اولین عکس ۵ نفر از اعضای خانواده نجف آبادی که پشت پرده مرگ هولناک آویزان شدند. قربانیان چه کسانی هستند؟


به گزارش همشهری آنلاین، شامگاه جمعه ۲۷ تیرماه سال جاری، چند تن از اهالی یکی از روستاهای شهرستان نجف آباد در جنوب استان اصفهان پس از ساعت ها بی توجهی خانواده ای که در آنجا زندگی می کنند، قرار گرفتند. ، با پلیس وارد خانه آنها شد. بوی تندی در این خانه به مشام می رسید و هیچکس خروج این خانواده را ندید. از طرفی تمام درهای خانه قفل بود و فضای عجیبی حاکم بود. بوی بدی از زیرزمین می آمد و وقتی در زیرزمین را باز کردند، منظره ای باورنکردنی دیدند. هر ۵ نفر در این خانواده به دار آویخته شدند و مردند. دقایقی بعد خبر این حادثه تلخ مانند بمب در شبکه های اجتماعی منفجر شد و تحقیقات با حضور قضات و جنایتکاران آغاز شد. هنوز مشخص نیست که آیا مرگ این خانواده به دلیل خودکشی بوده یا قربانی جنایتی بوده اند که منجر به قتل شده است. با وجود این شرایط، اجداد فاش کردند که چند روز از حادثه گذشته است و در این مدت هیچکس از سرنوشت ۵ نفر این خانواده اطلاعی نداشته است.

این حادثه به گفته مقام قضایی

اولین مقامی که درباره این پرونده تلخ اظهار نظر کرد، رئیس کل دادگستری استان اصفهان بود. حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری در این باره گفت: با اعلام خبر، پلیس به همراه دادستان شهرستان، کادر پزشکی و سایر افراد مرتبط با آن در محل حاضر شد و اجساد را پیدا کرد. ۵. اعضای این خانواده که همگی به دار آویخته شدند. به مرور زمان آسیب هایی وارد شد. تحقیقات بدون معطلی آغاز شد و تیم مجرب پلیس و پلیس زیر نظر دادستان شهرستان در حال انجام تحقیقات در خصوص ابعاد مختلف این پرونده هستند.

جعفری درباره قتل یا خودکشی در این پرونده گفت: با توجه به شواهد و تحقیقات اولیه محلی، هنوز پرونده قتل به میان نیامده و خبری از دستگیری فرد یا افرادی در این رابطه نیست. در فضای مجازی، درست نیست. اما در طول مصاحبه می توان با افراد تماس گرفت و از افرادی که با این خانواده در ارتباط بوده اند و می دانند چه کسانی با این خانواده در ارتباط بوده اند اطلاعات لازم را به دست آورد.

اولین عکس 5 نفر از خانواده حلق آویز شده در پس مرگ 5 نفر در خانواده نجف آبادی چیست؟

قربانیان چه کسانی هستند؟

اکنون با گذشت ۳ روز از پیدا شدن اجساد قربانیان این حادثه، همچنان اطلاعات ضد و نقیضی از این حادثه منتشر می شود و روایت های مختلفی از علت مرگ آنها وجود دارد. اما قربانیان چه کسانی بودند؟ نفر اول مادر این خانواده است. زنی ۶۰ ساله که با فرزندانش زندگی می کند. دومی دختر مجرد و سومی فرزند خانواده است. نفر چهارم و پنجم دختر بزرگ خانواده و دختر کوچکترشان هستند.

همسایه ها چه می گویند؟

امروز در نجف آباد همه از این پرونده و قربانیان می گویند و نامشان معروف است. اما قبل از آن خانواده سرشناس بودند. یکی از همسایه ها گفت: قربانیان از خانواده های قدیمی و معروف نجف آباد هستند. همسایه‌هایی که وارد خانه شده‌اند می‌گویند پشت و درزها مسدود شده و تمام پنجره‌ها و درها قفل شده و حتی آب، برق و گاز خانه نیز قطع شده است. همسایه دیگری که با قربانیان تماس نزدیک داشت، گفت: ساعت ۱۸ روز پیدا شدن اجساد، داماد سابق خانواده با پلیس تماس گرفت و گفت که در خانه مانده است، مادربزرگ دخترم، اما تا امروز. چند روز پیش وقتی با آنها تماس گرفتم تا دخترم را تحویل بگیرم، تلفن آنها خاموش شد و جواب من را ندادند.

روایت یکی از بستگان قربانیان

اگرچه پس از این حادثه اخبار مختلفی در شبکه های اجتماعی منتشر شد، اما یکی از بستگان قربانیان در گفت و گو با همشهری جزئیات جدیدی از این حادثه را فاش کرد. گفت: عمه من (مادر خانواده) فرهنگی بازنشسته است و شوهرش در قید حیات نیست. وضع مالی خوبی داشتند و پسر بزرگ خاله ام که به همراه دختر نوجوانش در این حادثه جان باختند ۳۶ ساله بود. پسر بزرگ خاله من هم ۳۴ سال دارد و دختر دیگرش هم ۳۲ سال دارد و هر دو در این حادثه جان باختند و قطعاً کشته شدند. آنها ابتدا پول خوبی داشتند و اجسادشان را با دست و دهان بسته پیدا کردند. اما از آنجایی که حدود ۱۰ روز از این حادثه می گذرد، دیگر حتی چهره آنها مشخص نیست.

وی همچنین درباره اخبار منتشر شده درباره فرزندان خاله اش گفت: برخلاف اخبار منتشر شده، دختر بزرگ خاله ام طلاق گرفته نشده است. با این حال او با شوهرش کنار نیامد و طلاق گرفتند. پسر بزرگ خاله ام هم مشکل روانی نداشت. درس خواند و گواهی گرفت و اگر مشکل روحی داشت به او گواهی نمی داد. اکنون تمامی اجساد قربانیان به بیمارستان منتقل شده و امیدواریم با تحقیقات پلیسی به زودی راز این پرونده فاش شود.