اولین تصویر از ضرب و شتم دختر همسر شهید خادم صادق : گفتم شال بپوشید حمله کردند چادر را از سر دخترم برداشتند.به گزارش همشهری آنلاین، ضرب و شتم همسر و دختر شهید خادم صادق در ملاء عام و برداشتن خیمه از سر وی در سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام)، مرکز – شهر شیراز و اماکن عمومی. ، جایی که هیچ حسادت و دفاعی در برابر انجام ندادن آنها وجود نداشت!

خبر تکان دهنده و نگران کننده است، اوضاع آشفته و مصائب خانواده شهدای مظلوم را تشریح کرده است.

ساعت ۶ صبح بود که خبر ضرب و شتم در یکی از پاساژهای سینما سعدی و هتک حرمت به خانواده شهید را در تلفنم دیدم.

ساعت ۸ نگذشته بود که شماره همسر شهید خادم صادق را پیدا کردم و با او تماس گرفتم.

او با روی باز پاسخ داد، از صبح درباره اخباری که در فضای مجازی دست به دست می شود، پرسیدم و طاهره گلستانی زاده توضیح داد: ششم شهریور وارد فروشگاه من شد و من برای خرید به مرکز خرید سعدی رفتیم.

وی افزود: به فروشگاه سر زدیم و دیدیم دو زن در کنار خود مشغول خرید حجاب بودند که به یکی از آنها که کلاهش روی سرش افتاده بود گفتم: خانم کلاهت را بگذار و آن یک جمله باعث شد بدترین کلمات را به من و من بگو، به دخترم بگو و به ما توهین کن.

خادم صادق همسر شهید افزود: دخترم که خیلی ناراحت شده بود به آنها گفت: این خلاف قانون است و یک جمله کافی بود که بزنیم و لگد بزنیم.

گلستانی زاده گفت: متأسفانه روزی فقط صاحب مغازه و عابران شاهد ماجرا بودند و هیچکس اظهار نظری نکرد و این دو دختر چادر و حجاب خود را از سر دخترم برداشتند و در نهایت با وساطت پیرمردی به پایان رسید.

وی گفت: پس از این ماجرا برادرم پیگیر ماجرا شد و پلیس را در جریان گذاشت و خوشبختانه همه وارد شدند و دوربین های مداربسته را بررسی کردند و برای شناسایی آنها اقدام کردند.

از همسر شهیدش پرسیدم که گفت: شوهرم ۸ سال در جنگ بود و در اکثر عملیات ها حضور داشت و بارها مجروح شد و ۸۰ درصد جانباز است.

وی همچنین گفت: شوهرم بعد از جنگ در لشکر زرهی مشغول به کار شد و در حین انجام مأموریت بر اثر سانحه جان باخت.

گوشه ای از فیلم ضرب و شتم دوربین مداربسته یکی از مغازه ها را در زیر می بینید.

دستگیری ۲ خواهر قاتل خانواده شهید خادم صادق

فرماندار شهرستان شیراز گفت: دو زن بدسرپرست و تعرض به خانواده شهید منصور خادم صادق در شهر گلستان شیراز دستگیر شدند.

لطف الله شیبانی گفت: دو زن تعقیب و گریز همسر شهید منصور خادم صادق توسط پلیس در شهرستان گلستان شیراز دستگیر شدند.

شیبانی ادامه داد: دو زنی که در ششم شهریور ۱۴۰۱ دختر شهید منصور خادم صدیق را به دلیل تذکر لفظی به رعایت حجاب و امر به معروف و نهی از منکر مورد آزار و اذیت قرار داده و مورد ضرب و شتم قرار دادند.

شامگاه یکشنبه ششم همین ماه، دو زن محجبه دختر شهید منصور خادم صادق را به دلیل ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در پاساژ مصطفوی شیراز مورد ضرب و شتم قرار دادند.

پس از این حادثه، شورای تامین شهر شیراز روز دوشنبه هفتم شهریور تشکیل جلسه داد و پاساژ مصطفوی شیراز به دلیل رعایت نکردن قوانین امنیتی و نصب دوربین های مدار بسته برای مادام العمر تعطیل شد. و همچنین عدم رعایت موازین اسلامی توسط برخی افراد.

امام جمعه شیراز: رودخانه ای عمدا قانون شکنی می کند

نماینده ولی فقیه استان فارس و امام جمعه شیراز با حضور در منزل شهید منصور خادم صادق ضمن دیدار با خانواده این شهید به تشریح موقعیت وی و دیدگاه خود از حادثه و دیدار پرداخت. به همراه همسر و دختر این شهید روز یکشنبه گفت: این یک اتفاق عمدی بوده است. استاندارد را نقض می کند.

آیت الله لطف الله دژکام در خصوص این حادثه گفت: موج زیر سوال بردن ارزش های ما وجود دارد و مسئولان مربوطه باید با این موج برخورد کنند.

رئیس شورای فرهنگ استان فارس گفت: روز اول ماه صفر روز اوج مظلومیت حضرت زینب (سلام الله علیها) و فرزند امام حسین (علیه السلام) است و چرا؟ ما آمدیم حضور در منزل شهیدان خادم صدوق مظلومیت تاریخی آل الله است که این بار به سومین حرم اهل بیت علیهم السلام بازگردانده شد که دل همه مؤمنان را غمگین کرد.

نماینده فقهای استان فارس ادامه داد: مظلومیت دختر شهید خادم صدوق یادآور مصیبت حضرت زینب است که در دوران حکومت خود مظلومیت را تجربه کرد.

