اولین تصویر از آغاز درگیری خشونت آمیز بین ارمنستان و آذربایجان کدام کشور جنگ را آغاز کرد؟ | تیراندازی و تیراندازی ادامه داردبه گزارش همشهری آنلاین، صبح سه شنبه رسانه های محلی از وجود درگیری مسلحانه شدید بین نظامیان ارمنی و آذربایجانی در مرز خبر دادند.

بر اساس گزارش های خبری، درگیری شدیدی بین دو طرف در جریان است و وزارت دفاع ارمنستان و جمهوری آذربایجان تایید کردند که در چند نقطه در امتداد مرز شاهد درگیری و تبادل آتش بوده است.

نیل خاویر، روزنامه‌نگار کانادایی که برای سی‌ان‌ان، سی‌بی‌سی و الجزیره انگلیسی گزارش می‌دهد، در این باره می‌گوید: «نیروهای آذربایجان با توپخانه و پهپاد به سمت ارمنستان شلیک کردند».

حویر در ادامه گزارش خود گفت: این حملات در خاک ارمنستان و خارج از منطقه قره باغ صورت گرفت. این اقدامات فشار اصلی باکو است. “

این در حالی است که رسانه های ترکیه سعی دارند ارمنستان را مسئول درگیری مسلحانه امشب با جمهوری آذربایجان معرفی کنند. در همین راستا وزارت دفاع در باکو نیز اقدامات تحریک آمیز ایروان را عامل این درگیری ها اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: «درگیری‌ها پس از آن رخ داد که ارتش ارمنستان حملات گسترده‌ای را در داشکسان، کلبجار و لاچین در نزدیکی مرز آغاز کرد. ارتش ارمنستان مواضع، سنگرها و پایگاه های جمهوری آذربایجان در مرز را با خمپاره هدف قرار داد که منجر به تلفات پرسنل و آسیب به زیرساخت های نظامی شد.

مرزنشینان می گویند که صدای تیراندازی مداوم و تبادل آتش با استفاده از سلاح های سنگین بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان به گوش می رسد.