر است، اما هنوز افراد کمی خود را به عنوان یک دوستدار محیط زیست می دانند که معتقدند سگ ها مورد آزار قرار می گیرند. در ایران و سگ های ولگرد نباید از بیرون شهر جمع آوری شوند!

دو سال زندان تا پاکسازی خیابان ها

برخلاف ادعای تایید نشده حامیان سگ، به نظر می‌رسد هیچ کشوری برنامه‌ای برای کنترل تعداد سگ‌های ولگرد ثبت‌شده، دارای مالکیت و ولگرد ندارد. در حقیقت، قوانین سختگیرانهجذاببرای توقف و کنترل سگ های اهلی و غیر اهلی در کشورهای مختلف از غرب گرفته تا کشورهای عربی همسایه و ایران راهی وجود دارد. به طور خلاصه، در انگلستان و ایرلند، سگ ها باید برای راه رفتن در جامعه و استفاده از قلاده و در صورت لزوم، به خانه خود مهار شوند. سگ های بدون همراه با رفتارهای خطرناک زندانی و در صورت لزوم کشته می شوند. اگر صاحب سگ بتواند شکایت کند. قضات حتی می توانند نابودی سگ هایی را که برای عموم خطرناک هستند رد کنند. ۶ ماه زندان، ۵۰۰۰۰ پوند جریمه برای صاحبان سگی که در اماکن عمومی ایجاد رعب و وحشت کنند و حمله کنند. اگر سگ به شخصی تعرض کند، مجازات حبس با همان مجازات تا دو سال خواهد بود. حتی اگر سگ به حیوانات دیگر آسیب برساند صاحب آن تا هزار پوند جریمه می شود. هزینه نگهداری از سگ علاوه بر لوازمی که باید تهیه شود تا بتوان آن را به گردش در جامعه برد، یک ضرورت اجتماعی برای صاحب آن است. صاحبان سگ باید کیسه مخصوصی برای جمع آوری مدفوع تهیه کنند. اگر سگ یک مکان عمومی را آلوده کند، صاحب آن ۸۰ پوند جریمه می شود و همچنین باید محل را تمیز و ضدعفونی کند.

قوانین سختگیرانه پرورش سگ

در سال ۲۰۰۳، سوئد قوانینی را برای جلوگیری از نگهداری سگ معرفی کرد. بر اساس این قوانین، وظیفه مستقیم تامین امنیت و امنیت سایر شهروندان، مراقبت از سگ است. برخی معتقدند در کشورهای غیر غربی قوانین سختگیرانه ای برای نگهداری و کنترل تعداد سگ ها وجود ندارد. کشورهای عربی هم مرز با ایران قوانین سختگیرانه ای دارندجذابآنها دارای بخش ممنوعه ای از گونه های خاص هستند و هیچکس حق خرید یا فروش آن را ندارد مگر با شرایط و ضوابط خاصی که آن نیز تنظیم شده است.

مثلا؛ هاستیف، استافوردشایر، پیتبول و … در میان گونه های ممنوعه. در امارات متحده عربی برای آوردن سگ بدون قلاده در اماکن عمومی از ۱۰۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ ریال امارات جریمه می شود. در اینجا رد پای قانون حمایت از شهروندان در برابر سگ در قانون آزار و اذیت زنان و کودکان دیده می شود. در ماده ۶۱۹ قانون مجازات اسلامی آمده است که مرتکبین باید به ۲ تا ۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شوند اما در مورد آزار و اذیت سگ و سگ قوانین روشن و مختصری وجود دارد.ارتش های شما در دسترس نیست.

