اکنون برنامه های کوهستانی و طبیعت را متوقف کنید – کمپ جدید عالی


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین، مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی چهارشنبه ۱۴ مردادماه نسبت به بارش شدید باران در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان هشدار داد. سمت شرقی فارس، بخش جنوبی بوشهر و به ویژه بخش غربی استان یزد.

هواشناسی و شرکت آب منطقه ای تهران نیز به ساکنان هشدار دادند استان تهران وی از آنها خواست تا روز جمعه ۱۶ مرداد در حاشیه رودخانه شلیک نکنند. اما آنچه در مورد وضعیت «امامزاده داوود» از حرم و ییلاق نقل شد، نشان می دهد که چندان به این هشدارها و هشدارها توجه نشده است. حتی از صبح روز پنجشنبه (۱۵ مرداد) علیرغم تلاش‌های امداد و نجات سیل‌زدگان، کن مملو از مردمی بود که شاهکار سیل و محور سوله‌خان را تماشا می‌کردند. پلیس راه تهران بزرگ از رانندگان خواست به دلیل بارش شدید باران و مسدود شدن محور در این محور تردد نکنند.

با وجود این شرایط سخت، مرکز خدمات مسافرتی که قرار بود در طول سال فعال باشد، هنوز نسبت به مناطق قرمز و هشدار سیل به مسافران هشداری نداده و اقدامات لازم و برنامه ریزی منطقه ای و گردشگری را انجام نداده است. آژانس مسافرتی. اما در خوزستان معاون گردشگری این استان از لغو تمامی سفرهای گردشگری خوزستان تا اطلاع ثانوی خبر داد و تاکید کرد: برگزاری تور در شرایط آب و هوایی فعلی در حال حاضر غیرقانونی تلقی می شود و در صورت رعایت آن، مجری تور این کار را انجام می دهد. طبق قانون مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

برنامه کوه و طبیعت در حال حاضر تعطیل است

در استان اصفهان مدیرکل مدیریت بحران دولت همچنین از تعطیلی تمامی اماکن گردشگری به ویژه در غرب و جنوب این استان در آخرین روز هفته به دلیل بارندگی و بارندگی خبر داد.

به گفته منصور شه فروش، مناطق گردشگری استان در حاشیه برخی از رودخانه ها قرار دارند و سیل می تواند خسارت هایی را به همراه داشته باشد. بنابراین این اماکن در روز آخر هفته تعطیل است و گردشگران نباید به این مراکز مراجعه کنند و در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اقامت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در جایی که رودخانه خروشان مشاهده می شود، وی از تعطیلی تمامی اماکن گردشگری حاشیه رودخانه تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: در پایان هفته گشت زنی از ایستگاه های تنگ گنجه ای، تنگ مهریان، چشمه میشی، کوه گل، شراب انجام می شود. چرام و مجاز به پذیرایی از مسافران و گردشگران در این مکان ها نیستند.

در کنار رودخانه ها زندگی نکنید

شهرداری یاسوج او همچنین تمام جاذبه های گردشگری و پارک ها را تعطیل کرد.

در استان های سیستان و بلوچستان چندین ساختمان تاریخی در اثر سیل و باران شدید آسیب دیدند. بنا به گزارش معاون میراث فرهنگی این استان، دیوار شمالی قلعه سرباز، سقف طبقه دوم موزه چابهار و دیوار غربی و قسمت داخلی آن آسیب دیده است. طوفان. همچنین در ایرانشهر باعث سقوط درختان نخل بر روی ساختمان قدیمی بهداشت که بخشی از دیوار بود، شد. ساختمان ترک خورد و فرو ریخت.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان که از جان باختن دو نفر تا کنون در سیل پنج شنبه شب در شهرستان ماهنشان خبر داد و پیش بینی کرد که در اقصی نقاط استان به ویژه شهرستان های ماهنشان، طارم، خدابنده و زنجان سیلاب بیشتر شود و از مردم جویا شد. توقف و پریدن در رودخانه ها از جاده ها، تپه ها و ارتفاعات دوری کنید و به دلیل احتمال وزش باد شدید از نشستن در کنار درختان کهنسال و مصالح ساختمانی در حال ساخت خودداری کنید.

مدیرکل هواشناسی گیلان وی از احتمال آبگرفتگی در منطقه و بالا آمدن ناگهانی آب و سیلاب ناگهانی و جاری شدن سیلاب موقت و منطقه خبر داد و از عموم مردم و گردشگران خواست در آخرین روز هفته در کنار رودخانه ساکن نشوند.

خسارات و بلایای سیل در استان های فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد. مدیرکل هواشناسی استان تهران و سایر استان ها احتمال بارش مداوم باران را در ارتفاعات و نیمه شمالی داده است و توصیه می شود از هر گونه فعالیت کوهنوردی، سفرهای طبیعی به ویژه در ارتفاعات، دره ها و عترق خودداری شود. ، و کمپ موقت در حاشیه رودخانه تا بازگشت وضعیت به حالت عادی