اگر این علائم را دارید از بالم لب یا رژ لب استفاده نکنید – کمپ گود نیوز


اگر لب‌هایتان دائماً ترک می‌خورند یا ناگهان متوجه می‌شوید که یک جوش کوچک روی پوست اطراف دهانتان ظاهر می‌شود، استفاده از محصول مورد علاقه‌تان مانند بالم لب یا رژلب ممکن است مشکل واقعی باشد.

دلیل آن این است که برخی از این محصولات حاوی مواد خشن هستند که رطوبت لب را از بین می برند و پوست اطراف دهان را تحریک می کنند.

استفاده منظم از محصولات حاوی این مواد می تواند باعث عفونت چشم و ترک خوردن یا حتی خونریزی لب شود. از آنجایی که تحریک پوست در این ناحیه از صورت می تواند به عوامل مختلفی مرتبط باشد، دکتر. شاری مارشبین، روانپزشک در مومو، ما در مورد همین موضوع هستیم.

لب های خشک و ترک خورده

بسیاری از ما بالم لب های مورد علاقه خود و مورد علاقه خود را داریم که در هنگام خشک شدن لب ها استفاده می شود، اما مواد پنهانی در این محصولات وجود دارد که تصور می شود لب ها را “تغذیه” می کنند و می توانند باعث ایجاد مومیایی لب شوند.

لب های ترک دار دارای علائمی مانند مالش، ترک خوردگی یا ترک خوردن واضح پوست لب است که اغلب دردناک است و می تواند با خونریزی همراه باشد.

خانم دکتر مارشبین برای مقابله با این مشکل، بالم لب را توصیه نمی کند و تاکید می کند که این محصولات ممکن است مشکل را تشدید کنند. به گفته وی، در حالی که این محصولات می توانند به طور موقت التهاب لب را تسکین دهند، ترکیبات شیمیایی مشتق شده از موم، نعناع و دارچین وجود دارد که باعث تحریک پوست شده و در موارد شدید می تواند منجر به اگزما یا حتی درماتیت مرتبط با آلرژیک شود.

اگر متوجه شدید که پوست لب را تحریک می کند، به این معنی است که محصول انتخابی واقعاً توانایی خوبی برای مرطوب کردن پوست لب ندارد. برای مقابله با این مشکل باید از یک محصول غلیظ و طبیعی حاوی گلیسیرین و وازلین کمک بگیرید.

لب های قرمز و خارش دار

تورم، تورم و قرمزی لب ها ممکن است نشان دهنده واکنش یا احساس خفیف لب ها یا محصولات مراقبت از پوست صورت باشد. بنابراین اگر با این مشکل مواجه شدید، محصولات آرایشی و بهداشتی را به خوبی بررسی کنید.

به گفته دکتر Marshbein، “معمولا محصولات لب حاوی ترکیبی از نعناع و دارچین هستند، اما این ترکیبات واقعاً پوست ظریف و حساس لب را برای افزایش حجم لب ها تحریک می کند.”

برخی از این محصولات حاوی ترکیبی به نام فلفل دلمه ای هستند که از فلفل تند تهیه می شود و با سوزاندن پوست می تواند حجم لب ها را افزایش دهد. اگر نمی توانید با استفاده از محصولات مبتنی بر وازلین و گلیسیرین التهاب لب را از بین ببرید، باید به متخصص پوست مراجعه کنید تا مشکل را به طور دقیق بررسی کنید.

لب های خشک و چروکیده

اگر متوجه شدید که پوست لب‌هایتان قرمز، خشک و چروکیده است و پوست اطراف دهانتان شبیه آن است، ممکن است از اگزمای لب رنج ببرید. این مشکل که به عنوان درماتیت لب شناخته می شود، یک مشکل شایع پوستی است که اغلب به ژنتیک و محیط مربوط می شود.

در حالی که محصولات حاوی منتول فلفل دلمه ای می توانند پوست مستعد اگزما را تحریک کنند، مراقبت از پوست می تواند نقش مهمی در بهبود این وضعیت پوست ایفا کند. بنابراین اگر می‌خواهید بیشتر بدانید که چه موادی واقعاً مشکل شما را بدتر یا کاهش می‌دهند، ایده خوبی است که با متخصص پوست مشورت کنید.