دژکام افزود: این حادثه دلیلی خواهد بود برای اصلاح این گرایش که متأسفانه بیش از حد قوانین را زیر پا گذاشته و به تجاوز به نظام و تضعیف ارزش های ملی و دینی می پردازد، اقدامات جدی و عاجل برای گروه ها و مراجع انقلابی انجام شود. . و ایمان به شهر مقدس شیراز. .

وی گفت: حرکت حزب اللهی، انقلابی و متدین در شیراز حرکتی معقول و مدارا در حد نهایت است و تاکنون با همین متخلفان روبرو هستند. هیچکس نمی تواند بگوید که حزب الله در شیراز رفتار خشونت آمیز و افراطی داشته است.

آیت الله دژکام گفت: این شرایط به وجود آمده است که اگر کسانی در این جریان که هنجارشکنی می کنند صلاحیت هدایت را داشته باشند، البته ما می خواهیم همه را هدایت کنیم، این اولین نکته ای است که نباید فراموش شود.

وی گفت: با وجود مدارا با جریانات استاندارد که به امید هدایت آنها انجام دادیم، انتظار نمی رفت در طول سه سال حکومت امام حسین علیه السلام فرزند شهید را ببیند. . قربانیان شهر مانند حضرت رقیه. .

نماینده ولی قانونی استان فارس گفت: توقع نداشتیم در ایام اهل بیت علیهم السلام جنایتکارانی باشند که به همسران و دختران شهدا هتک حرمت کنند. بزرگواری در سومین مکان مقدس. اهل بیت علیهم السلام انتظار این و این همه را نداشتیم.

وی افزود: ما تمام عمر شعار می دادیم که می خواستیم به مظلومیت حضرت زینب و حضرت رقیه خاتمه دهیم، اما چگونه اکنون دختران شهدا به اتهام حفظ شئونات اخلاقی در مقابل ما هستند مظلوم دین؟

دژکام افزود: امروز آمدم تا به این ظلم پایان دهم چرا که امت حزب الله شیراز طاقت این موضوع را ندارد.
وی با بیان اینکه مسئولان هر رده وظیفه ای دارند، گفت: از مسئولان انتظار می رود این مسئولیت را با جدیت انجام دهند چرا که مشکل یک حادثه و جلسه در گوشه ای از شهر نیست. تمایل به زیر سوال بردن ارزش های ما وجود دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان هر دسته باید با این گرایش برخورد کنند، گفت: من هم در خطبه خود گفته ام که اگر مشکل سازماندهی شده و استاندارد شکنی پشت این معضل باشد، احساس می کنیم که یک گرایش عمدی به دنبال مشکلات احتمالی است. برای نظام و برای اولیای الهی تا ابد خبری از صبر و بردباری شیرازی ها نخواهد بود.

امام جمعه شیراز یادآور شد: این اتفاق ثابت کرد که این جریان حاضر است حتی افراد متدین را با گفتن لباس های شایسته یا مواظب مورد ضرب و شتم و توهین قرار دهد.

وی گفت: مطمئنم پلیس در طرحی ویژه برای بی احترامی به خانواده شهدا و طوفان که می خواهند به ارزش های شهدا احترام بگذارند، اقدامات لازم را انجام خواهد داد و منتظر این موضوع باشیم. توسط افسران دلسوز و پرتلاش نیروی انتظامی اداره می شود.» امنیت قابل کنترل است و هیچ کار دیگری لازم نیست.

دژکام خطاب به مسئولان اداری و امنیتی گفت: ما در اردوگاه فرهنگی استان در حال خدمت به بستگان هستیم و می‌دانید من مطمئن هستم که فداییان زیادی پشت سر آن هستند، مسئولان مدیریتی و امنیتی. آنها همیشه از شما حمایت کرده‌اند. و به حمایت شما ادامه خواهد داد.”

وی گفت: شکی نیست که امروز بسیاری از جوانان شیرازی عصبانی هستند. ما نظارت می کنیم، اما گاهی اوقات درگیری های شدیدی رخ می دهد.

دژکام گفت: ضرب و شتم فرزندان شهدا در حمایت از حجاب برای بچه های غیور هیئت ما قابل قبول نیست. اما همه منتظر برخورد مراجع قانونی هستند زیرا در نظام اسلامی امیدواریم با تلاش نزدیکان و تمکین آنها این موضوع به زودی حل شود.

وی افزود: عمق این مسئله استاندارد حجاب و عفاف که عده ای کتمان می کنند اکنون مشخص شده است اما دست فریب هم هست. بی‌توجهی به ارزش‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که برمی‌گردند و بر نیکی و بدی غلبه می‌کنند. این موارد باید اصلاح و کنترل شود.

دژکام گفت: این حادثه باعث ناراحتی نمازگزاران شد اما انشاالله اصلاح می کنیم و اجازه نمی دهیم این ظلم ادامه پیدا کند.

وی ضمن تشکر از مادر و دختر شهید گفت: از شجاعت، شور و سلوک این مادر و دختر حضرت زینب(س) سپاسگزارم. مملکت برای شما خانواده شهدا و برای شما مادر و دختری که زینب وار قد علم کردید افتخار می کند. حتی زمانی که رنج می کشید، از ارزش های خود دفاع می کردید.

نماینده فقهای استان فارس ابراز داشت: امیدواریم همه بتوانیم از مکان، فرهنگ، ارزش ها و میراث شهدا پاسداری کنیم و امیدوارم نظام اسلامی در پاسداری از ارزش های ایثارگری مؤثرتر باشد. و شهادت