کشورهای غربی در قالب قوانین «حمایت از حیوانات» معتقدند که باید تعداد گونه های جانوری کنترل شود، اجازه ابراز و دخالت افرادی را نمی دهند که خود را حامی محیط زیست و حقوق حیوانات می دانند. به عنوان مثال، در بریتانیا، مزارع سگ محلی باید اطمینان حاصل کنند که کمتر از ۵ توله در سال متولد می شود. هر سگ ماده در طول زندگی خود بیش از ۶ توله سگ به دنیا آورد، حداقل یک سال علاوه بر تولد هر توله سگ. سگ های زیر یک سال را نباید در کنار مردان جنس مخالف قرار داد. همه این قوانین برای کنترل تعداد سگ ها طراحی شده اند و مخالفان از وضعیت اجتماعی و مدنی خوبی برخوردار نیستند.

وقتی سگ ها شکارچی می شوند!

رها کردن سگها در جنگل و غذا دادن به آنها بدون مجوز از مرکز بهزیستی سخت است. یکی از مشکلاتی که ممکن است فرد در اثر حمله سگ های ولگرد و گرگ ها با آن مواجه شود، احتمال ابتلا به هاری است. ویروس هاری “بی هوازی” است. برخی افراد با فرض کوچک بودن محل گزش زخم را می بندند، در صورتی که احتمال عفونت زخم و رشد ویروس هاری بسیار زیاد است. واکسن و سرم هاری از محصولات پزشکی گران قیمت است و وزارت بهداشت هر ساله هزینه های زیادی را صرف تهیه این واکسن می کند. در تهران و شهرهای مختلف پایتخترفتار و واکسن هاری هر ساله تعدادی از موارد گازگرفتگی سگ را گزارش می کند که مهمترین آنها در چند سال اخیر توسط سگ های ولگرد است.

مهدی گویا رئیس مرکز بیماری های آمیزشی در مصاحبه ای در سال ۱۳۹۶ گفت: ۲۰۷ هزار مورد سگ گزیدگی در این کلینیک به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ هزار مورد افزایش داشته است. برای یک فرد ماهر در ریاضیات و منطق، این افزایش ناگهانی همه چیز را می گوید.

جان سایر موجودات در خطر است

«عباس محمدی» یکی از آنها مشتاق محیطی که صحبت های قبلی درباره آن در آن صورت گرفته است اخبار آنلاین وی معتقد است با تغذیه سگ های ولگرد جمعیت آن افزایش می یابد تا این گونه در طبیعت سلطنت کند. افرادی که مخالف جمع آوری سگ هستند اغلب گمراه هستند و چیزی بیش از همدردی با محیط زیست ناآگاه هستند. دود حمایت از یک گونه و مقاومت در برابر تعادل چرخه محیطی به تنهایی برای چشم ما نامرئی است. محمدی معتقد است که محیط زیستزنان و طبیعت‌شناسان حرفه‌ای اغلب متوجه می‌شوند که در طبیعت، سگ‌ها به حیوانات دیگر و تخم‌های پرندگان حمله می‌کنند و اگر به آنها آسیبی نرسانند، از طریق تنش بین آنها در طول زندگی‌اش، روی حیوانات دیگر تأثیر می‌گذارند. برای داشتن یک پسر سگ نیست. تحویل سگ پروژه موثری نیست. معمولاً یک سگ آراسته از رفتار جد خود گرگ پیروی می کند و به تشکیل گله مشکوک است. یک سگ می تواند حتی یک پلنگ، یک گراز و یک خرس را بکشد. اما برخی از افراد با تصور اینکه سگ‌ها وفادار، فداکار و دلسوز هستند، نسبت به کنترل تعداد سگ‌ها و ناهماهنگی و رشد نگران‌کننده جمعیت واکنش‌های نادرست و غیرمنطقی نشان می‌دهند.

رشد سگ ها و تهدید جان گونه ها ۱۸۸

با پیروی از روند ایجاد شده در راه رفتن سگ، برخی از افراد سگ می خرند اما سگ خود را به دلیل هزینه نگهداری آن ترک می کنند. سگ ها استرس زیادی به حیوانات خانگی وارد می کنند. بررسی مقالات توسط کارشناسان محیط زیست نشان می دهد که تسلط آنها بر چرخه حیات ۱۸۸ گونه در معرض خطر انقراض را تهدید می کند. شامل ۹۶ گونه پستاندار، ۷۸ گونه پرنده، ۲۲ گونه خزنده و ۳ گونه دوزیستان است و سال ها پیش از سگ ها به عنوان چوپان برای هدایت دام ها و حفاظت از باغ های شهر استفاده می شد. تقریباً هر روستایی یک یا دو سگ داشت، اما اکنون تعداد سگ‌هایی که در دشت و دامن باقی مانده‌اند سرسام‌آور است. حقوق حیوانات اجازه نمی دهد که تعداد یک گونه افزایش یابد و تهدیدی برای سلامت و زندگی سایر گونه ها باشد. این یک عمل جهانی است، برای مثال در استرالیا هر سال کنترل تعداد کانگوروها. علامت جانور ملی این کشور تعدادی از مردم را با گلوله می کشد. در حقیقت سگ دوستداران محیط زیست نیستند. زیرا رفتار آنها باعث می شود که گونه های دیگر در زندگی رنج ببرند.

آیا نگران سگ‌های حامی یا سگ‌های حامی هستید؟!

اطلاعات به دست آمده از برخی تحقیقات نشان می دهد که سگ ها در ۱۸ هزار سال پیش از اجداد گرگ ها جدا شده و تربیت شده اند. حدود ۱۲۰۰۰ سال پیش، آنها برای نگهبانی از گله ها بزرگ شدند، اما اکنون می بینیم که سگ ها به عنوان قاتلان طبیعت به حافظان طبیعت روی آورده اند. شکارچیان کمیاب گربه وحشی، گربه، روباه، سمور، خرس، پلنگ و… هستند که به راحتی توسط سگ ها تعقیب می شوند. برداشتن. چطور؟! این طبیعی است که سگ به تنهایی از خرس استفاده کند خراباما به محض حمله به طعمه، حیوان سقوط می کند. یکی دیگر از ویژگی هایی که سگ ها را به یک قاتل محیط زیست تبدیل کرد، روحیه اجداد آنها بود. ظلم گرگ ها. سگ ها مانند اجداد خود صبر زیادی برای شکار دارند. وقتی خسته می شوند تعقیب می کنند و حمله می کنند. یوزپلنگ سریع استبخصوص دونده جهان اما فقط چند دقیقه و سپس آنها از آن خسته شده اند. آنها آرام می شوند و از این فرصت برای حمله به سگ ها استفاده می کنند. در ایران که بسیاری از ما نگران ایمنی نژادهای یوز هستیم، بد نیست بدانید که تعداد قلاده های یوز به کمتر از ۷۰ می رسد. سگ های رها شده در طبیعت که تعداد آنها هر روز در حال افزایش است، می توانند قاتل این گونه باشند. برای کسانی که این را باور ندارند، کافی است ویدیوهایی از حمله سگ ها به خوک ها و خرس ها را در اینترنت جستجو کنند.

قیمت برنده شدن یک نوع

تحویل یا نگهداری سگ در مراکز مختلف روش کامل و موثری برای کنترل تعداد سگ نیست. سگ های عقیم شده رفتارهای حیوان خانگی پیدا می کنند. نگهداری سگ بسیار گران است، حداقل هزینه عقیم سازی به ازای هر قلاده سگ ۸۰۰ هزار تومان است. حداقل ۱۵ عدد برای هر نگهداری سگ متر مربع فضا مورد نیاز است. قالببخصوص فروشگاه مواد غذایی هر ماه مقدار زیادی پول برای وعده های غذایی روزانه فراهم می کند. کسانی که معتقدند سگ های ولگرد نباید جمع آوری، انتخاب یا کشته شوند، فقط احساسی رفتار می کنند و شاید این محاسبات را نادیده می گیرند. محیط زیست بیش از یک حامی سگ به یک حامی دلسوز، واقعی و ماهر نیاز دارد.

پایان hAFATRA